dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki jest udział kominka w ogrzewaniu Waszego domu:

Głosujących
59. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 10%

    16 27,12%
  • 20%

    6 10,17%
  • 30%

    5 8,47%
  • 50%

    8 13,56%
  • 80%

    13 22,03%
  • to jedyne

    11 18,64%
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Wszystkie osoby zainteresowane tematem kominków a wiec i tych poszukujących jak i użytkujących baaardzo baaardzo gorąco proszę o pomoc w zadaniu domowo- służbowym. Potrzebuję zebrać pewne dane na temat preferencji rynkowych i założyłam wątek na Wymianie doświadczeń – (KOMINKI- zadanie służbowe) – wszystkich wielkiego serca proszę o odwiedzenie tego wątku i krótkie odniesienie się do zadanych pytań – to nic innego jak ułomne badanie rynku – a wy forumowicze jesteście chyba najlepszym źródłem informacji w zakresie preferencji i potrzeb. Podkreślam ze należę do grona forumowiczów , sama buduję a forum wykorzystuję w celach zawodowych tylko dlatego że wydaje mi się ze wasze głosy w temacie którym muszę się zająć są bardzo istotne. Pozdrawiam – i z góry pięknie dziękuję za pomoc.

  2. #22
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zmiana cen drewna powoduje że wielu posiadaczy kominka kupionego w celu ogrzewania całego domu ma problem. Wkłady są zbudowane na oko podobnie czyli " szyba plus coś tam" ale to tylko pozory. Jesli palimy 4 razy w roku to wybór wkładu sprowadza sie do ceny i kształtu szyby . Dla wielu kominek to dodatkowa metoda na ogrzanie calego domu i tu kryterium doboru wkladu jest : czas spalania , mozliwość palenia non stop np przez 3 miesiace , sprawność paleniska 60 % czy 71 % , sposób spalania drewna [ dopalanie gazów drzewnych ]. Niestety wielu dało wiare że wystarczy dowolny wklad kominkowy aby ogrzac caly dom za 500 zł na sezon... pozdrawiam Darek B www.kominki.xip.pl
    Darek B

  3. #23

    Domyślnie

    Ja jestem trochę "zmuszony" do wyłącznego zasilania domu kominkiem...w moim przypadku będzie to płaszcz wodny...a zmuszony dlatego, że mam perspektywę na gaz ziemny...z jakieś dwa lata...nie chcę inwestować teraz w zbiornik LPG....
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  4. #24
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Mamy taka instalacje w Radoniach klient jest bardzo zadowolony. Rozmawialiśmy na "budowie" w ostatnia sobote. Całość mozna przygotować pod dołączenie pieca gazowego za te dwa trzy lata.
    Darek B

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek B
    Mamy taka instalacje w Radoniach klient jest bardzo zadowolony. Rozmawialiśmy na "budowie" w ostatnia sobote. Całość mozna przygotować pod dołączenie pieca gazowego za te dwa trzy lata.
    A czy możesz mi dać namiar na tego gościa??
    Tu pewnie musiałbyć go sam o to zapytać...
    Chodzi o ifno techniczne...z jakiego kominka skorzystał??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  6. #26

    Domyślnie

    Zaliczyliśmy pierwszy sezon grzewczy. Co mogę powiedzieć? Zdecydowaliśmy się na dobry wkład, gdyż od razu postawiliśmy na jego użyteczność .
    Udział ogrzewania kominkowego w tym roku ok. 30-40%. Reszta to gaz (podłogówka). I myślę, że ten poziom utrzymamy, a na pewno nie podwyższymy znacząco kominka na korzyść gazu.

    Po pierwsze- z wygody, po wtóre - drewno/ drzewo wcale nie jest takie tanie
    pozdrawiam
    cele budzą szacunek

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    pewnie , ze drzewo nie jest tanie , a ktos tam napisal , ze za sezon grzewczy 2400, to za tyle roboty drogo. moim zdaniem . wolalabym piec na wegiel, przynajmniej sie zasypuje , mozna wietrzyc do woli i miec goraco, ale nie mam domu i nie mam kominka , wiec moze sie myle

  8. #28

    Domyślnie

    na dzień dzisiejszy kominek w projekcie
    pozdrawiamy
    Edzio i Zibi

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Jak wyłączą prąd (gazu brak )to na pewno bedę ogrzewał kominkiem .w 100%. .I mam elektrownie w DU......
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    20% alternatywa na chłodniejsze dni poza sezonem grzewczym

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony