dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 10
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 186
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Poznałem dobrego człowieka na miejscu bardzo dobry fachowiec. Ogarną mi kocią a co dalej zobaczymy.
    więcej seko nie kupię ja dziękuję za wrażenia. Może bym się nie czepiał jak by serwis naprawdę chciał pomóc i podszedł profesjonalnie do tematu.
    pozdrawiam

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    OK podam jak chcesz to zapraszam zrobiłem dobrą nalewkę.
    Ostatnio edytowane przez zzr 1100 ; 26-01-2018 o 12:33

  3. #83

    Domyślnie

    To później - ewentualnie gdyby pello sobie nie poradził.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Ustawiliśmy się dziś na 17.
    Będzie miał o czym pisać.
    Pozdrawiam

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał zzr 1100 Zobacz post
    Ustawiliśmy się dziś na 17.
    Będzie miał o czym pisać.
    Pozdrawiam
    Spoko fajnie. Ale Pamiętaj ze gdyby Pello nie dał rady to ja jestem drugi w kolejności do nalewki )) a Alessandro trzeci )) - dużo tego wyprodukowałeś ?
    Ale Pello powinien sobie bezproblemowo poradzić to stary "świr" pelletowy ( bez urazy Pello - sam się do takich zaliczam)
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 27-01-2018 o 11:44
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Witam.
    Nalewki wystarczy dla wszystkich .
    Pello jeszcze nie pisze może śpi. Czyżby nalewka była za mocna
    Moje wrażenia po wizycie są takie.
    Fachowiec pierwsza liga a nawet extra klasa .
    Duża wiedza i doświadczenie wiele się dobrych rzeczy dowiedziałem . Zdobyta wczoraj wiedza się przyda. Dużo pokazał wytłumaczył zasadę działania kotła itp.
    Polecam wszystkim nowicjuszą kolegę Pello. Miły Pan myślę ,że pomoże dobra radą stawiającym pierwsze kroki w paleniu we własnym pierwszy kotle.
    Czekamy wszyscy na opinię i fotki z wizyty w mojej kotłowni.
    Ostatnio edytowane przez zzr 1100 ; 28-01-2018 o 10:30

  7. #87

    Domyślnie

    Ok to może na początek napisz czego sie dowiedziałeś ? I czy twoje problemy udało się rozwiązać ?
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Mój problem został już wcześniej rozwiązany.
    Tu była taka wizyta z ciekawości instalatora i zobaczenia kotła seko maxx pellet.
    Nasza rozmowa trwała 2,5 godz.
    No wielu rzeczy. Spalanie pelletu jak i budowa kotła omówienie sterownika . Był temat ciśnień i podciśnień budowa komina wentylacji itp
    Przeprowadziliśmy ciekawa rozmowę.

  9. #89

    Domyślnie

    Witam kolegów.
    To co najważniejsze - nalewka była bajkowa. Mocny posmak owocowy, nie była zbyt słodka - lekko wytrawna, moc około 30%. Wpiłem wieczorem z żoną wszystko. Nic nie zostało - koledzy - żałujcie.
    Dziękuję kolegom zzr 1100 oraz Puławiakowi za tak miłe słowa o mnie. Zrewanżuję się opisem mej wczorajszej przygody jutro, jak już całkiem dojdę do siebie po nalewce i nauczę się wklejać zdjęcia.

    pozdrawiam

  10. #90

    Domyślnie

    Wciąż nie napisałeś jaki masz ciąg kominowy. Czy mierzył Ci kominiarz ciąg czy tylko przyłożył zapalniczkę lub wiatraczek (anemometr) do mierzenia prędkości przepływu a nie ciągu kominowego?

    Bo to jest istotne. Kotły na pelet wszystkich producentów są bardzo wrażliwe na ciąg kominowy. Jeśli masz poniżej 15 Pa, to będziesz miał cały czas problemy. I nie z winy kotła tylko komina. To może być powodem zadymiania, przepalania przewodu i błędów na sterowniku.

    Jeśli, jak piszesz po zamontowaniu wentylatora jest wszystko OK., to masz odpowiedź – słaby ciąg kominowy, a nie kocioł.

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Jak już wcześniej pisałem był u mnie kominiarz wszystko posprawdzał.
    Co do komina powiedział cyt . '' ciąg jest taki , że mało głowy nie urwie '' Ile powiedział że był nie powiem nie pamiętam.
    Stwierdził ,że moja kotłownia jest wykonana wzorowo. Pod względem ciągu i dopływu powietrza nie ma się do czego przyczepić.
    Dostałem od Pana kom.pismo , które jest gdzieś w domu zrobię foto i przedstawie koledze.
    w sobotę był u mnie kolega Pello ( człowiek co się naprawdę zna na swoim fachu) czekamy wszyscy na opinię i foto. Ja się tu nie będę wypowiadał gdyż nie jestem do tego osobą odpowiednią są od tego fachowcy.
    Ja tylko przedstawiłem moją sytuacje osoby , która stawia w tej dziedzinie pierwsza kroki.
    I jak nie dostawałem skutecznie pomocy od serwisu seko. ( pierwszy post) . Po rozmowach tel. z serwisem , który twierdził co może być przyczyną takiego stanu i ja to wszystko w mojej kotłowni wykonałem poprawiłem a kocioł dalej kopcił. Nikt z serwisu nie chciał przyjechać.
    I jak zaznaczyłem na samym początku (pierwszy post) jest to tylko moja opinia i ktoś może się z tym nie zgadzać
    Ostatnio edytowane przez zzr 1100 ; 29-01-2018 o 10:22

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Pierwsze trzy miesiące nic nie kopciło. Nagle straciłem ciąg. Nowy dom nowy komin.
    A tu kopci.

  13. #93

    Domyślnie

    OK. No to napiszę trochę o mojej sobotniej przygodzie z kotłem SEKO MAXX Pell.

    Po pierwsze kocioł‚ - stan zastany:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1032.JPG
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	406025 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1033.JPG
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	72,9 KB
ID:	406026



    Kocioł‚ wygląda ciekawie, w miarę nowocześnie - jak to mówią…: "cieszy oko" na jego pierwszy rzut. Drzwi szczelne, dobrze spasowane - bez zarzutów. Kocioł‚ z palnikiem KIPI, sterownikiem Pluma - moc 12 kW. Małe wymiary, palnik mocowany z boku, zasobnik łatwo odpinany - dwoma śrubami i obejmą zaciskową - od korpusu kotła celem prac serwisowych palnika. I wychodzi od razu problem projektowy. W naszym wypadku konieczne jest przesunięcie zasobnika w lewo, aby dostać się do pokrywy palnika. Przy napełnionym zasobniku, nawet jeżeli jest miejsce ( a może zasobnik stać przy ścianie, lub technologii) w zasobniku natychmiast odpadają nóżki i inne elementy wzmacniające zasobnik (vide: zdjęcie) W zasobniku jest miejsce na ok 120 - 150 kg pelletu. Projektancie firmy SEKO: pomyśl o solidniejszym zasobniku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1035.JPG
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	406027


    Blachy z których zasobnik jest wykonany mają grubość z 0,5 mm i gną się w palcach. Kolega zzr 1100 musi spinać szpilkami ściany zasobnika aby się nie rozleciał To błąd, ale jestem przekonany że to wpadka "choroby wieku dziecięcego" tego kotła.

    Komora spalania kotła jest całkowicie pokryta wermikulitem. Palnik jest dobrze ustawiony, zzr 1100 wie jak kalibrować palnik i ustawiać właściwie wydajność podajnika na palniku. Powietrze dobrze dobrane, płomień spokojny, kolor dobry, popiół sypki, bez śladów żużlowania. Komora spalania pokryta szarym pyłem z białymi wykwitami wapiennymi - bez sadzy. Zużycie paliwa - ok. 15 kg na dobę, przy temperaturze ok 0 st.C, dom dobrze ogrzany - bez uwag ze strony kolegi zzr1100.
    Wymiennik pionowy, taki jak w szkicu, który przesłał‚ Alessandro, z trzema turbulatorami pionowymi, napędzanymi przekładnię łańcuchową z elementem regulacyjnym naprężenia łańcucha oraz motoreduktorem - co najciekawsze, bez jakiejkolwiek kontroli ze strony sterownika palnika. Silnik turbulatorów ma wyprowadzony zwykły przewód zasilający z wtyczką…. Zzr1100 podpiął go pod programator czasowy - taki jak zazwyczaj do sterowania cyrkulacją… CWU i zadał stosowną porę i czas ich pracy. Dlaczego sterownik Pluma nie obsługuje sekwencji pracy tego silnika ????? (Pytanie do SEKO).

    Komin nasz nieszczęsny) - wykonany z segmentów ceramicznych, otynkowany, z zamkniętymi - szczelnymi drzwiami wyczystkowymi, bez dodatkowych otworów do usuwania kondensatu i innych powodujących napływ lewego powietrza do komina. Wysokość ok. 7 m, średnica pod przewód czopucha 150 mm. Zamontowany czopuch - moim zdaniem trochę za długi - ja skierowałbym go bezpośrednio z kotła poziomo z lekkim wznoszeniem z jednym kolanem 90 st. ,żeby uniknąć montażu drugiego, ale nie sądzę, żeby taki kształt czopucha tworzył‚ problem z ciągiem przy takich parametrach komina.
    Napowietrzenie kotłowni obecnie prawidłowe - jest nawiew "zetka" i wywiew wentylacyjny. Wcześniej nie było wykonanego nawiewu, ale jest ciągle otwarte okno. Zzr1100 mówił, że na pewno okno nie było zamykane. Skoro mówi to wie.

    Problemy.
    Co było tematem naszej dyskusji i wątpliwość - powrót spalin przez rurę zasypową palnika do kotłowni został‚ usunięty wcześnie przez użytkownika poprzez montaż wentylatora wyciągowego. Można teraz snuć podejrzenia dlaczego. Kominiarz mówi i jest na to papier, że ciąg został‚ zbadany i jest prawidłowy. SEKO mówi, że jest zbyt słaby ciąg. OK - w takim razie otworzyłem DTR -kę kotła, aby zobaczyć jakie mają… wymagania co do ciągu kominowego. Otworzyłem odpowiedną tabelę i:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1031.JPG
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	56,5 KB
ID:	406028

    wymagania: brak

    śr
    ednica wylotu spalin: brak (chciałem sprawdzić, czy może 150 mm czopuch nie spowodował‚ utraty podciśnienia, gdyby zalecane był np. 90 mm).

    Oczywiście możemy sobie teoryzować. Spychać winy: co zrobił‚, lub nie producent, sprzedawca, instalator. Ale użytkownik zawsze zostaje sam.

    Dlatego teraz piszę odezwę do SEKO. Koledzy z SEKO. Rozumiem, że wymagania rynku zmuszają nas do konstruowania, przebadania i wypuszczania nowoczesnych kotłów na pellety z klasą 5. Rozumiem, że badania wymiennika w test -roomie, laboratorium itp. wymusiły jego pracę na wyciągu wymuszonym, bo to trzeba było wpisać w raporty. Ale jeżeli nabywanie doświadczeń„ z nowym produktem szybko wypuszczanym na rynek odbywa się na kliencie (a się odbywa, bo większość producentów moim zdaniem tak robi) to trzeba uczulić serwis, aby NATYCHMIAST reagował na wszelkie informacje stamtąd spływające. I nie olewać, obrażać klienta i wciskać mu ciemnotę przez Cerbera - czyli przyjmującego zgłoszenia reklamacyjne. Bo to się okrutnie zemści.

    A teraz odezwa do klientów. Kocioł‚ SEKO jest (lub może być) naprawdę fajnym kotłem godnym polecenia. Ma nowoczesną konstrukcję, jest bardzo sprawny i ładny. Brakuje mu tylko ludzi, którym będzie się chciało w nie zaangażować. Nie przekreślajmy tego kotła. Ale pamiętajmy coś, co mówię od wielu lat: najlepszy kocioł‚ to ten, na którym zna się serwis z sąsiedniej ulicy.

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez Pello ; 29-01-2018 o 11:31

  14. #94

    Domyślnie

    Ok spoko. zdjecia sie nie otwierają. I teraz tak dalej nie wiemy co jest przyczyną. Tym bardziej że przez 3 miesiące było ok. Przy 7 m komina 150 powinno działać bezproblemowo. Coś się zapchało ?
    Pello zdjęć nie mogę otworzyć.
    To fakt "kumaty" serwis to podstawa ale tu też trzeba dodać jeszcze kumatego sprzedawce i instalatora najlepiej 3 w1 wtedy wie co robi i czego chce
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Ok spoko. zdjecia sie nie otwierają. I teraz tak dalej nie wiemy co jest przyczyną. Tym bardziej że przez 3 miesiące było ok. Przy 7 m komina 150 powinno działać bezproblemowo. Coś się zapchało ?
    Pello zdjęć nie mogę otworzyć.
    To fakt "kumaty" serwis to podstawa ale tu też trzeba dodać jeszcze kumatego sprzedawce i instalatora najlepiej 3 w1 wtedy wie co robi i czego chce
    Nie potrafię wstawić zdjęć, nie wiem. Robię wszystko wg wskazówek, u mnie zdjęcia widać.
    Spróbuję później jeszcze raz.

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    [COLOR=#222222][FONT=Arial]OK.
    A teraz odezwa do klientów. Kocioł‚ SEKO jest (lub może być) naprawdę fajnym kotłem godnym polecenia. Ma nowoczesną konstrukcję, jest bardzo sprawny i ładny. Brakuje mu tylko ludzi, którym będzie się chciało w nie zaangażować. Nie przekreślajmy tego kotła. Ale pamiętajmy coś, co mówię od wielu lat: najlepszy kocioł‚ to ten, na którym zna się serwis z sąsiedniej ulicy.

    pzdr
    To chyba odezwa do Seko bo klienci chcą dostać produkt sprawny i działający bez większych problemów. A serwisant chce dostać produkt działający w którym jeśli coś się zepsuje to się to wymienia i tyle a nie szuka się dziury w całym i zastanawia co fabryka popier....
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 29-01-2018 o 12:05
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    Nie potrafię wstawić zdjęć, nie wiem. Robię wszystko wg wskazówek, u mnie zdjęcia widać.
    Spróbuję później jeszcze raz.
    Już jest ok. Wyglada na to że u mnie był problem.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #98

    Domyślnie

    Puławiak, u mnie zdjęcia się otwierają... Pello prawidłowo wkleił ! Brawo !

    Dla Puławiaka wkleję w powiększonym formacie ..








  19. #99

    Domyślnie

    Pello, pięknie napisane, jak prawdziwy rzeczoznawca... a może jesteś ? Gratuluję !!!
    Dwa razy czytałem..

  20. #100

    Domyślnie

    Dzieki bardzo już otwierałem.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Strona 5 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony