dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolek0188

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    36

    Domyślnie Odwodnienie rynnowe

    witam ma mpytanie odnosnie rury drenażowej fi 50.. otóz od rynien chcę odprowadzić wode, od rynien rura fi110 ize 2 rynny i potem redukcja na fi 50 czy taki przekrój rur wystarczy te 3 rynnyodprowadzaja wode z tachu o powierzchni około 85mkw

  2. #2

    Domyślnie

    Co ma drenaż wspólnego z rynnami ?
    Druga sprawa jak twierdzisz że 50 rura wystarczy na rynny to po co robisz je fi 110 .
    Trzecia sprawa widziałeś kiedyś rurę fi 50 z bliska ?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolek0188

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    widziałem i wiem jak wyglada
    nie twierdziłem ze wystarczy fi 50 zapytałem czy wystarczy?
    rura drenarska jest takze pełna bez oczek
    z rynien woda spadala by na czyszczak z wylotem na fi 110

  4. #4

    Domyślnie

    Dalej nie za bardzo wiem co chcesz zrobić , ale domyślam się że chcesz puścić rynny do drenażu , jeżeli tak jest faktycznie to odradzam.
    Z drugiej strony piszesz rura drenarska jest bez oczek , czyli w zasadzie to nie jest drenaż po rura pełna nie będzie pełniła rolę drenażu.
    Ale jak byś nie podchodził do tematu to 50 rura nie jest w stanie odebrać wody z twojego dachu.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolek0188

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    chodzi mi o takie cos
    podałem nazwe tak ja na aukcji
    http://allegro.pl/rura-drenarska-fi-...826502880.html
    mi chodzi o odprowadzenie wody w inne miejsce aby mi nie nasiąkały fundamenty
    czyszczak
    http://allegro.pl/osadnik-studzienka...340040609.html

    http://allegro.pl/osadnik-studzienka...340040609.html
    Ostatnio edytowane przez karolek0188 ; 27-11-2017 o 18:25

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli wpuścisz rurę już poza drenażem to teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie ale fi 50 to bardzo mało jak na dach .

  7. #7

    Domyślnie

    daj Fi100 i nie oszczędzaj, rurę zakupujesz pod ziemię więc lepiej zrobić to raz a porządnie i się nie martwić !
    Domek Piętrowy po podłodze 162mkw. Ocieplenie styro Fasada Gold 15cm, podłoga 10cm EPS100, poddasze 30cm+10cm wełna. Ogrzewanie 100% podłogówka + 2x Drabinka, Panasonic T-Cap 9kw 1F + Elektromet 300L PC Duo,Wentylacja mechaniczna Zehnder ComfoAir 350Luxe + Inteligentne Sterowanie DOMOTICZ. Okna Drutex Iglo5, dachowe Fakro. Okazyjnie kominek RobiRen AirTerm Corner Akubet 15KW. Klimatyzacja: Klimatyzator podsufitowy Rotenso Jato 5KW. Instalacja PV Z dofinansowania gminnego instalacja 3,3KW.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiterBo Zobacz post
    daj Fi100 i nie oszczędzaj, rurę zakupujesz pod ziemię więc lepiej zrobić to raz a porządnie i się nie martwić !
    Dokładnie tak, rura fi100 + trójniki + zakopane na 30-40 cm (nie zamarznie woda, jeśli zachowasz odpowiedni spadek).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony