dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nowe szambo pełne wody

    Witam. Na poczatku pazdziernika zakupilem szambo wraz z montazem od lokalnego dostawcy. Dzis po 1,5 miesiaca mam prawie 3/4 wody gruntowej w srodku. Dodam, ze mam wysoki poziom wod gruntowych. Dom jest jeszcze niesamieszkaly.
    Instalator ma przyjechac i ocenic.
    Co moge z tym zrobic ? Nie myslalem ze tyle wody najdzie do srodka.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Dobrze że nie wypłynęło na wierzch!
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Współczuje takiej sytuacji, ale to tylko reklamacja. Najzwyczajniej kazałbym to zabierać, dodatkowo pokryć koszty montażu. "Latanie" tego to juz ryzyko, ja bym to oddał, tylko monolityczny produkt gwarantuje szczelność.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem, z jakiego materiału było szambo ale w sumie oprócz nieszczelności zbiornika istnieje jeszcze jedna możliwość - nieszczelność na rurach kanalizacyjnych. Jest to znacznie rzadszy przypadek, ale znam takie zjawiska " co się filozofom nie śniły ", że kanalizację z rury 160 do wyjścia z fundamentu bez uszczelek robiono. Był też przypadek, w którym między fundamentem, a zbiornikiem też nie było uszczelek na kielichach lub nawet układano go z wewnętrznej 110. Nie wiem po co są czasem kierownicy robót ? Po co komuś wpis, że sprawdzono szczelność, skoro nawet podstaw realności całej instalacji zewnętrznej nie ma

  5. #5

    Domyślnie

    Dzwonilem do goscia i ma przyjechac pod koniec tygodnia ocenic. Powiedział, że wodę trzeba wypompować i sprawdzić którędy leci. Ja natomiast widziałem podczas montazu, że od spodu nie było zaizolowane a boki dysperbitem tylko zaczernione. Gosc wtedy jak mu zwrocilem uwage to powiedzial ze montuja 100 szamb rocznie i nie ma z nimi problemu. Widocznie jest.
    Mialem go z polecenia i mu zawierzyłem.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mlukasiewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    33-332
    Posty
    30

    Domyślnie

    Możliwe, że wada samego szamba a nie wina montażysty.

  7. #7

    Domyślnie

    Jutro maja przyjechac, wypompowac wodę i zobaczyc któredy leci. Wykonawca potwierdził u producenta szamb, że mieli jakąś wadliwą partię z pękniętymi dnami i to prawdopodobna przyczyna.
    Zastanawiał się też czy drenaż z pól, który został przerwany nieopodal szamba jakoś nie prowadzi tej wody na wierzch szamba i nie przecieka na łączeniu.
    Wg mnie, szambo powinno być szczelne, w jedną i drugą stronę.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  8. #8

    Domyślnie

    Wykonawca był. Wypompowali wodę. Woda spływa górą, tj. na łączeniu płyty górnej z szambem oraz przy otworze na rurę kanalizacyjną. Tam już leci dość mocno. W ogole wokół szamba woda się zbiera już na głębokości około 50 cm. Wykonawca twierdzi, że to wszystko przez drenaż z pól, który został przerwany wokół szamba. Generalnie ja twierdzę, że szambo powinno być szczelne bez względu na warunki gruntowe.

    Zaproponowane rozwiązanie. To odkopanie szamba dookoła na 50 cm i zalanie tego betonem z szkłem wodny. Nie wiem czy coś to pomoże.

    Wg was czym to najlepiej uszczelnić ?
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Nie masz zdjeć z budowy ? Na scianach wykopu było widać przerwane drenarze. Odkopać, połaczyć z tym co szło niżej (jeśli na pochyłym terenie) lub wpuścić dyskretnie do pobliskiego rowu i część wody z głowy, resztę starannie uszczelnić z żadaniem gwarancji.

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie też nie do końca jest szczelne. Mamy dosyć mokry rok i na 9 m3, tak 1-1,5 m3 naszło mi wody gruntowej. Też już miałem dzwonić do wykonawcy, bo coś jest nie halo. Chyba tak zrobię, w końcu mają certyfikaty i powinno być szczelne, a w rzeczywistości, to nie izolują zupełnie połączenia pokrywy ze ścianami i nawet nie powiedzą, żeby to zrobić samemu (a ja bym spokojnie się tym zajął, gdybym wiedział, że będzie nachodzić tyle wody).
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony