dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie fronty meblowe- skąd ?

    Możecie polecić jakis sklep/hurtownie gdzie można zamówić fronty, najlepiej lakierowane (lub akryl) i najlepiej z konfiguratorem online żeby sobie podobierać elementy, frezy na zawiasy itd. Skąd zamawiacie? Chodzi mi o szafki do łazienki które chce sobie sam sklecić, mają dość nietypowe wymiary.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Najlepsze lakierowane z którymi miałem styczność to firma lupus.eu. Wypolerowane na lustro, ani śladu morki. Jedyna wada - dość drogie, wtedy było to ok 470 PLN za metr kwadratowy.

    Natomiast ostatnio zamawiałem do szafki RTV w jakiejś firmie znalezionej na allegro. Cena o połowę niższa, jakość też trochę gorsza ale w kategorii Value for the money - jestem zadowolony. Te z allegro widać że nie są aż tak dokładnie wyszlifowane przed polerowaniem, widac ślady "skórki pomarańczowej". Dodatkowo zamówiłem sobie uchwyt frezowany 45* i w jednym z frontów krawedź jest minimalnie przeszlifowana i przebija minimalnie biały podkład (fronty czarny połysk). W zasadzie przebijał, korekta czarnym foliopisem i już jest ok.

    Frezy zawsze robię sam, natomiast oczywiście istnieje możliwość zamówienia otworów pod puszki zawiasów. Wymiary - pełna dowolność oczywiście w ramach wymiarów standardowej płyty MDF

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    jak mozesz to podaj linka do sprzedawcy, chocby na pw.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 20-11-2017 o 10:27

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Mając wnęke do zabudowy o szerokosci 70cm jakiej szerokosci musze zamowic fronty? Dodam że wnęka bedzie przedzielona na dwie części, lewa o szerokosci 40cm - szafki uchylne, zawiasy od dolu frontów. Tutaj chyba sie stosuje fronty o 4mm węższe niż zabudowa szafki czyli bedzie 396mm. Myśle poprawnie?
    Prawa strona. Szafki o szerokosci 30cm, otwierane standardowo w bok. Czy front zrobic 296mm ?
    Czyli Zostanie luzu po srodku ok 4mm - troche spora szpara...
    Sorki za może trywialne pytania ale dotychczas nie robiłem mebli z frontami na wymiar.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    No ja zamawiam zawsze fronty o 4mm węższe i niższe niż wymiar korpusu. W tym konkretnym przypadku możesz zamówić o 3mm węższe i wyregulować na zawiasach gdyby coś obcierało. Natomiast szpara 3 czy 4 mm jakoś strasznie nie rzuca się w oczy. Poproś o możliwie najmniejszy promień frezu zaoblającego krawędzie, to napewno wpłynie na wizualne zmniejszenie odstępu.

  6. #6

    Domyślnie

    Słuchajcie, mam problem z dostawcą frontów kuchennych -straszne opóźnienia w realizacji i klienci mi narzekają. Potrzebny mi więc na już praktycznie nowy producent frontów lakierowanych ,najlepiej jak robi w mega szybkim terminie- bo juz mam opóźnienia. Przeglądam net i tak - Znalazłem jednego producenta frontów Front Line spod Wrocławia http://frontline.info.pl/galeria.html wygląda to nieżle jak na mój gust. Po wstępnej rozmowie telefonicznej wygląda jeszcze lepiej bo obiecują szybkie terminy bo 7 -14 dni na fronty płaskie a na głęboko frezowane 3 tygodnie. U poprzedniego dostawcy czekałem na niektóre ponad miesiąc. Więc da mnie rewelacja . Pytanie do was- ktos zna firme i podpowie jak z jakoscią i wykonaniem ? w galerii te fronty wyglądają fajnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony