dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 10
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 186

Temat: Ustawienia dla Vitodens 222-F z Vitotronic200

  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Odradzamy samodzielne ingerowanie w kodowanie serwisowe, Niektóre kody są zależne od siebie na wzajem i przestawienie jednego z nich może mieć negatywne oddziaływanie na inny. Automatyka jest wstępnie zakodowana a kody które można zmienić wyświetlają się serwisantowi w asystencie pierwszego uruchomienia.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #62
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pajda_mce

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    rozumie ale jak mam obniżyć antyzamarzeniówkę? bo to ona mi przegrzewa dół, jest 1 stopień na dworze i się załączą

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wyłącz ją. Jeśli potrafisz. Ja mam wyłączoną. Serwisant wyłączył.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #64
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pajda_mce

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Wyłącz ją. Jeśli potrafisz. Ja mam wyłączoną. Serwisant wyłączył.
    nie umiem, ale już dorwałem instrukcje serwisową , trzeba się z nią dobrze zapoznać

    jutro sobie zadzwonie do mojego serwisanta żeby pewne parametry jeszcze z nim skonsultować

  5. #65

    Domyślnie

    pajda_mce nie wyłączaj, ale ustaw temperaturę np. -5'C. Fabrycznie jest chyba +1/3'C. Poziom parametrów 2 > „Temperatury graniczne funkcji zabezpieczenia przed zamarzaniem”

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robert22m

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie do Konsultanta Viessman oraz do użytkowników.Widzę że krzywa grzewcza nie jest adekwatna co do temp. zasilania na kotle.
    Przy takich ustawieniach powinien miec zasilanie około 30 stopni a grzeje 40 stopni....Dopatrzyłem się w instrukcji i parametrach F9-8 /fabrycznie mam F8/ niby mówi o korektach krzywych grzewczych......Jak prawidłowo ustawić i czy tak powinno byc???? dołączam załącznikiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29243319_1760108827380342_665934690_o.jpg
Wyświetleń:	1092
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	409807Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29251018_1760108810713677_526407425_o.jpg
Wyświetleń:	1094
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	409808Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29391027_1760108834047008_1638633606_o.jpg
Wyświetleń:	1092
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	409809Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29404931_1760108820713676_15378655_o.jpg
Wyświetleń:	1090
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	409810
    Ostatnio edytowane przez autorus ; 23-03-2018 o 08:42
    Dom 160m3, Viessmann Vitodens 222-f Vitotronic 200, szary pustak 25cm, okna 3 szybowe OKNOPLAST EVOLUTION2, ocieplenie poddasza 25cm wełna Ursa 0,32, ocieplenie z zewnatrz styropian 12 frezowany grafit Termoorganika 0,31, podłoga na dole 9cm grafit + góra 5cm

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    na temperaturę kotła ma wpływ więcej czynników niż tylko krzywa grzewcza (albo 2 lub więcej w zależności ile jest obiegów). W sprzęgle zawsze występuje jakieś podmieszanie zatem kocioł analizuje temperaturę w nim (sprzęgle) i tak dobiera własną dobiera by zapewnić właściwy parametr na zasilaniu obiegów.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robert22m

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    na temperaturę kotła ma wpływ więcej czynników niż tylko krzywa grzewcza (albo 2 lub więcej w zależności ile jest obiegów). W sprzęgle zawsze występuje jakieś podmieszanie zatem kocioł analizuje temperaturę w nim (sprzęgle) i tak dobiera własną dobiera by zapewnić właściwy parametr na zasilaniu obiegów.
    Witam. Mam dwa obiegi góra i dół spiete wszystko przes sprzęgło hydrauliczne...Czyli mam rozumiec że to jest normalne?? Tylko mnie dziwi tak j.w opisałem ze temp na zasilaniu kotła nie jest adekwatna co do krzywej grzewczej...
    Dom 160m3, Viessmann Vitodens 222-f Vitotronic 200, szary pustak 25cm, okna 3 szybowe OKNOPLAST EVOLUTION2, ocieplenie poddasza 25cm wełna Ursa 0,32, ocieplenie z zewnatrz styropian 12 frezowany grafit Termoorganika 0,31, podłoga na dole 9cm grafit + góra 5cm

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Kocioł musi uwzględnić przewyższenie dla zaworu mieszającego oraz pomieszanie dla sprzęgła. Zatem normalne jest, że na kotle temperatura jest wyższa niż wymagana przez obiegi grzewcze.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #70
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lokaty

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    jestem nowym użytkownikiem takiego kotła jak również tego forum, dużo informacji doczytałem sobie z postów, mam tylko wątpliwośc jak ustawić kocioł na lato czy wyłączacie zupełnie obiegi grzewcze i zostawiacie tylko grzanie wody ?

    Dziękuje

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    można w kodowaniu kotła ustawić konkretną temperaturę zewnętrzną kiedy kocioł samodzielnie przejdzie w tryb lato, albo druga możliwość to uzależnić moment przejścia w tryb leni od temperatury zewnętrznej i dodatkowo od temperatury pomieszczenia.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W jaki sposób przestawić piec na lato? Zauważyłem, że pompy od podłogówki dzisiaj pracowały.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Aby przejść ręcznie w tryb lato należy nacisnąć przycisk z kranikiem i grzejnikiem, następnie wybrać opcję "tylko ciepła woda".
    Oczywiście należy pamiętać o przestawieniu w tryb lato wszystkich obiegów grzewczych jakie mamy w instalacji. Aby zmienić obieg na menu głównym naciskamy belkę z napisem obieg grzewczy (podświetli się wtedy cyfra aktualnie ustawianego obiegu).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mgl.JPG
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	412012  
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję, faktycznie działa

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysiek91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam,
    Posiadam kominek z plaszczem wodnnym zasilony do ogrzewania domu , na ktorym jest pompka i sprzeglo hydrauliczne . mam 3 obiegi grzewcze. Podłoga dół i podłoga góra do jest ogrzewanie podłogowe z silownikami meibes i sprzęgłem hydraulicznym. 3 obieg to grzejniki w 3 sypialniach . Dom 150m2 ocieplony . Takie pytanie gdy pale kominku piec gazowy wylącza mi sie przy 50 stopniach pompka od kominka zalancza sie przy 30 stopniach . Jak zrobic albo jak ustawic aby piec gazowy sie nie zalanczal , a rozplanie i ogrzanie domu mial tylko z kominka ale pod warunkiem ze wszystkie silowniki beda mi chodzic od podlogowki i pompa od grzejnika aby odbieraly cieplo i nie doprowadzilo do zagotowania wody??
    Druga sprawa jest taka mam pogodowke na zew sterownik vitotrol 300A na jednyjm obiegu grzewczym podlogowki i drugi vitotrol 200 A na drugim obiegu gdzie mam podłogowke . Teraz jak jest lepiej sterowac temperatura domu aby osiagnac faktycznie temp w dzien 21 stopni a w nocy 20 stopni . Ponizej opisze moje ustawienie parametrow poziomie 1 :
    obieg nr 1 grzejniki :
    1. A5:5
    2. A6:36
    3.A9:7
    4.B0:0 to znaczy sie sterownie jest z pogodowki na grzejnik czy tak powinno byc na grzejnikach mam zawory termostatyczne
    5.B5:5
    6.C5:20
    7:C6:74
    8.E6:65
    9.E7:45
    krzywa grzewcza na grzejnika w 3 sypialniach ma ustawioną na nachylenie :0,6 poziom 0
    Obieg nr 2 podłogówka doł :
    1. A5:5
    2. A6:36
    2A: A7:0
    3.A9:7
    4.B0:3 to znaczy ze piec temp. szczytuje ze sterownika vitorola 300A czyli rozumiem ze jak zadam 21 stop to jak uzyska wylaczy palnik ? ale czy tak byc powino jak mam pogodowke na zew a ustawiam szczytanie temp z regulatora pokojowego to po co w takim razie pogodowka mi hmm?
    5.B5:5
    6.C5:20
    7:C6:74
    8.E6:65
    9.E7:45
    10:F1:0
    11:F2:8
    12:F8: -5
    13:F9: -14
    14.FA:20
    15:FB:60
    krzywa grzewcza na podłogówce dół mam ustawiona tak : nachylenie 0,6 poziom :0
    Obieg nr 3 podłogówka góra :
    1. A5:5
    2. A6:36
    2A: A7:0
    3.A9:7
    4.B0:3 to znaczy ze piec temp. szczytuje ze sterownika vitorola 300A czyli rozumiem ze jak zadam 21 stop to jak uzyska wylaczy palnik ? ale czy tak byc powino jak mam pogodowke na zew a ustawiam szczytanie temp z regulatora pokojowego to po co w takim razie pogodowka mi hmm?
    5.B5:5
    6.C5:20
    7:C6:74
    8.E6:65
    9.E7:45
    10:F1:0
    11:F2:8
    12:F8: -5
    13:F9: -14
    14.FA:20
    15:FB:60

    krzywa grzewcza na podłogówce góra mam ustawiona tak : nachylenie 0,6 poziom :0
    Proszę o doradstwo jak ustawic parametry ktore mam aby dzialay prawidlowo aby 21 stopni faktycznie bylo 21 i piec sie wylancza
    Parametr B0 jak go ustawic na grzejnik na podlogowke dol i gore czy korzystac z czujnikan zew czy regulatora pokojowego
    Pozdrawiam

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    zakładając że mamy kocioł o modulacji od 0 do 100%. To automatyka pogodowa będzie tak ustalała temperaturę wody na instalacji aby dostarczać dokładnie tyle ciepła ile aktualnie ucieka przez przegrody budowlane i jest potrzebne na podgrzanie powietrza wentylacyjnego. W związku z tym palnik w kotle pracuje nonstop. W rzeczywistości mamy pewną ograniczoną moc minimalną zatem przy zapotrzebowaniu mniejszym niż minimum kotła zacznie się taktowanie. Kocioł będzie się załączał i wyłączał tak by utrzymać średnią wymaganą temperaturę na obiegu. Przy prawidłowo zaprojektowanej i wykonanej instalacji CO będzie nam to gwarantowało stałą, wymaganą temperaturę w pomieszczeniu.
    Niestety zdecydowana większość inwestorów jest wprowadzana w błąd przez instalatorów mówiących, że "projekt jest nie potrzebny, bo ja od xxx kat montuje instalacje i nikt mi się nie skarżył, że ma zimno". Takie podejście powoduje, że w większości (wystarczy prześledzić wątki choćby i na tym forum) instalacje są bardzo mocno przewymiarowane (niepotrzebnie wydane pieniądze na zbyt duże elementy instalacji) a w konsekwencji temperatura w mieszkaniu jest zdecydowanie wyższa niż oczekiwana przez inwestora. Instalatorzy chcąc ukryć swój błąd zalecają montowanie sterowników pracujących na zasadzie 0/1, które mają brutalnie wyłączyć kocioł po przekroczeniu temperatury w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie jako tako sprawdza się przy grzejnikach które stosunkowo szybko się rozgrzewają i stosunkowo szybko stygną. Zupełnie się to nie sprawdza w przypadku ogrzewania płaszczyznowego. Ogromna ilość ciepła zakumulowana w ogrzewaniu płaszczyznowym powoduje, że mimo iż po osiągnięciu temperatury sterownik 0/1-owy zablokuje kocioł to następuje przyrost temperatury pomieszczenia dużo powyżej wymaganej przez użytkownika.
    Aby uniknąć takiej sytuacji stosuje się regulację pogodową. Jeżeli przy otwartych zaworach termostatycznych następuje przegrzanie pojedynczych pomieszczeń tzn, że źle jest zrównoważona hydraulicznie instalacja. Jeżeli zaś wszystkie pomieszczenia na danym obiegu grzewczym równocześnie przegrzewają (albo niedogrzewają) to należy wprowadzić korektę krzywej grzewczej.
    Zdalne sterowniki do automatyki pogodowej (zarówno Vitotrol 200 jak i 300) nie działają na zasadzie 0/1. One w przypadku ustawienia w kodzie B0 wartości różnej od 0 "mówią do kotła" jest zbyt ciepło w pomieszczeniu grzej nadal ale słabiej, albo jest zbyt zimno grzej mocniej.


    w przypadku ogrzewania płaszczyznowego zmieniłbym kody: B0 z 3 na 0 i C6 z 74 na 45.
    dla obiegu grzejnikowego B0 jak najbardziej może być 3
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 29-10-2018 o 08:58
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #77
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pajda_mce

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam
    dziś patrzyłem na kodowanie jakie mam i na obiegu 1(kaloryfery góra) mam B0:0 a na obiegu grzewczym 2 (podłogówka dół) mam B0:3 czy to jest dobrze ?

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    osobiście zrobiłbym na odwrót
    na obiegu grzejnikowym włączyłbym wpływ temperatury czyli B0:3 bo ten obieg szybko reaguje
    na obiegu płaszczyznowym ustawiłbym pracę tylko w oparci o krzywą grzewczą B0:0. Ogrzewanie płaszczyznowe ma tak dużą bezwładność, że jak się pojawią niezapowiedziani goście i w pomieszczeniach z podłogówką temperatura przekroczy wymaganą to mimo sygnału o przegrzaniu podanego do kotła zanim podłoga się wychłodzi to goście już pójdą do domu... Oczywiście wtedy kocioł dostanie sygnał grzej mocniej bo się chłodno zrobiło ale znowu będzie musiało upłynąć sporo czasu zanim podłoga osiągnie właściwy parametr.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robert22m

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam...Mam pytanko do Pana Konsultanta Viessmann.....Mam PIec Vitodens 222-F ze zbiornikiem 100L + Vitotronic 200....od czasu do czasu jak wchodzę w historię usterek to czesto pojawia sie kod błędu: B7: wtyk kodujacy kotła....Co ten błąd oznacza i gdzie szukać problemu??? Nadmienie ze serwisant był u mnie i mu wspomniałem o tym błedzie to sam nie iedział o co chodzi...Natomiast piec chodzi normalnie i nie wyżuca awarii /nie swieci się czerwona lampka od awarii/
    Dom 160m3, Viessmann Vitodens 222-f Vitotronic 200, szary pustak 25cm, okna 3 szybowe OKNOPLAST EVOLUTION2, ocieplenie poddasza 25cm wełna Ursa 0,32, ocieplenie z zewnatrz styropian 12 frezowany grafit Termoorganika 0,31, podłoga na dole 9cm grafit + góra 5cm

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert22m Zobacz post
    Witam...Mam pytanko do Pana Konsultanta Viessmann.....Mam PIec Vitodens 222-F ze zbiornikiem 100L + Vitotronic 200....od czasu do czasu jak wchodzę w historię usterek to czesto pojawia sie kod błędu: B7: wtyk kodujacy kotła....Co ten błąd oznacza i gdzie szukać problemu??? Nadmienie ze serwisant był u mnie i mu wspomniałem o tym błedzie to sam nie iedział o co chodzi...Natomiast piec chodzi normalnie i nie wyżuca awarii /nie swieci się czerwona lampka od awarii/
    mógł ulec uszkodzeniu wtyk kodujący, w pierwszej kolejności serwisant powinien go zresetować (wtyk nie kocioł).
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 4 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony