dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie C.O. ciąg dalszy

    "Kocioł kondensacyjny posiada wyższą sprawność do 15% w stosunku do kotłów tradycyjnych, przy założeniu, że zasila instalację grzewczą niskim parametrem (rzędu 40°C). Zwrot większych kosztów związanych z montażem kotła kondensacyjnego można uzyskać dopiero po kilku a nawet kilkunastu latach. "
    Powyżej to odpowiedź eksperta Vaillant na jedno z pytań na głównej stronie www.murator.pl dot. ogrzewania c.o. itp. Proszę mi wyjaśnić co oznacza zwrot zasila instalację grzewczą niskim parametrem (rzędu 40°C) pozdr niezłomna w zadawaniu pytań

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: C.O. ciąg dalszy

    Cytat Napisał miła
    "Kocioł kondensacyjny posiada wyższą sprawność do 15% w stosunku do kotłów tradycyjnych, przy założeniu, że zasila instalację grzewczą niskim parametrem (rzędu 40°C). Zwrot większych kosztów związanych z montażem kotła kondensacyjnego można uzyskać dopiero po kilku a nawet kilkunastu latach. "
    Powyżej to odpowiedź eksperta Vaillant na jedno z pytań na głównej stronie www.murator.pl dot. ogrzewania c.o. itp. Proszę mi wyjaśnić co oznacza zwrot zasila instalację grzewczą niskim parametrem (rzędu 40°C) pozdr niezłomna w zadawaniu pytań
    Na pewno nic nie poplątałaś? Tu chyba chodzi o parametr powrotu poniżej 56 stC (olejaki 46stC)?
    A dowcip polega na tym, że poniżej tej temp spaliny sie skraplają i jako gorące (ok. 50 st) podgrzewają wstępnie wodę w układzie.To tak bardzo na skróty.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #3
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    generalnie kotły o temperaturach zasilania <100C to kotły niskotemperaturowe i pan od Vaillanta wyraził się nie ściśle bo każdy parametr poniżej tych 100C, jest niskim parametrem.
    jemu chodziło o to żeby temperatura zasilania była w kotle kondensacyjnym w granicach 40C bo w tym przypadku będzie bardzo wysoka sprawność tego kotła.
    co do zwrotu kosztów to są różne szkoły. jedni liczą kiedy to się zwróci, inni mówią w domu nigdy nic się nie zwróci, następni twierdzą że inwestują teraz żeby obniżyć koszty eksploatacji później, teraz mają pieniądze a kiedyś może być różnie.
    sama musisz sobie poradzić z wyborem. co do kosztów ja uważam, że warto

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    tylko pamiętaj żeby (jeśli masz grzejniki) przewymiarować układ grzewczy na niższe parametry
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #5

    Domyślnie

    MAŁY nic nie poplątałam - patrz: pytania i odpowiedzi eksperta ze strony Muratora . Coś mi się wydaje, że strasznie duży ten "skrót"
    Grzejników jeszcze nie mam

    1950 - życie nauczyło mnie jednej zasady, że jak nie mam za dużo to nie stać mnie na byle co ale w ramach rozsądku

  6. #6

    Domyślnie

    wtrace swoje trzy grosze dlaczego nikt nie wezmie pod uwage wykonania kotla kondensacyjnego a zwyklego [materialy z ktorych jest wykonany ]i tu widze tez wielka przewage kotla kondensacyjnego [sa pewne wyjatki ale niebede tego producenta wymienial]on poprostu musi byc wykonany z lepszych materialow i tym samym jest bardziej zywotny i mniej awaryjny co do sprawnosci to nawet przy zasilaniu 80C i tak ma pare procent wyzsza sprawnosc niz kociol zwykly a dzisial grzejniki dobiera sie na parametry nizsze niz 80C
    mozna by dlugo pisac ale zacytuje przyslowie mojej klientki "tanie miesa psi jedza"
    jezeli cie stac na kondensat to niema sie nadczy zastanawiac tylko go kupic[niemusi byc koniecznie viessmann lub vaillant moze byc inny producent nawet termet i tak bedzie lepszy niz zwykly np. viessmann]
    ale ja polecam vaillanta

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Marc i Inni maja rację, jak masz kasę to kondensat.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark1oc
    wtrace swoje trzy grosze dlaczego nikt nie wezmie pod uwage wykonania kotla kondensacyjnego a zwyklego [materialy z ktorych jest wykonany ]i tu widze tez wielka przewage kotla kondensacyjnego [sa pewne wyjatki ale niebede tego producenta wymienial]on poprostu musi byc wykonany z lepszych materialow i tym samym jest bardziej zywotny i mniej awaryjny co do sprawnosci to nawet przy zasilaniu 80C i tak ma pare procent wyzsza sprawnosc niz kociol zwykly a dzisial grzejniki dobiera sie na parametry nizsze niz 80C
    mozna by dlugo pisac ale zacytuje przyslowie mojej klientki "tanie miesa psi jedza"
    jezeli cie stac na kondensat to niema sie nadczy zastanawiac tylko go kupic[niemusi byc koniecznie viessmann lub vaillant moze byc inny producent nawet termet i tak bedzie lepszy niz zwykly np. viessmann]
    ale ja polecam vaillanta
    Niestety wyższy koszt grzejników przy kondensacie jest nie do uniknięcia. żeczywiście obecnie instalacje projektuje się na niższe parametry np. 65/45 ale dla kondensata to za dużo i tutaj stosuje się z reguły 55/35 lub 50/35. A z kotłami wcale nie jest tak jak z oponami zimowymi, że byle jaka zimówka jest lepsza od najlepszej letniej (oczywiście zimą ).

  9. #9

    Domyślnie

    ja zwrocilbym uwage jeszcze na max moc kotla bez wzgledu na rodzaj palnika (w kondensatach najczesciej modulowany). Powinna odpowiadac zapotrzebowaniu w twoim budynku. Regula jest tez ze kotly stojace sa bardziej trwale ze wzgledu na materialy z ktorych sa wykonane (jesli inwestycja ma sie zwrocic to najlepiej zeby kociol pracowal jak najdluzej ).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony