dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki jest udział kominka w ogrzewaniu Waszego domu:

Głosujących
59. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 10%

    16 27,12%
  • 20%

    6 10,17%
  • 30%

    5 8,47%
  • 50%

    8 13,56%
  • 80%

    13 22,03%
  • to jedyne

    11 18,64%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie Kominek a inne źródła ciepła

    Jaki procentowy udział w ogrzewaniu Waszych domów stanowi ciepło z kominka? Prosimy też o komentarz. Czy liczycie, ile zyskujecie paląc w kominku? Dziękujemy

    Jak obliczyć?
    Jeśli np. kominek grzeje przez 4 godziny na dobę, to:
    X=100 x 4:24 = 16,7%

    Jeśli grzeje przez 10 godzin w tgodniu, to:
    X=100 x 1024x7) = 6%

  2. #2
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    A jak, według Redakcji, obliczyć procentowy udział kominka w procesie ogrzewania? Jakies instrukcje ?


    TNX za instrukcje Teraz wyniki ankiety będą miały sens bo każdy oblicza według tego samego wzoru.

  3. #3

    Domyślnie

    Palenie w kominku na dzień dzisiejszy to dla mnie temat "abstrakcja", bo jeszcze nie mieszkam więc nie powinnam zabierać głosu. Moje kominy i rozkład pomieszczeń pozwala mi na podłączenie stylowych "kóz", kiedy nadejdą ciężkie czasy, a do tego czasu mamy ogrzewanie podłogowe plus kaloryfery (na piętrze), plus piec węglowy w kuchni no i kominek.
    Ale opierając się na doświadczeniach przyjaciół to kominek jest w 80% jednym z źródeł ciepła (powietrze z kominka ogrzewa pozostałe pomieszczenia, gdzie jedynym minusem są smugi przy otworach doprowadzających ciepłe powietrze i czasem "zapach"). Pozdrawiam, mama

  4. #4

    Domyślnie

    Troche nie rozumiem tej ankiety. A co jesli mam inne źródło ogrzewania a kominkiem tylko dogrzewam w chłodniejsze dni. Ale swoja droga po awarii pieca to teraz jedyne moje żródło ogrzewania

  5. #5

    Domyślnie

    Palę w kominku rekreacyjnie, dla przyjemności. A że robi się cieplej to już zupełne szczęście. Zobaczymy następnej zimy

  6. #6

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć...
    Większość z nas dopiero buduje domy
    Czyli może o założeniach raczej.
    U mnie ewentualne dogrzewanie przed włączeniem kotła gazowego (w zasadzie przełączeniem) w zimne późnowiosenne bądź wczesnojesienne dni.
    Czyli jakieś 0,00005%

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Brak pozycji 0%. U mnie kominek nie jest używany. Tak bardzo niepotrzebny, że choć kupiony mam wkład to go nawet nie podłączyłem. Nie mam zamiaru ogrzewać domu kominkiem. Nie widzę też oszczędności związanych z wkładem kominkowym.

  8. #8

    Domyślnie

    Zaznaczyłam pierwszą opcję, ale sądzę, że te 10% to i tak sporo na wyrost.

    Kupiłam jesienią 5 kubików drewna, na najbliższe 3-4 lata mam wkład do kominka zapewniony

  9. #9

    Domyślnie

    Nasz Turbokominek zapewnia nam 100 % ciepła w domu (w tym sezonie), w przyszłym pewnie będzie mniej, bo uruchomimy dla wygody piec olejowy. Wprawdzie łazienka dogrzewana jest przez 2 godziny dziennie elektryczną matą podłogową, ale i bez niej mogłoby się obejść...
    Rozumiem, że chodzi o sezon grzewczy, bo teraz w 100 % wystarcza system solarny... wnętrze przez okna, a woda przez kolektory

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    od połowy października do teraz spaliłem drzewa w kominku za 400zł
    i oleju za ok.1000zł to daje ok.30%
    PS. Od 1 lutego olej podgrzewa cwu.

  11. #11

    Domyślnie

    Teraz minumum 30 % - od września suszyliśmy kominkiem dom non stop mieszkamy od lutego i grzejemy prawie każdego dnia. W sumie licząc caly okres grzewczy to powinnam napisać 50%

  12. #12

    Domyślnie

    nie zagłosowałem bo jeszcze nie mieszkam "z kominkiem".

    wzór do obliczania wg. redakcji to wzór "czasowy", proponuję uwzględniać jeszcze wzór "kosztowy" (np. drewno 500, gaz 1500 i mamy 25%)
    no i jeszcze można wzór "kaloryczny"

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MACIEJ.R

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    OGRZEWAM TYLKO KOMINKIEM Z ROZPROWADZENIEM . DOM 100 M ,A ROCZNIE SPALAM OK. 8-10 MP DĘBINY ZA OK. 1200 PLN . W DOMU TEMP.
    22-25 STOPNI.POLECAM!!!!!!!!

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zaznaczyłam opcję 50%, ale jeszcze budujemy, wiec zobaczymy jak będzie w praktyce.

    Mam już kupiony wkład (tarnawa 18 kw), będzie rozprowadzenie ciepła , a oprócz tego ogrzewanie elektryczne (głownie piece akumulacyjne firmy Inproel). Zobaczymy która opcja przewazy, czy bedziemy grzać głównie kominkiem czy elektrycznie? Uważam, ze przy obecnych cenach drewna ogrzewanie kominkowe przestaje już miec uzasadnienie strikte ekonomiczne, u nas to raczej chęc uniezaleznienia się od prądu (jakby co) i chyba atawizm , patrzenie w ogien i ten przyjemny rodzaj ciepełka pochodzacy od naturalnego ognia, którego nie zapewni mi żadne inne ogrzewanie.
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  15. #15

    Domyślnie

    Podobnie jak Honorata zaznaczyłem 50%. Też zamierzam mieć ogrzewanie elektryczne tyle że nie akumulacyjne. Kominek zakładam, że bedzie grzał w dzień, a elektryka w nocy i wtedy, gdy nie bedzie się chciało napalić w kominku. Nie wiem jakie to da oszczędności.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  16. #16

    Domyślnie

    Ogrzewam kominkiem dom 120m2 przez cały sezon grzewczy.Koszt 2400.
    Ogrzewanie podlogowe w łazlence i kuchni na parterze włączyłam tylko raz na 10h

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    ogrzewanie DGP +gaz CWU + podłogówka dla ciepłych nóżek

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Jeszcze nie mieszkamy ale często bywam w maszym domu.
    Narazie jest kominek z rozprowadzeniem ciepła a w przyszłości dodatkowo ogrzewanie elektryczne konwektorowe.
    Póki co wszystkim jeszcze dużą frajdę sprawia palenie w kominku.
    Zaznaczyłam przezornie 80 %, ale podejrzewam, że w miarę upływu czasu proporcje mogą się zmienić na rzecz ogrzewania elektrycznego.
    pozdrawiam
    Edzia

  19. #19

    Domyślnie

    mam zamiar uzywac kominka w celach rekreacyjnych
    nie wyobrazam sobie powrotu do domu ladowania do kominka zeby bylo cieplo jestem zbyt wygodna stawiam na wygode - na gaz, a kominek na dlugie zimne wieczory z lampka wina

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie kominek nie jest jedynym źródłem ciepła, mam jeszcze konwektorki elektryczne, ale uruchamiam je tylko sporadycznie. Dla mnie brak jest pozycji 99%.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony