dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinderch Zobacz post
    A czemu nie można obniżyć chudziaka poniżej ściany fundamentowej?
    Bo masz wtedy marne szanse na trwale szczelne połączenie izolacji przeciwwilgociowej chudziaka i ściany oraz przybliżasz ścianę fundamentową (zazwyczaj gorzej izolowaną niż mur powyżej i w ogóle nie izolowaną od wewnątrz) do wylewki grzewczej przy ogrzewaniu podłogowym - więc fundujesz sobie mostek cieplny do gruntu.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinderch

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-330
    Posty
    39

    Domyślnie

    Ja mam chudziaka poniżej ściany fundamentowej 10 cm. Styropianu będzie 20 cm więc rurki i tak będą 10 cm powyżej ściany fundamentowej.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinderch Zobacz post
    Ja mam chudziaka poniżej ściany fundamentowej 10 cm. Styropianu będzie 20 cm więc rurki i tak będą 10 cm powyżej ściany fundamentowej.
    Czyli o 10 mniej, niż mogłyby. Do tego 10cm sytorpianu to całkiem sporo, ale 10cm muru (który dużo lepiej przewodzi - nawet z BK, nie mówiąc o gorszych termicznie materiałach) - to o już większa strata.

    Bo ciepło ma krótszą drogę ucieczki do gruntu nie tylko przez to, że ma 10cm "bliżej" przez styropian, ale też 10 cm "bliżej" przez ścianę.

    I w imię czego? Po co tak ułatwiać ciepłu ucieczkę? A wystarczyło te 10cm ściany fundamentowej zastąpić murem nadziemia. Pewnie nawet taniej by wyszło - a na pewno cieplej i bezpieczniej w temacie hydroizolacji.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinderch

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-330
    Posty
    39

    Domyślnie

    Fundament jest ocieplony 20 cm, ściany też. Od podłogi będzie również 20 cm. Nie wydaje mi się, żeby wpływało to negatywnie, bo z każdej strony będzie styropian.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinderch Zobacz post
    Fundament jest ocieplony 20 cm, ściany też
    Od zewnątrz i od wewnątrz? Wewnętrzne ściany fundamentowe (jak są) również? Z takim szastaniem styropianem jeszcze się nie spotkałem. Wątpliwa też jest stabilność chudziaka wylewanego na taki styropian (chyba, że dałeś EPS200 albo mocniejszy). No i styropian fajne ma parametry, jak jest suchy. A w gruncie suchy nie będzie.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinderch

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-330
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od zewnątrz i od wewnątrz? Wewnętrzne ściany fundamentowe (jak są) również? Z takim szastaniem styropianem jeszcze się nie spotkałem. Wątpliwa też jest stabilność chudziaka wylewanego na taki styropian (chyba, że dałeś EPS200 albo mocniejszy). No i styropian fajne ma parametry, jak jest suchy. A w gruncie suchy nie będzie.
    Fundament od zewnątrz. Od podłogi będzie styropian 20 cm na chudziaku, pod ogrzewaniem podłogowym.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony