dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Decyzja - robić wyspę czy nie. Dosyć pilne :-)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia z salonem z wyspą.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	22,9 KB
ID:	402266

    Cześć, w tym tygodniu zamawiam kuchnię - dlatego sprawa dosyć pilna Mąż nasuwa mi wątpliwości - czy wyspa kuchenna nie zagraci wnętrza? Czy w takim razie ją zamawiać? Ja widzę same plusy: dodatkowy blat, oddzielenie salonu od kuchni, wytyczenie od wejścia szlaku do salonu, bo jednak wejście do salonu jest w niefortunnym miejscu. Dodatkowo boję się że bez wyspy kuchnia będzie jak na dłoni, a taka wyspa to jednak delikatna bariera itp. Niestety nie mam na tyle wyobraźni, żeby wiedzieć czy mamy faktycznie miejsce na taką wyspę? Czy nie będzie zbyt ciasno i niewygodnie? Podpowiedzcie, proszę! Być może umeblowanie salonu jest po prostu nietrafione? Każda uwaga cenna!

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Wyspa jak najbardziej tak. Jak dla mnie to 85 cm na przejście to trochę za ciasno. Lepiej skróć wyspę do 120 cm i wtedy będziesz miła wygodniejsze przejście po bokach.
    Proponuję, żebyście wzięli płytsze szafki - 40 zamiast 60 cm i zrobili miejsce na hokery.
    Mimo, że stół jest blisko - to taka barowa wyspa cieszyłaby się większym powodzeniem na szybkie przekąski.
    Masz źle rozplanowane ustawienie płyty - gorzej już jej chyba nie można było jej ulokować. Przestaw ją tak aby dwie osoby miały swobodny dostęp.
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 04-12-2017 o 07:30

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    za ciasne przejścia wokół wyspy.

    Może tak:

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo wam dziękuję za wskazówki. Utwierdziliście mnie w decyzji, ze wyspa zostaje. Spróbujemy ją trochę zwęzić. Pierwotnie miało być po 1 m z każdej strony na przejście ale wtedy wyspa wyglądała dosyć zabawnie, tzn. była za krótka. Spróbuję wypośrodkować. Płyta indukcyjna jest w innym miejscu, źle to narysowałam Układu już nie zmienię. Ścianki już stoją, instalacje są wypuszczone także teraz tylko decyzja z wyspą czy bez.

    Wielkie dzięki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony