dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zawór od pralki.

    Cześć. Właśnie wprowadziłem się wynajętego mieszkania. Okazało się, że pralka jest popsuta, więc zamówiłem nową, ale mam problem z zaworem. Żeby pozbyć się starej pralki muszę odkręcić wąż zasilający, ale zanim, muszę zakręcić wodę. Jak widać na zdjęciu, kurek od zaworu jest urwany i zastanawiam się, czy jeśli spróbuję zakręcić go za pomocą jakiegoś klucza nastawnego albo kombinerek, to go całkowicie nie rozwalę. Poza tym mógłbym odciąć zimną wodę na pionie, ale za żadne skarby nie mogę przekręcić umieszczonego tam zaworu. Myślałem też nad wyminą zaworu od pralki, ale kawałek rozety siedzi w ściance, a nie mam za bardzo narzędzi, żeby ten fragment ścianki wykuć.
    Czy powinienem siłować się z tym zaworami (zarówno tym od pralki, jak i od pionów), czy lepiej, żeby zajął się tym jakiś fachowiec? Czy zawór od pralki "na oko" nadaje się do dalszego użycia i jest kompatybilny z nowymi pralkami (zepsuta pralka wydaje się być naprawdę stara), czy lepiej zakupić nowy? Za zawory na pionie odpowiada właściciel mieszkania czy wspólnota mieszkaniowa? Proszę o rady, pozdrawiam.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Spokojnie, kombinerkami zakręcisz ten zaworek t.j. zamkniesz dopływ wody. Wąż zasilający bedzie pasował on nowej pralki, wszystkie są znormalizowane. Tylko pamiętaj ten typ zaworu nie kręci się ciągle tylko przełożenie o 90 stopni. Mam nadzieję, że wiesz o co chodzi. Nawet coś mi się wydaje, że on w tej chwili jest w pozycji zamknięte.Powodzenia.
    PS. Żeby go wykręcić w całości to niestety ale trzeba zbić tą płytkę z lewej strony inaczej nie obrócisz go.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.
    Najbezpieczniej jest znaleść w wspólnocie osobę odpowiedzialną za sieć wodną zgłosić niesprawność zaworu pionu i zarządać jego wymiany i/lub poradzić się jak zakręcić wodę w pionie, zawór pionu musi być sprawny inaczej jak pęknie wąż czy rura (zwłaszcza nocą lub co gorsza u mieszkańca na urlopie ) to zaleje wszystkich poniżej. Twój zawór jest otwarty i pewnie zarośnięty bo ktoś urwał plastykowe pokrętło. Kręcenie nim na siłę może go rozszczelnić i zalejesz łazienkę. Odradzam. po zakręceniu pionu pozbądż się go . Więc albo wykujesz kafle albo obetniesz flexem lub brzeszczotem część z gwintem 3/4 cala pod pralkę i wtedy da się go wykręcić.
    Niestety nie wkręcisz takiego samego nowego bez kucia kafli więc możesz się ratować wkręcając śrubunek kątowy 1/2 cala a w jego kolanko (przed skręceniem śrubunku) wkręcić zawór taki jaki masz na zdjęciu. To najprostsza możliwa opcja bez kucia kafli.jeżeli Ci nie zależy na kaflach to rozkuj i po prostu wymień zawór na nowy.
    pozdrawiam Tomraider.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 19-11-2017 o 16:36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony