dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wygrzewanie posadzki, ukladanie płytek

    Witam. z tydzień temu zostalo zakończone zalewanie posadzki razem z ogrzewaniem podłogowym w łazience która jest remontowana. Myslałem, że po tygodniu od zalania położę płytki, ale naczytałem się, że po zalaniu powinno się czekać 3 tygodnie, potem miesiąc wygrzewac by uciekła wilgoć bo inaczej płytki mogą popękać. Niestety nie mogę czekać, aż 2 miesiące bo w tym mieszkaniu aktualnie mieszkam. Planuję, żeby do końca roku była już gotowa łazienka i posprzątać ten bałagan. Można teraz po tygodniu od zalania rur do podłogówki puścić wodę by się wygrzało przez np. tydzień, a potem układać płytki? Z fugą mogę też poczekać z jakiś tydzień by wilgoć mogła się wydostać. Jak myślicie płytki popękają? Jakich klei najlepiej używać? Jeśli dodałem w złym miejscu temat proszę by moderator przeniósł do odpowiedniego działu (jestem nowy i jeszcze się nie odnajduję ). Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Napisz chociaż ile masz cm tej wylewki? Tradycyjny beton? Odczekaj przynajmniej 20 dni zanim zaczniesz coś z tym robić bo potem popęka i płytki odejdą razem z kawałkami betonu.

  3. #3

    Domyślnie

    styropian 10cm i wylewka 5cm.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CharlesX Zobacz post
    styropian 10cm i wylewka 5cm.
    I ogrzewanie wodne w tej wylewce? Jakiej średnicy rury?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał CharlesX Zobacz post
    styropian 10cm i wylewka 5cm.
    Jak Ci pilno to kładź płytki, a jak najwyzej któraś potem odstrzeli to ją ponownie przykleisz
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I ogrzewanie wodne w tej wylewce? Jakiej średnicy rury?
    16mm

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CharlesX Zobacz post
    16mm
    Zewnętrzna? To masz co najmniej o 1,1cm za cienką wylewkę (a jak to wewnętrzna, to o 1,5cm). W sumie - tak czy inaczej masz spore szanse na problemy. Więc co zrobisz - będziesz pewnie niezadowolony.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał CharlesX Zobacz post
    Witam. z tydzień temu zostalo zakończone zalewanie posadzki razem z ogrzewaniem podłogowym w łazience która jest remontowana. Myslałem, że po tygodniu od zalania położę płytki, ale naczytałem się, że po zalaniu powinno się czekać 3 tygodnie, potem miesiąc wygrzewac by uciekła wilgoć bo inaczej płytki mogą popękać. Niestety nie mogę czekać, aż 2 miesiące bo w tym mieszkaniu aktualnie mieszkam. Planuję, żeby do końca roku była już gotowa łazienka i posprzątać ten bałagan. Można teraz po tygodniu od zalania rur do podłogówki puścić wodę by się wygrzało przez np. tydzień, a potem układać płytki? Z fugą mogę też poczekać z jakiś tydzień by wilgoć mogła się wydostać. Jak myślicie płytki popękają? Jakich klei najlepiej używać? Jeśli dodałem w złym miejscu temat proszę by moderator przeniósł do odpowiedniego działu (jestem nowy i jeszcze się nie odnajduję ). Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.
    W moim przypadku po 3 dniach układałem płytki na wylewce w kuchni( używana nie mogła mieć przestoju),
    Dopiero po miesiącu załączyłem ogrzewanie podłogowe, i nic nie popękało. Płytki 60x60 klej sopro no1.
    Czy płytki popękają to już loteria., decyzja należy do Ciebie.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję panowie. Jednak ułożę pod koniec stycznia, żeby byla pewność.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony