dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arielis

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie Drewno w łazience a płyta OSB na podłodze - da się?

    Witam,

    mam bardzo ciężkie pytanie....być może tytanicznie ciężkie. Ale szukam informacji czy to jest możliwe bo do tej pory niczego w tym względzie nie znalazłem.

    Dom jest konstrukcji drewnianej z płytą OSB położoną na całej podłodze na piętrze.
    W jednym z pomieszczeń będzie robiona łazienka. Jednak zakochałem się w temacie drewnianej podłogi w łazience plus biel kafelek na ścianach.

    Tylko teraz moje pytanie: czy to jest w ogóle możliwe? Gdziekolwiek szukałem to zawsze jest informacja że tak można ale opisują ludzie temat kładzenia tego na wylewce a nie na płytach OSB.

    Czy da się przy deskach tak samo zaizolować podłogę jak przy izolowaniu przy kładzeniu płytek na podłodze?
    Albo czy pomogła by w tej sytuacji jakaś cienka wylewka na płyty OSB i potem traktowanie jej już jak zwykłej podłogi betonowej?

    Ewentualnie zastanawiałem się nad takim motywem jak na załączonym zdjęciu. Gdzie część drewniana łazienki bylaby położona około 10cm wyżej niż pozostała część.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	09-55-22-best-long-narrow-bathroom-ideas-on-pinterest-narrow-bathroom-bathroom-small-bathroom-fa.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	402273

    Bardzo proszę o pomoc jeśli ktokolwiek ma wiedzę czy to jest realne do zrobienia

    Z góry bardzo dziękuje.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Czyli zastanawiasz się , czy można położyć płytki na osb . Tak , można .

  3. #3

    Domyślnie

    Lepiej wysmarować wszystko folią w płynie dwa trzy razy i na to płytki tak zabezpiecza się łazienki w domach drewnianych

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arielis

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie płytki...drewniana podłoga z drewnianych desek z drewna egoztycznego.

    Wiem że da się to wykonać na podłodze betonowej. Ale nigdzie nie znalazlem tematu odnoszącego się do podłogi z płyty OSB. A część gości od podłóg też nie do końca wie jak się zabrać z tematem. Dlatego szukam kogoś kto może już takie coś przerabiał.

    Bo narazie jedyny pomysł jednego z parkieciarzy to wylanie wylewki na osb i potem już uszczelnianie jej tak jak normalną podłogę. tylko że nie wiem jak z wytrzymałoscią bo tro jednak kilkaset kilo dodatkowego ciężaru. A też łazienka będzie mi wystawać ponad inne pomieszczenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony