dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie szklany kominek - z czego to zrobione ?, co z czym ugryść ?

    Witam, Żonie spodobał się kominek poniżej, jak to zrobione (z czego składa się) to szkło ?. Mam znajomego w "fabryce szkła", z czego to zrobić ?, co zamówić ? Jak to zrobić ?. Czy te szkło naturalnie jest zielonkawe ?. Z założenia szkło będzie odbijało światło kominka i ewentualnie za szkłem schowam dodatkowe oświetlenie, które będzie mogło świecić gdy kominek będzie "spał".





    Dziękuje za pomoc

    Pozdrawiam
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  2. #2

    Domyślnie

    Proszę na mnie nie krzyczeć ale nieśmiało nadmienię, że wygląda to nieco koszmarnie... Bez szkła kominek całkiem niezły. Kominek + lampa w jednym... to może jeszcze dodać radio-budzik ?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał D`arek
    Proszę na mnie nie krzyczeć ale nieśmiało nadmienię, że wygląda to nieco koszmarnie... Bez szkła kominek całkiem niezły.
    spoko każda opinia jest cenna, dla mnie też to wygląda tak średnio, ale Żonie się strasznie podoba, z drugiej strony trochę nietypowy i nowoczesny, a ja jakość mam dość tych wszystkich podnych do siebie kominków.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #4

    Domyślnie

    muszę też sie przyłącyć do głosu wyzej.bez tego szkła wygląda dużo lepiej,chociaż zdjecie ostatnie daje do myślenia .jeśli to sie podoba to może murek z tego też mógłby byc interesujący?

  5. #5

    Domyślnie

    Zgadzam się - ja też mam dość zbyt często powtarzających się wzorów kominków. Lubię spokojne, wręcz ascetyczne kominki tak by obudowa nie była dominującym elementem wystroju.
    Rozumiem, że żonie podobają się śmiałe, niekonwencjonalne rozwiązania.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Żonie się strasznie podoba.
    .........i to jest najwazniejsze stwierdzenie !!!! jeśli żonie sie strasznie podoba ten kominek to powinienes nie pytać sie o zdanie innych tylko .... zastosować stary sposób doświadczonych mężów i powiedzieć
    " masz rację Kochanie " i wykonać !!!!!


  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Ewa ... Ty zawsze wiesz jak doradzić
    Buzial

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    [jeśli żonie sie strasznie podoba ten kominek to powinienes nie pytać sie o zdanie innych tylko ....
    przecież się pytam jak to zrobić
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    przecież się pytam jak to zrobić
    ....
    Wykonanie nie jest trudne, chociaz wymaga troche zabawy a i w warunkach amatorskich nie mozesz wymyslac zbyt skomplikowanej formy. Najlepiej zrobic sobie makiete, ale mozna tez bez tego. Umieszczasz zrodla swiatla /swietlowka, zarowka w oprawach tam gdzie maja byc/ a nastepnie z lomu szklanego o gr. min 8-10mm przycinasz kawalki tak aby od tylu /od sciany/ byla rowna krawedz i miejsce na oprawy, od elewacji zas tak jak sobie wymyslisz .Najpierw kawalki sklejasz pow.ze soba klejem do szkla/jest bezbarwne/ a cala kompozycje budujesz z kilku rozdzielnych czesci / w zaleznosci od wielkosci kompozycji tak , zeby mozna w przyszlosci dostac sie do "zarowek"/. Calosc "rzezby" powinienes oszlifowawac z najostrzejszych "kolcow", mozna je nawet poobtlukiwac mlotkiem/to tez sposob na nadanie calosci ostatecznego ksztalu/ a potem jazda do pieca zeby to wszystko przetopic. Czyli robisz regularny fusing. Od rodzaju zastosowanego szkla bedziesz mial takze odpowiedni efekt kolorystyczny .Pogadaj z tym swoim znajomym szklarzem jakim lomem dysponuje i jakiej wielkosci formy moze Ci przetopic. Nie rob duzych czesci, bo szklo tez ma swoje naprezenia, lepsze niz klejenie jest uzycie sciskow.Gdyby interesowaly Cie okolice Wroclawia daj znac, polece Ci "szklarza" fusingowca.

  10. #10
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Onyks to pierwsze co przychodzi mi na widok tego "cacka". Szkło pociete na kawałki ... raczej nie. Z onyksem jest znacznie drozej ale napewno takie kawałki sa bezpieczne. pozdrawiam Darek B www.kafle-kominki.pl
    Darek B

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek B
    Onyks to pierwsze co przychodzi mi na widok tego "cacka". Szkło pociete na kawałki ... raczej nie. Z onyksem jest znacznie drozej ale napewno takie kawałki sa bezpieczne. pozdrawiam Darek B www.kafle-kominki.pl
    Bardzo mozliwe, jesli tak to ciekawa odmiana.Szklo fusingowane jest jednak bezpieczniejsze niz szlifowany lupek, gdyz jest topione powierzchniowo.W ten sposob, jak opisywalem, zrobiono wejscie do pewnej ekskluzywnej australijskiej dyskoteki - Cristal Gate., ktora projektowal ponoc absolwent naszej PWSSP . Opis budowy tamtego portalu znalazlem u Goecka.Pozdrawiam

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    mdzalewscy - ja bym jednak proponowała subtelnie przekonać żonkę,że czasem lepiej za mało niż za dużo Ech,już tam masz swoje metody Może zaproponujesz jej jakiś ciekawy rodzaj kamienia na obudowę - pod kolor jej najpiękniejszych na świecie oczu
    Bez tej konstrukcji kominek jest piękny!

  13. #13

    Domyślnie

    wg mnie jest to szklo topione w technice fusingu - sam raczej tego nie zrobisz - szkło jest trwałe , wiem ,ze robi się tak np stopnie schodów, oparcia krzeseł itp ( widziałam) . mnie sie kominek podoba , chociaz pewnie był koszmarnie drogi
    Pozdrawiam Marzena

  14. #14
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    To napewno jest kamień naturalny.
    Darek B

  15. #15

    Domyślnie

    proponuję stronę www.pawpol.pl
    SUPER proste i niewyszukane kominki, a na pewno nie tradycyjne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony