dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Układanie desek trójwarstwowych

    Cześć, zdecydowałem się na ułożenie desek trójwarstwowych na podłodze z ogrzewaniem podłogowym. Mamy salon, który przechodzi w przedpokój, a z niego są drzwi do pokoju. Pomiędzy tym pokojem, a przedpokojem nie mamy niestety dylatacji, zatem w tym miejscu pękło (rysa mniej niż 50cm). Całość chcemy w tej samej desce, najlepiej w jednym kawałku bez łączeń. Zaprosiliśmy do wyceny dwie firmy i dostaliśmy sprzeczne informacje.

    1. Pierwsza firma uważa, że to pęknięcie to nic, że całość ułożą na flizelinie i będzie dobrze.
    2. Druga firma wręcz przeciwnie, to pęknięcie to dla nich uniemożliwienie pracy do momentu naprawy.

    Naprawa pęknięcia wydaje się być sensowna dla osoby z brakiem doświadczenia, do momentu, gdy nie uzmysłowi sobie, że kawałek dalej jest dylatacja, która ma kilka mm szerokości.

    Zaznaczam z góry, że nie chodzi o koszt naprawy takiego betonu, bo to dość proste i tanie. Bardziej chodzi mi o weryfikację firm. Wydaje mi się, że obie firmy nie mogą mieć racji. Czy jest ktoś w stanie doradzić lub wskazać miejsce ze źródłem informacji o takich pęknięciach?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał __marcin__ Zobacz post
    Cześć, zdecydowałem się na ułożenie desek trójwarstwowych na podłodze z ogrzewaniem podłogowym. Mamy salon, który przechodzi w przedpokój, a z niego są drzwi do pokoju. Pomiędzy tym pokojem, a przedpokojem nie mamy niestety dylatacji, zatem w tym miejscu pękło (rysa mniej niż 50cm). Całość chcemy w tej samej desce, najlepiej w jednym kawałku bez łączeń. Zaprosiliśmy do wyceny dwie firmy i dostaliśmy sprzeczne informacje.

    1. Pierwsza firma uważa, że to pęknięcie to nic, że całość ułożą na flizelinie i będzie dobrze.
    2. Druga firma wręcz przeciwnie, to pęknięcie to dla nich uniemożliwienie pracy do momentu naprawy.

    Naprawa pęknięcia wydaje się być sensowna dla osoby z brakiem doświadczenia, do momentu, gdy nie uzmysłowi sobie, że kawałek dalej jest dylatacja, która ma kilka mm szerokości.

    Zaznaczam z góry, że nie chodzi o koszt naprawy takiego betonu, bo to dość proste i tanie. Bardziej chodzi mi o weryfikację firm. Wydaje mi się, że obie firmy nie mogą mieć racji. Czy jest ktoś w stanie doradzić lub wskazać miejsce ze źródłem informacji o takich pęknięciach?
    Wszystkie pęknięcia należy naprawić poprzez ich kotwienie łącznie z tymi w drzwiach. Dylatacje kawałek dalej nie mają "uzdrawiającego" znaczenia dla pęknięć. Rysy w podkładzie cementowym mogą zostać. Czy to jest podkład podłogowy betonowy czy cementowy?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o to, że dylatacja dalej ma jakkolwiek uzdrawiać. Wspominając o niej miałem na myśli to, że "kawałek dalej jest miejsce, które pracuje".
    I teraz: pracujące miejsce na pęknięciu jest złe, a pracujące miejsce na dylatacji jest ok. No ale przyjmuje do wiadomości, że lepiej byłoby to naprawić.
    Czy po naprawie, należy zrobić teraz brakującą*"sztuczną" dylatację w drzwiach?

    Nie rozumiem natomiast pytania o podkład. Mam zrobioną tylko wylewkę betonową, ale to chyba nie o to było pytanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony