dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magisterson

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    lodz
    Kod pocztowy
    93-000
    Posty
    85

    Question utwardzenie terenu przed wjazdem na posesję.

    Cześć, mam pytanie jak szybko i tanio utwardzić około 10-15m2 terenu przed wjazdem na posesję. Jest tam po prostu kawałek drogi (czarnoziem jakiś) i przy deszczach robi się błoto aż boksują czasami koła. Czy gdybym wywalił na to kilka worków asfaltu na zimno to takie rozwiązanie się sprawdzi?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamel23

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    prawdopodobnie wszystko co wywalisz na czarnoziem predzej czy pozniej 'utonie'
    Ja droge dojazdowa wykorytowalem z tej wlasnie warstwy - od 30 do 50 cm zalezy jak sie koparkowemu nabralo i zasypalem gruzem - najlepiej betonowym a na to jeszcze piach - moze byc grubszy.
    Pozniej doczytalem ze warto jeszcze takie koryto wylozyc geowloknina ale u mnie niestety bylo juz za pozno.
    Po dwoch latach jest to twardy dojazd, jak mocno leje w okolicy auta zakopuja sie u mnie ciezki sprzet smialo smigal.
    Jak zlapal lekki poslizg to kilka sekund i jak do gruzu sie dokopal znow byl wolny.
    pewnie jeszcze lepsze jakies klince i inne historie, ale ja za gruz placilem 100pln za wywrotke ok 12m3, piasek od 550 pln/lodke.

    EDIT: Sory dopiero doczytalem ze chodzi o 15m2..taki metraz i to przed wjazdem nie powinienes robic tanio tylko dobrze. Solidna podbudowa na zageszczonym piachu i spokoj na lata.
    Ja robilem 60m drogi wiec szukalem taniej opcji -moim zdaniem Ty nie powinienes.
    Ostatnio edytowane przez jamel23 ; 27-11-2017 o 02:34 Powód: missunderstanding :)

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magisterson

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    lodz
    Kod pocztowy
    93-000
    Posty
    85

    Domyślnie

    Może doprecyzuje. Sprawa wygląda tak, że robimy podjazd: 120m2. Prace stanęły z uwagi na pogodę. W wykorytowanym dole jest wody po brzegi (okolica jest bardzo podmokła przez większość roku). Prawdopodobnie prace ruszą dopiero na wiosnę. Niestety jedyne miejsce gdzie obecnie moge postawić auto to tuż przed bramą wjazdową bo na posesję nie da się wjechać. Rozjeżdżając codziennie ten mały placyk (5m2) zaczęło się robić grząsko. Nie mam innego miejsca gdzie mogę postawić auto więc musze ten placyk jakoś utwardzić do wiosny, później pomyślę o ew. wykorytowaniu wraz z pracami dot. podjazdu. Stąd pytanie jak to zrobić szybko. Dlatego pomyślałem o asfalcie na zimno (ma w sobie lepik) lub o żużlu/szlace.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli ma to być tymczasowe,to zbierz błoto podsyp trochę piasku i wylej 10-12 cm. betonu b-20 lub -b-25.,oczywiście to popelina ale swoją rolę spełni a koszt niewysoki.Jeśli masz podmokły teren to koryto pod podjazd powinno być zrobione ze spadkiem,na dole geowłóknina,później piasek jako warstwa niewysadzinowa i dalej kruszywa o odpowiedniej frakcji.To pozwoli zaoszczędzić przyszłości nerwów i pieniędzy...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony