dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    solo99-00

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Brzeszcze
    Kod pocztowy
    32-620
    Posty
    1

    Domyślnie Snop iskier w kotle na ekogroszek

    Witam. Śledzę z uwagą to forum i wiele mi się wyjaśnia, choć jeszcze nie wszystko ... Ale użytkownikiem podajnika na ekogroszek jestem dopiero od dwóch miesięcy, więc wiele przede mną 
    Chciałbym prosić o wyjaśnienie bądź radę czy ekogroszek typ 31 (wart. opałowa 24MJ) musi bardzo iskrzyć? Wiem, że ma sporo części lotnych, ale po akcjach z zeszłej zimy typu – pożar w kominie, jestem przerażony widząc snopy iskier w kotle. Zjechałem bardzo nisko z nadmuchem, że to niby żar jest rozdmuchiwany. Mam teraz 13% - iskier mniej ale znów robią się spieki i dziwnie się pali – miejscami powierzchnia żaru jest czarna. Przy pierwotnych ustawieniach – 35% dmuchawy spalał się niemal na popiół, ale od iskier było jasno w wymienniku. Drugi temat to niebieskie „ogniki” przy powierzchni żaru. Ogólnie płomień przy takim nadmuchu jest bladopomarańczowy. Czasem jaśniejszy jak zrzucę spieki. Ale miejscami płomienie są króciutkie i niebieskie, szczególnie w tych miejscach gdzie powierzchnia żaru jest czarna. Gdzieś wyczytałem, że to tlenek węgla się dopala więc chyba dobrze. No właśnie, chyba …
    Nie proszę o konkretne ustawienia, bo mam świadomość że to kwestia bardzo indywidualna. Ale może jakieś wyjaśnienie czy podpowiedź …
    INFO:
    kocioł żeliwny Kielar Eko2 35kW
    podajnik ślimakowy
    ok. 270m2 do ogrzania – dwa budynki, szlaka / pustak, ocieplone
    ekogroszek Stabek
    czas podawania 10 sek
    czas przerwy 35 sek
    dmuchawa 13%

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Klopotek

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Siemiatycze
    Kod pocztowy
    17-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam Wedlug mnie to masz za krotka przerwe w podawaniu i nie zdazy spalac wegla. Nie wyrzuca Ci wegla z retorty?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony