dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 10
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 186
  1. #61

    Domyślnie

    Akurat. Te szczegóły to tylko i aż $$$$$$$ !!!!!
    Viessmann ma $$$$ żeby kupić sobie producenta sterowników.
    BAXI ma $$$$ żeby kupić wymienniki z Turcji.
    Buderus ma $$$$ żeby kupować palniki od Weisshaupta, czy Riello.
    A wszyscy wielcy mają $$$$, żeby budować profesjonalny serwis i nazwać go swoją marką, co czynią to od wielu lat.
    U nas jedno pokolenie wstecz wszyscy Kostrzewi, Lazarowie, Cichewicze, Dziubieły itp. (szacunek wielki) siedzieli w garażach i spawali ogrodzenia, betoniarki i inne kotły na miał i trociny.
    Dajcie im trochę więcej czasu. Kurcze ...

    pzdr

  2. #62

    Domyślnie

    Nie tylko o to chodzi kase. Nasze sterowniki w ilości gadzetów i innyc duperelek góruja nad zachodnimi konstrukcjami. Cały problem polega na tym ze nie chcemy tworzyć nowych ciekawych rozwiązań - prostych i skutecznych. Wygodnych w obsłudze i eksploatacji - przyjaznych użytkownikowi. Gdyby chcieli troche pomyśleć i dobrze się do tematu przyłożyli to spokojnie są w stanie stworzyć naprawdę bardzo dobre produkty bo potencjał jest bardzo bardzo duży, może gdyby wrócili do swoich rozwiązań i pomysłów z garaży.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #63

    Domyślnie

    To prawda. Producenci niepotrzebnie ładują automatykę całej kotłowni do sterowników kotłów. To komplikuje obsługę kotła, podwyższa niepotrzebnie jego cenę i często wymusza dublowanie układów sterowania przez instalatora. Ale już o tym wcześniej pisaliśmy.
    No i jeszcze raz pytanie do serwisów produkcyjnych i producentów sterowników - po co wyciągać parametry kotłów/palników, które i tak nigdy nie są zmieniane. Dokładnie to robią wszyscy przywołani wcześniej wielcy zagraniczni. Dzięki temu ich produkty są przyjazne dla użytkownika.
    Produkty z garaży to lepiej niech trzymają sobie w muzeum

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez Pello ; 25-01-2018 o 20:34

  4. #64

    Domyślnie

    Chodziło mi o pomysły z garaży. Tam najwiecej powstawało dobrych rozwiązań i ciekawych konstrukcji.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Tak mi tłumaczył serwisant. w kotłowni nie mam odpowiednich warunków oraz komin nie wytwarza podciśnienia i przez to kocioł cofa spaliny.
    a i jeszcze , że dom może być usytuowany w nieodpowiednim miejscu że w dole coś go przysłania itp. cuda na kiju.
    A miałem wszystko sprawdzone tak jak trzeba a serwisant cały czas swoje. Nawet dzwonili do człowieka co mi wykonał ekspertyzę czy ten sprawdził podciśnienie w kominie. Człowiek zwątpił mało ich śmiechem nie zabił. Z tego wynika ,że kocioł seko musi mieć specjalne warunki i parametry do pracy.
    Więc seko powinno klientowi sprawdzić kotłownię czy ich kocił sprawdzi się w danych warunkach.
    Albo wysyłać przed sprzedażą klientowi odpowiednie parametry jak ma dopasować kotłownię do kotła.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zzr 1100 ; 26-01-2018 o 11:22

  6. #66

    Domyślnie

    I w jakim miejscu dom wybudować .
    A co z tymi zdjeciami komina ? Nawiew do kotłowni masz ?
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    nie miałem czasu zrobić.
    jutro się postaram

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    mój dom jest w terenie otwartym nic go nie zasłania obok żadnych zabudowań, lekko na górce warunki idealne. Nawiew mam. Uchylone okno też.

  9. #69

    Domyślnie

    A ten serwisant to był w twojej kotłowni czy tylko doradztwo telefoniczne ? może jakieś fotki muu wysyłałes ?
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  10. #70
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Seko ma szansę na zła reklamę. Widzę ,że ludzie zaczynają rozumieć mój problem.T o był rok horroru z SEKO. Nieprzespane noce a najlepsze jest to , że nikt nie chciał przyjechać i pomóc. I to chyba jest najgorsze w tej całej sprawie.
    A sterownik firmy PLUM ma tyle opcji ,że przeciętny Kowalski nie da sobie rady w ustawieniach. Wspomnę o tym ,że w pierwszym miesiącu miałem dwa razy wymieniany.
    pozdrawiam

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Serwisant był wymienić drugi sterownik.I tyle go widziałem.
    Przez rok czasu nie chciał przyjechać twierdził ,że wszystko jest ok. I jego wizyta jest niepotrzebna . a jak bardzo nalegam owszem przyjadą ale słono zapłacę.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zzr 1100 Zobacz post
    Więc seko powinno klientowi sprawdzić kotłownię czy ich kocił sprawdzi się w danych warunkach.
    Albo wysyłać przed sprzedażą klientowi odpowiednie parametry jak ma dopasować kotłownię do kotła.

    pozdrawiam
    Takie parametry powinny być opisane w instrukcji kotła. Warunek wpisania zaleceń eksploatacyjnych urządzenia i zawartość samej instrukcji jest opisana w Dyrektywie Maszynowej za zgodność z którą SEKO się podpisała w Deklaracji Zgodności (musiała, inaczej koły nie mogą się znaleźć na rynku UE).

    SEKO się broni i nie jest tu bez racji. Wszystko zwala na brak ciągu, bez wgłębiania się w przyczyny. Trzeba zobaczyć w instrukcji jakie jest wymaganie co do ciągu (podciśnienia) dla prawidłowej pracy kotła. Jeżeli jest podane, to trzeba zaprosić kominiarza z urządzeniem pomiarowym, który sporządzi oficjalny protokół. Jeżeli taki wymagany ciąg jest, a spaliny się cofają przy wyłączonym wentylatorze wyciągowym, można zażądać zwrotu nakładów na montaż tego wentylatora. I grozić sądem, założyć sprawę... itp. - jeżeli masz na to czas i ochotę. Wtedy się szybciej nauczą nie kombinować z marketingiem i seryjnie montować te wentylatory.
    Inaczej SEKO będzie mówiło, to co mówi.

    Wspominałeś wcześniej o sąsiedzie, który ma też ten sam kocioł i problem z cofaniem się spalin. Też założył wentylator ?
    pzdr

  13. #73

    Domyślnie

    No tak serwisant zza biurka. chłop nigdy żadnego kotła nie zamontował łapek sobie w kotłowni nie pobrudził.Nie przejmuj sie tak jest w wiekszości rodzimych producentów - oczywiście nie wszystkich niektórzy już dostali w d.... i tworzą siatki serwisowe.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Mam sterownik firmy PLUM. Jest tam tyle funkcji ,że trzeba przy tym posiedzieć. Starszy człowiek nie wiem czy da sobie radę w ustawieniach. Więcej jak połowa jest niepotrzebnie wyświetlana. Może oto chodzi aby korzystać z rad serwisu i kasować człowieka.

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Ja dostałem instrukcję jakąś ogólną.
    Gdy zwróciłem uwagę do seko ,że moja instrukcja nie ma się jak do mojego kotła.
    zostało mi przekazane ze są dopiero na etapie pisania instrukcji to tego model kotła. Masakra.
    Kontaktowałem się z rzecznikiem praw konsumenta dla Pani rzecznik też jest to wszystko dziwne. Powiedział ,że mi pomorze.
    Mam brak czasu więc nie wiem czy nie odpuszczę zobaczę jeszcze. Był kominiarz wszystko posprawdzał dostałem od niego odpowiednie pismo , które wysłałem do seko. I serwisant mi zrobił taką awanturę , że jak mogę podważać ich opinię. Jakiś obłęd.
    a sąsiad z tego co wiem przymierza się do kupna wentylatora.

  16. #76

    Domyślnie

    To pewnie już wiesz o czym pisałem pisząc o sterownikach z europy zachodniej - prostota klucz do sukcesu.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Ja wystosowałem odpowiednie pismo do seko. Odpisał mi jakiś kierownik czy dyrektor.
    Mają niby usprawnić pracę serwisu. ZOBACZYMY. Ja i tak już im dziękuję szkoda nerwów i czasu.
    A i jeszcze zasobnik pod ciężarem pelletu rozlatuje się. Jest wykonany z słabej blachy spawy i nity puściły. wiosną będę go poprawiał.

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Tak masz rację sterownik PLUM jest masakra trzeba czasu aby go się nauczyć. I tu naprawdę starsi ludzie nie dadzą sobie rady z tym urządzeniem .
    Taki człowiek będzie musiał prosić o pomoc serwis i słono płacić

  19. #79

    Domyślnie

    Prześlij mi swój telefon na priv. Podjadę, obejrzymy kocioł i palnik. Nie musisz mi nic "odpalać" (oprócz kotła).pzdr

  20. #80

    Domyślnie

    Pello zdaj relację z oględzin
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Strona 4 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony