dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wiertarko-wkrętarka dla amatora do 300 zł.

    Witam
    Oczywiście im tańsza tym lepsza ale nie popadajmy w paranoję. Ogólnie wiertarka będzie wykorzystywana to nawiercań, wywiercać, wierceń itp. głównie drewno i rury gazowe aczkolwiek wywiercić dziurę w ścianie też będzie musiała . Zastanawiałem się nad 18V z allegro i jest tego trochu ale co wybrać?? Myślałem o czymś w granicach 300 zł i jest tego trochu tylko nie wiem co zabrać... co do udaru mam normalną wiertarkę bez akumulatora, bardzo znanej firmy "Toya" która o dziwo działa już ładnych kilka lat i wierciła w wielu mieszkaniach w żelbetonie i nie tylko. Więc na chwilę obecną wiercenia z udarem nie potrzebuję.
    Zdały by się 2 akumulatory ale poza tym nie bardzo wiem czy inwestować 300 zł w wiertarkę z 50Nm czy kupić np. tańszą 30Nm czy mniej. Jak pisałem wiercone będzie w drewnie, pilśni czy rurach, wkręcić śrubę w pilśnię czy drewno też musi.
    Jestem amatorem i wiertarka nie będzie często wykorzystywana ani jakoś masakrycznie eksploatowana (jak pisałem, udarowa Toya ma z 4-5 lat i ciągle działa) aczkolwiek będzie wycinać otwory na rurki w drewnie czy pilśni.
    Tak więc warto wydać 300 zł na jakąś mocniejszą Nm czy dla moich potrzeb wystarczy np. 25-30Nm lub mniej?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fastplayer

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    102

    Domyślnie

    Czy ten sprzęt jest wart ceny ? Głównie kręcenie płyt gk, drobne prace w trakcie budowy domu- wkrecanie wkretow w ytong i ogolne prace w drewnie.

    http://allegro.pl/black-decker-wkret...841290773.html

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dexter jest tani, ale słaby. Dla amatora całkiem spoko. Za to Bosch zielony kosztuje w Leroy Merlin jakieś 260-270 zł, a jakość ma już dużo lepszą i popracujesz na nim ładnych parę lat.

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo dobrze żeby wiertarka miała też funkcję wkrętarki. Czasem potrzeba wkręcić kilka śrubek a wkrętarka bardzo pomaga. Jaki sprzęt najbardziej opłaca się kupić?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony