dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 10
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 186

Temat: Ustawienia dla Vitodens 222-F z Vitotronic200

  1. #81

    Domyślnie

    witam,

    Proszę o podpowiedź dotyczącą ustawienia pieca.

    piec 222f 35kw z pogodynką
    sama podłogówka 150m2 parter

    serwisant uruchomił piec i krzywa grzewcza nachylenie 0,4 poziom 2
    temp zadana 20 stopni, a w domu 25

    sugerując się wpisami na forum obniżyłem poziom do 0 a nachylenie 0,3 żeby zrównać temp zadaną z temp w pomieszczeniach.
    Teraz jest ok - zadana 24, w środku 24.
    Ustawiałem przy temp zewn +5 , nie wiem jak będzie się zachowywać przy mrozach.

    Ustawiłem drugi obieg na temp kiedy jestem w pracy +21 stopni.
    rzeczywista temperatura w zredukowanym czasie spada do tylko do 23
    na aplikacji widzę że piec się załącza w czasie zredukowanej temp.

    Odnoszę zatem wrażenie, że tryb zredukowanych temp nie przynosi w tych stawieniach oszczędnosci bo praktycznie temperatura obniża się o 1 st a piec i tak chodzi.
    Proszę o sugestie

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Problem wynika z braku projektu, niestety teraz ustawianie krzywej grzewczej to zabawa metodą prób i błędów.
    Przy temperaturach między +10 a +5 należy ustawiać krzywą grzewczą ale wykorzystując jedynie przesunięcie równoległe, zaś przy mrozach -10C i większych będzie trzeba przeprowadzić drugi etap regulacji ale wtedy tylko pochyleniem (kątem).

    To że kocioł przechodzi w tryb zredukowany nie jest tożsame z wyłączeniem palnika. Ustawiając wymaganą temp. komfortową np na 20C kocioł wylicza sobie jakieś parametry i ich się trzyma. Jeśli pojawi się tryb oszczędny to kocioł wylicza sobie nowe parametry i z nimi pracuje dalej. To jest tak jak byśmy jechali samochodem na trasie szybkiego ruchu zgodnie z przepisami 120km/h i nagle trasa nam się kończy i pojawia się ograniczenie do 90km/h to przecież zdejmujemy nogę z gazu (ew. naciskamy hamulec) ale nie wyłączamy przecież silnika. Dokładnie tak samo działa kocioł: "klient chce mieć niższą temperaturę to ja pracuję dale ale z niższymi parametrami".
    Zachowując analogię do jazdy samochodem praca na zasadzie wł/wył jest bardzo nieekonomiczna, dużo oszczędniejsze jest pracować długo z niskimi parametrami niż co jakiś czas robić wł. popracować krótki czas i zrobić wył.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #83

    Domyślnie

    Poziom równoległy ustawiłem przy 5 stopniach na pokrywający temp zadaną z temp pomieszczeń - 24 stopnie.



    obecnie jest 0 stopni na zewnątrz, jest godz 14 - obieg zredukowany działa od godz 7 i w pomieszczeniach dalej 24/23.

    Na pewno ie należy nic zmieniać do czasu mrozu na zewnątrz?

  4. #84
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pajda_mce

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak5615 Zobacz post
    Poziom równoległy ustawiłem przy 5 stopniach na pokrywający temp zadaną z temp pomieszczeń - 24 stopnie.



    obecnie jest 0 stopni na zewnątrz, jest godz 14 - obieg zredukowany działa od godz 7 i w pomieszczeniach dalej 24/23.

    Na pewno ie należy nic zmieniać do czasu mrozu na zewnątrz?
    A spróbuj dać temp. zredukowaną niższą niż chces mieć , wtedy piec powinien się inaczej dopasować więc jak chcez mieć 21 stopni to ustaw temp zredukowaną na 19. Jak tak robie u siebie

    druga sprawa czy masz antyzamarzeniówkę włączona ? która powoduje że kocioł troche inaczej się zachowuje

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał pajda_mce Zobacz post
    A spróbuj dać temp. zredukowaną niższą niż chces mieć , wtedy piec powinien się inaczej dopasować więc jak chcez mieć 21 stopni to ustaw temp zredukowaną na 19. Jak tak robie u siebie

    druga sprawa czy masz antyzamarzeniówkę włączona ? która powoduje że kocioł troche inaczej się zachowuje
    Obniżyłem temp zredukowaną i i jest ok - efekt zamierzony uzyskany. Pytanie tylko jak to wpłynie na spalanie pieca. temp na piecu w normalnym trybie 23 i tyle mam w domu. Zredukowana na 19 i wtedy naprawdę spada do 21. Tylko teraz czy jeśli piec "myśli" ze ma znowu podbić temp. o 4 stopnie to czy nie pracuje za mocno ? W rezultacie może się okazać że nie warto zaniżać temp zredukowanej.

    Teraz przy temp ok 0 stopni 150 m2 domu po parterze spala 8 m3 na dobę - normalnie?

    Jak wyłączyć antyzamarzeniówke? Czytem na tym forum że dużo ludzi to robi a co konkretnie to zmienia ?

    krzywą mam ustawiona nachylenie 0,3 poziom minus 2
    Ostatnio edytowane przez mnowak5615 ; 09-01-2019 o 14:33

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dla podłogówki za duża delta temperatury. Na jesieni był macher z Viessmann i twierdził, że różnica powinna być 1stC.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Dla podłogówki za duża delta temperatury. Na jesieni był macher z Viessmann i twierdził, że różnica powinna być 1stC.
    chyba wkradła się jakaś pomyłka dt dla ogrzewania podłogowego przy -20 to ok 7-9C czyli przy 0C na zewnątrz pownina dt wynosić ok.4-5C. Oczywiście jak projektant wszystko dobrze przeliczy to się spotyka i ogrzewanie podłogowe pracujące na dt powyżej 10C (oczywiście przy -20C na zewnątrz).
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak5615 Zobacz post
    Obniżyłem temp zredukowaną i i jest ok - efekt zamierzony uzyskany. Pytanie tylko jak to wpłynie na spalanie pieca. temp na piecu w normalnym trybie 23 i tyle mam w domu. Zredukowana na 19 i wtedy naprawdę spada do 21. Tylko teraz czy jeśli piec "myśli" ze ma znowu podbić temp. o 4 stopnie to czy nie pracuje za mocno ? W rezultacie może się okazać że nie warto zaniżać temp zredukowanej.

    Teraz przy temp ok 0 stopni 150 m2 domu po parterze spala 8 m3 na dobę - normalnie?

    Jak wyłączyć antyzamarzeniówke? Czytem na tym forum że dużo ludzi to robi a co konkretnie to zmienia ?

    krzywą mam ustawiona nachylenie 0,3 poziom minus 2
    ochrona przeciwzamrożeniowa działa różnie w zależności od zastosowanej automatyki w kotłach Vitodens z serii 2xx:

    regulator stałotemperaturowy - kocioł stara się utrzymać minimum 10C w instalacji CO, oczywiście uruchamiana jest pompa obiegowa.

    regulator pogodowy - przy +1C na zewnątrz kocioł uruchamia pompy obiegowe, następnie pracuje tak by utrzymać w budynku temperaturę +3C

    ochronę przeciwzamrożeniową serwisant możne dezaktywować ale jak widać z logiki jej pracy na pewno ona nie wprowadza zakłóceń czy dyskomofortu. Wyłączenie tej funkcji może tylko zaszkodzić.

    Kotły Vitodens 2xx z regulatorem pogodowym mają dodatkową funkcję "ochrony przed przechłodzeniem budynku". Ta funkcja może wprowadzać pewne zakłócenia. przy nastawach domyślnych do temperatury zewnętrznej -5C kocioł w trybie oszczędnym utrzymuje temperaturę wymaganą przez użytkownika. Jak od temperatury -5 do -14C temperatura trybu nocnego przestaje być utrzymywana na poziomie wymaganym przez klienta a systematycznie jest podnoszona. Przy mrozach -14C i większych temperatura w trybie oszczędnym równa jest temperaturze w trybie komfortowym. Temperatury -5, -14C można oczywiście zmienić. Funkcję można też wyłączyć całkowicie, robi to serwisant w trybie serwisowym.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #89
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pajda_mce

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja antyzamarzeniówkę przestawiłem na -5 a miałem ustawione +1. Mi przegrzewało pomieszczenia jak temp była w granicach 0-(-3) , dopóki się on nie włączyła to było ok miałem w pomieszczeniach 22-23 stopnie , gdy sie tryb antyzamarzeniowy włączył to tem. w pomieszczeniach już była 25-26 , lubie ciepło ale nie aż tak więc na moje potrzeby sobie skorygowałem

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał pajda_mce Zobacz post
    Ja antyzamarzeniówkę przestawiłem na -5 a miałem ustawione +1. Mi przegrzewało pomieszczenia jak temp była w granicach 0-(-3) , dopóki się on nie włączyła to było ok miałem w pomieszczeniach 22-23 stopnie , gdy sie tryb antyzamarzeniowy włączył to temp. w pomieszczeniach już była 25-26 , lubie ciepło ale nie aż tak więc na moje potrzeby sobie skorygowałem
    nie wiem czym taka sytuacja była spowodowana ale na pewno nie aktywną funkcja przeciwzamrożeniową. Zakładając krzywą 1.4 (czyli dosyć wysoką) przy temperaturze zewnętrznej 0C kocioł powinien na instalacje podawać teoretycznie 8C, przy -10C - +24C na instalcji to jeżeli tak niskie parametry powodują że w mieszkaniu jest 25-26C to jakieś cuda....
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #91
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pajda_mce

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    nie wiem czym taka sytuacja była spowodowana ale na pewno nie aktywną funkcja przeciwzamrożeniową. Zakładając krzywą 1.4 (czyli dosyć wysoką) przy temperaturze zewnętrznej 0C kocioł powinien na instalacje podawać teoretycznie 8C, przy -10C - +24C na instalcji to jeżeli tak niskie parametry powodują że w mieszkaniu jest 25-26C to jakieś cuda....
    zapraszam do mnie do domu , może mój serwisant który robił instalację,podłączenia i ustawienia coś nie tak ustawił i dlatego tak mam . dodam tylko że mam 2 obiegi , góra kaloryfery(góra łazienka i hol podłogówka) i dół podłogówka i nie wie czemu u góry jest zawsze chłodniej niż na dole. Mam pogodówkę i vitotrola który jest zamontowany o góry w holu (gdzie osobiście uważam że to kiepskie miejsce na jego montaż )

  12. #92
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Niestety instalatorzy nie wykonują projektów a co za tym idzie nie są w stanie zbilansować hydraulicznie instalacji. Najczęściej wychodzą z założenia, że "woda nie głupia i drogę znajdzie" problem jest tylko w tym, że "woda jest leniwa i płynie tam gdzie jej łatwiej a nie tam gdzie my chcemy...".
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robert22m

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam wszystkich....Mam pytanko co do Konsultanta Viessmann. Jestem posiadaczem kotła Vitodens 222-F Vitatronic 200 /kolorowy wyswietlacz/. Zacznę od początku. Mam dwa obiegi. Obieg I z mieszaczem i zawór 3D i pompą /podłogówka dół/, obieg II natomiast zawór 3D sterowny ręcznie i pompa /góra grzejniki/ oraz Vitotrol 200 A - 2 szt /góra + dół/

    1. Jak powinne byc ustawione parametry kotła B0:0, B0:1, B0:2, B0:3? Dla obiegu I jak i II - nadmieniam ze mam /obieg I - B0:0 i B5:0/ a obieg II - B0:3 i B5:5
    2. Temperatura zadana na górze i na dole 22 stopnie /temperatura zredukowana 20 sotopni ustawiona na dwóch obiegach/ czy prawidłowo bo kocioł dalej chodzi. Bardzo nie rozumiem o co chodzi z ta temp.zredukowaną
    3. Krzywa grzewcza dla obiegu dół 0,5k-5 a góra 0,9k0
    4. Parametr A3:-9 całkowicie wyłaczony
    5. Na obiegu z mieszaczem na dole podłogówka mam RTL ustawione na 3 /czy powinny byc zdemontowane czy odkręcone na max/
    6. W jakich opcjonalnych godzinach powinen chodzić kocioł? W standardzie jest od 6-22 /słonko/ czy tak powrócić do tych godzin? obecnie mam godziny poszatkowane tzn. od 4-8 /słonko/ oraz od 14.30-19 /słonko/
    Dom 160m3, Viessmann Vitodens 222-f Vitotronic 200, szary pustak 25cm, okna 3 szybowe OKNOPLAST EVOLUTION2, ocieplenie poddasza 25cm wełna Ursa 0,32, ocieplenie z zewnatrz styropian 12 frezowany grafit Termoorganika 0,31, podłoga na dole 9cm grafit + góra 5cm

  14. #94
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    po pierwsze, jeżeli jest zamontowany zawór 3drogowy sterowany ręcznie to takiego obiegu kocioł nie widzi. Jeżeli instalator zamontował rozszerzenie obiegu grzewczego z mieszaczem na obiegu i przypiął do niego tylko pompę i czujnik temperatury a zawór wstawił ręczny to niema niestety pojęcia o pracy instalacji. ten obieg nie będzie prawidłowo działał, bo kocioł niema jak nim starować. Zatem ustawianie czegokolwiek dla tego obiegu nie ma sensu.

    Kody B0 i B5 ustawia się jeżeli obieg grzewczy jest doposażony w zdalny sterownik w pomieszczeniu (Vitotrol 200 lub 300). preferowana nastawa B0:3, B5:5

    krzywa grzewcza powinna być ustawiona tak jak jest wyliczna w projekcie, ponieważ tu jak widać instalator robił instalację wg własnego widzimisię to niestety krzywą grzewczą można ustawić jedynie metodą wielokrotnych prób i błedów

    Ustawienie kodu A3:-9 to wyłączenie ochrony przed zamarzaniem, nie mam pojęcia czemu to ma służyć. Ta funkcja wymusza pracę kotła z parametrami które powinny utrzymać w budynku ok +3C więc przy normalnej eksploatacji nic nie robi. Ma znaczenie dopiero jak ktoś zostawi kocioł w trybie wyłączonym i wyjedzie na długo z domu zapominając że na zewnątrz jest zima.

    Na obiegu na którym zamontowany jest mieszacz (zawór 3drogowy) sterowany przez kocioł nie montuje się RTL-i (to tak jakby w samochodzie zamontowac 2 w pełni działające kierownice dla kierowcy i pasażera)

    W jakich godzinach powinno działać ogrzewanie to już zależy tylko od tego jak chce użytkownik.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robert22m

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam. Dziekuje za informację konsultantowi...Moze żle mnie Pan troszkę zrozumiał. Pierwszys obieg podłogówka sterowany jest zaworem 3-d + mieszczacz oraz rozszezenie dla tego obiegu bodajze H1...CZyli ten obieg ma chodzic na parametrze b0:3 czy b0:0 pogodowo mam vitotrol 200 A w salonie dla tego obiegu...CZyli ma nie odczytywać pogodówki??Natopmiast drugi obieg mam bezpożredno zasilany ze sprzegła góra grzejniki....Ten drugi obieg tez mam ustawić na B0:3? na górze drugi Vitotrol 200A...Kocił nie zgłupieje ze ma 2 Vitotrole i te same ustawienia? Jeszcze wyczytałem ze zmieniają wartosci F8: -15 oraz F9: -25
    Dom 160m3, Viessmann Vitodens 222-f Vitotronic 200, szary pustak 25cm, okna 3 szybowe OKNOPLAST EVOLUTION2, ocieplenie poddasza 25cm wełna Ursa 0,32, ocieplenie z zewnatrz styropian 12 frezowany grafit Termoorganika 0,31, podłoga na dole 9cm grafit + góra 5cm

  16. #96
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    bardzo chciałbym pomóc ale niestety straszny bałagan w opisie. Rozszerzenie H1 jest do obsługi pompy cyrkulacyjnej cwu lub pompy obiegu bezpośredniego za sprzęgłem.
    Ustawienie kodu B0 nie wyłącza ogrzewania pogodowego, B0 mówi czy kocioł oprócz temperatury zewnętrznej ma dodatkowo uwzględniać rzeczywistą temperaturę w pomieszczeniu. B0:0 kocioł pracuje tylko w oparciu o krzywą grzewczą, B0:3 pracuje w oparciu o krzywą grzewczą ale koryguje te nastawy w zależności od różnicy między wymagana a rzeczywistą temperaturą pomieszczenia. Kody ustawia się oddzielnie dla każdego z obiegów.
    Kody F8 i F9 to ochrona budynku przed przechłodzeniem. Czyli jeśli zostawimy kocioł w trybie lato i wyjedziemy w zimie na wakacje. Normalnie kocioł utrzymywałby w takiej sytuacji w domu temperaturę ok +3C. Jeśli użytkownik by nagle wrócił to musiałby ponieść bardzo duże koszty i dodatkowo bardzo długo musiał by czekać aż dom się rozgrzeje. Kody F8 i F9 zabezpieczają przed taką sytuacją. Ustawienie kodu F8:-15 spowoduje, że funkcja ochrony budynku będzie aktywna dopiero jak na zewnątrz zrobi się -15C czyli wg mnie totalnie bez sensu.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #97

    Domyślnie

    mam tylko podłogówke 150 m2

    ustawiłem optymalnie krzywą 0,3 poziom -1 i mam zadaną temp pom 23 i w pom jest 23.

    Zastanawia mnie duża liczba startów palnika ok 200/ dobę.


    Gdzieś czytałem że trzeba zmniejszyć moc pieca
    ja mam 35kw - wiem że za duży ale kierowanielm się moca minimalną bo górną granice mozna redulować. Jak to zrobić w piecu 222f?

    a może to normalne?

    zuzycie gazu ziem mam na poziomie 270 m3 na miesiac

  18. #98
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    luban

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-583
    Posty
    2

    Domyślnie

    potrzebuje pomocy, jestem zalamany rachunkami, co miesiac wyzsze.... dom 280m, 2 obiegi grzejniki i podlogowka, na poczatku mialem wymagana temp 21 a zredukowana 12, za namowa tutaj ustawilem na oba obiegi wymagana 21 a zredukowana 18, krzywa grzewcza





    jakies pomysly, co moge zmienic poprawic? Grzejniki ustawione czasowo 6-8 potem 17-22, podlogowka 06-22, grzejniki program czasowy cyrkulacji automatyczny, temperatura wymagana wody uzytkowej 45stopni
    Ostatnio edytowane przez luban ; 23-02-2019 o 11:23

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak5615 Zobacz post
    mam tylko podłogówke 150 m2

    ustawiłem optymalnie krzywą 0,3 poziom -1 i mam zadaną temp pom 23 i w pom jest 23.

    Zastanawia mnie duża liczba startów palnika ok 200/ dobę.


    Gdzieś czytałem że trzeba zmniejszyć moc pieca
    ja mam 35kw - wiem że za duży ale kierowanielm się moca minimalną bo górną granice mozna redulować. Jak to zrobić w piecu 222f?

    a może to normalne?

    zuzycie gazu ziem mam na poziomie 270 m3 na miesiac
    Ograniczenie mocy maksymalnej nie wpłynie na liczbę startów kotła. Na liczbę startów może mieć wpływ moc minimalna ale tu w przypadku Vitodensa 222-F o mocy 35 kW moc minimalna jest naprawde na bardzo niskim poziomie. Sprawdziłbym raczej "hydraulikę" może są zamontowane zawory odcinające przepływ? Gdy kocioł jest wyposażony w automatykę pogodową nie stosuje się dodatkowo na rozdzielaczach zaworów otw/zam sterowanych sterownikami z pomieszczenia (to najczęściej popełniany przez instalatorów błąd). W przypadku ogrzewania podłogowego zład wodny instalacji jest duży a dodatkowo pojemność cieplna samego "betonu" powinna ograniczyć taktowanie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #100

    Domyślnie

    Ograniczenie mocy maksymalnej nie wpłynie na liczbę startów kotła. Na liczbę startów może mieć wpływ moc minimalna ale tu w przypadku Vitodensa 222-F o mocy 35 kW moc minimalna jest naprawde na bardzo niskim poziomie. Sprawdziłbym raczej "hydraulikę" może są zamontowane zawory odcinające przepływ? Gdy kocioł jest wyposażony w automatykę pogodową nie stosuje się dodatkowo na rozdzielaczach zaworów otw/zam sterowanych sterownikami z pomieszczenia (to najczęściej popełniany przez instalatorów błąd). W przypadku ogrzewania podłogowego zład wodny instalacji jest duży a dodatkowo pojemność cieplna samego "betonu" powinna ograniczyć taktowanie.

    ustawiłem moc max na 35%

    sprawdziłem masz racje nie spadła ilość taktowań

    ale..

    temp w domu się podwyższyła - musiałem opuścić krzywą na -2 i wróciło 23 stopnie wymagane

    co więcej spalanie dzienne z 10m3 spadło do 5m3

    nie spodziewałem się takiego efektu.
    ile moge obniżyć moc max ? 150 podłogi bez grzejników dobrze ocieplony?

    a jakby zwiększyć moc pompy przepływ wody to czy nie wydłużymy cyklów płomienia?

    nie mam żadnych dodatkowych zaworów
    Ostatnio edytowane przez mnowak5615 ; 26-02-2019 o 09:31

Strona 5 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony