dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 186
  1. #141

    Domyślnie

    Dobrze kombinujesz, ale na razie nie odpowiedziałeś na moją prośbę

    pzdr

  2. #142

    Domyślnie

    Punkty się zgadzają tylko cały numer polega na tym żeby odpowiednie punkty przypisać do konkretnego kotła ? Co w tym trudnego przecież tam byłeś. Serwisujesz kotły, byłeś na miejscu, masz doświedczenie wiec znalezienie przyczyny nie powinno stanowić problemu.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 22-05-2018 o 09:00
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #143

    Domyślnie

    Dokładnie - na tym polegała moja wizyta i pomoc dla kolegi zzr1100. Wtedy i teraz.
    Gdyby było inaczej dostałbym po prostu zlecenie - zwyczajne, zawodowe....

    pzdr

  4. #144
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Witam.
    Dziś dostałem wiadomość od Pani z Tomaszowa Maz. Ma taki sam kocioł jak ja i taki sam problem. Zamontowała odpowiedni wentylator i też dym jej się cofa. Dzwoniłem ostatnio do kolegi Pello w celu spotkania się i przeglądu mojego kotła i kotłowni i stwierdzenia przyczyny dymienia i wystawienia odpowiedniego pisma , ale kolega telefonu nie odebrał. Może się wystraszył
    Trzeba działać
    Pozdrawiam zzr1100

  5. #145
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    WIADOMOŚĆ od Pani z Tomaszowa Mazowieckiego ''Ja wczoraj napisałam pismo @ formularz reklamacyjny. Opisałam wszystko i wysłałam. Dziś zadzwonił Pan serwisant , że będą instalować jakieś turbiny w piecu ponieważ to wina kotła, oczywiście całkowicie za darmo. poinformował mnie , że wentylator w 80% przynosi pozytywne rezultaty, ale nie w moim przypadku. Jak masz na gwarancji to reklamować do bólu, tak mi doradziła Pani rzecznik i wszystko pisemnie nic telefonicznie. ''
    Pozdrawiam

  6. #146

    Domyślnie

    Przepraszam, jestem ostatnio dość zajęty i rzadko tu zaglądam. Ale telefony odbieram zawsze.... Zadzwoń ponownie. Pzdr
    Cytat Napisał zzr 1100 Zobacz post
    Witam.Dziś dostałem wiadomość od Pani z Tomaszowa Maz. Ma taki sam kocioł jak ja i taki sam problem. Zamontowała odpowiedni wentylator i też dym jej się cofa. Dzwoniłem ostatnio do kolegi Pello w celu spotkania się i przeglądu mojego kotła i kotłowni i stwierdzenia przyczyny dymienia i wystawienia odpowiedniego pisma , ale kolega telefonu nie odebrał. Może się wystraszył Trzeba działać Pozdrawiam zzr1100

  7. #147
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Witam.
    Z tym wystraszeniem to żartowałem
    Z kolegi fachowiec jakich mało.
    Ja tu chyba będę cisną serwis jeżeli jest to faktycznie wada kotła to niech działają.
    Pozdrawiam

  8. #148
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Witam.
    Poprosiłem seko o opis wizyty serwisu . Bo nie chcę coś źle napisać.
    '' tak jak już informowaliśmy Pana, nasz serwis dokonał bezpłatnej wymiany turbulizatorów kotła na ich najnowszy model, wprowadzony do użytkowania w tym roku. Zamontowane u Pana fabrycznie turbulizatory nie były wadliwe, jednak ich najnowsza wersja poprawia komfort obsługi kotła minimalizując w pewnym stopniu skutki pracy kotła podłączonego do instalacji z niskim ciągiem kominowym. Dokonana wymiana została przeprowadzona w trosce o Pana jako naszego klienta bezpłatnie (cena usługi wynosi 350 zł).

    Przypominamy również o konieczności poprawy montażu wentylatora wyciągowego (montaż wentylatora dokonany przez podmiot inny aniżeli producent) - w szczególności na przyłączu wentylatora wyciągowego i rury przyłączeniowej do komina brakuje uszczelnienia co powoduje dymienie w kotłowni.
    Dziękujemy za kontakt z naszym zespołem obsługi Klienta.'

    Więc po co było coś wymieniać skoro nie było wadliwe . I tym samym seko ponosi niepotrzebne koszta. Z tego co wiem to taka wymiana będzie przeprowadzona u innych klientów seko. Jak i wentylatory będą już montowane w standardzie. Więc nowi klienci mogą już zakupić kocioł z dodatkowym wentylatorem.
    Poprawię to co jeszcze zasugerował serwis i zobaczymy co się będzie działo w nowym sezonie grzewczym.
    Została jeszcze kwestia rozlatującego się zasobnika . Miałem go sam pospawać ale brak czasu mi to zadanie uniemożliwia wykonać. Koledzy myślą , że powinienem reklamować. Pozdrawiam zzr 1100
    Ostatnio edytowane przez zzr 1100 ; 06-07-2018 o 08:55

  9. #149
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Jaki masz przekrój komina że masz zbyt mały ciąg kominowy?
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  10. #150

    Domyślnie

    Wg mnie opis wizyty serwisu zgadza się z moimi przypuszczeniami i w tłumaczeniu powinien wyglądać tak.

    " niestety nasze dotąd stosowane turbulizatory były źle zaprojektowane i powodowały zbyt duży opór przepływy spalin w pionowej konstrukcji wymiennika kotła. Problem ten w połączeniu z brakiem wyobraźni i wcześniejszych testów fabrycznych skutkował jednoczesnym brakiem fabrycznego montażu wentylatora wyciągowego do naszych kotłów. Zdajemy sobie dopiero teraz sprawę, że skutkiem tego nie mogło być nic innego niż wydymianie spalin do kotłowni użytkownika.
    Z uwagi na to, że użytkownicy i ich instalatorzy na ogół nie są zbyt bystrzy, zwalamy winę na brak ciągu kominowego, bo daje nam to czas na dokonanie niezbędnych poprawek w konstrukcji naszych kotłów, licząc na zrozumienie, uszanowanie w ich oczach jako ci, co dbają cały czas o produkt i dobro klienta, oraz pozwala minimalizować straty - 350 zł vs. wymiana kotła. Dziękujemy za kontakt i powodzenia..."

    Tak sobie to wyobrażam....

    Pzdr


    "

  11. #151

    Domyślnie

    Brawo za przetłumaczenie.

  12. #152
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Nic dodać nic ująć do tłumaczenia kolegi Pello. Może wyślę tłumaczenie do seko. Ja od samego początku podejrzenia miałem co do kotła. Ale w seko mnie nikt nie chciał słychać nikt nie chciał przyjechać i pomóc.. Zwalając winę na wszystko co możliwe. Co do seko ja ich kotła już nigdy nie kupię i każdemu odradzam tą firmę kocioł lipa i serwis do niczego brak im wyszkolenia. Tak jak wspominałem został do naprawy rozlatujący się zasobnik seko wie o tym ale widzę , że nic z tym nie chcą zrobić. Chyba złożę oficjalnie reklamację i zobaczymy. Kto ma ochotę na kupno kotła seko niech przeczyta moje posty i się zastanowi dobrze nad zakupem kotła seko. Jest dużo więcej firm mających dobre kotły . Ale pierw posłuchajcie rad dobrych fachowców , których to na forum nie brakuje.
    Pozdrawiam zzr 1100

  13. #153
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Wysłałem tłumaczenie do seko.

  14. #154
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    wiadomość seko na post Pello
    Nie rozumiem w jakim celu wysłał Pan powyższą wiadomość. Przejrzałam całą historię wizyt serwisowych i korespondencji z Panem i z wielkim trudem powstrzymuję się od uwag które nie są związane z naszym produktem a z osobą Klienta. Po raz kolejny zwracam uwagę iż producent kotła nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwy dobór urządzenia/instalację/montaż.

  15. #155

    Domyślnie

    Przypuszczam, że tłumaczenie odpowiedzi nie powinna mijać się z intencją producenta:

    "... Nie rozumiem w jakim celu wysłał Pan powyższą wiadomość od kogoś, kto nie jest naszym autoryzowanym serwisantem, przeszkolonym w naszej siedzibie, posiadający certyfikat wydany na zakończenie szkolenia. Przejrzałem naszą korespondencję, która już i tak jest zbyt obszerna i nas po prostu mówiąc tak po ludzku - wkurza. W zasadzie jesteśmy kulturalni, na tyle że nie powiemy o Panu wprost - ty ośle, idioto, spadaj na drzewo, od.... się od nas, czy jakoś tak, bo byłoby to stwierdzenie nie spełniające wyśrubowanych norm etycznych obowiązujących w naszej firmie, dlatego w tym momencie cytujemy klasyka: nie mamy pana płaszcza i co pan na zrobi....tak jest bardziej rubasznie... ha, ha, ha..i tak tam dalej, tra ta ta.
    Aha - i nie ponosimy odpowiedzialności za Pana rozlatujący się zasobnik, bo miał Pan problem z ciągiem kominowym, o czym wspominaliśmy w naszej korespondencji.
    Tak, że powodzenia i polecamy nasze produkty na przyszłość. Gdyby Pan chciał kupić drugi nasz kocioł do Pana kotłowni, to damy Panu 5 punktów do wklejenia oraz stary Paszport Polsatu...…."


    Pzdr

  16. #156
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Dziś napisała do mnie Pani z Tomaszowa Maz. . I u niej była wymiana turbulizatorów.
    ''Był w zeszłym tygodniu , ale on nic nie wystawiał . Powiedział ze powinno być dobrze ledwo odjechał i za moment znów przegrzanie palnika . Ja już nie mam siły do tego badziewia. Napisze do nich to pismo zobaczymy.''
    Chyba wymiana''wyciorów'' nie zdaje do końca egzaminu.

  17. #157
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Kolejna wiadomość od Pani z Tomaszowa Maz.

    ''Koszmar jak wyłączę piec i go włączę to ogień się cofa piec głupieje na maksa . Ten sterownik jakby nie myślał tylko wali babole. Reklamowałam zobaczymy kiedy teraz się pojawia . Mamy go serdecznie dosyć ''

    Może z kolegów coś doradzi kobiecie bo ma naprawdę problem.

  18. #158

    Domyślnie

    Cóż zdalnie poradzić trzeba poprosić kogoś niezależnego i może on sprawę ogarnie.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  19. #159

    Domyślnie

    Ciekawi mnie tylko co Pani z Tomaszowa ma na myśli - "jak wyłączę piec i go włączę.."
    Może wyłącza kocioł wyłącznikiem głównym bez fazy wygaszania i oczyszczania. Nie wiem jak jest podłączony wentylator wyciągowy,ale jeżeli jest tak jak napisałem to rzeczywiście, płomień może się cofać. Można w ten sposób zniszczyć kocioł i nie tylko.
    Miałem ostatnio klientkę, która otrzymała informacje od serwisu HT, że przy uruchomieniu kotła rura podajnika musi być w pełni wypełniona pelletem. Zrozumiała to w ten sposób, że najpierw zawsze napełniała podajnik, aż przezroczysta rura flex była w pełni napełniona pelletem. Wtedy odpalała kocioł - i znowu wzywała serwis.

    Pzdr


    Cytat Napisał zzr 1100 Zobacz post
    Kolejna wiadomość od Pani z Tomaszowa Maz.

    ''Koszmar jak wyłączę piec i go włączę to ogień się cofa piec głupieje na maksa . Ten sterownik jakby nie myślał tylko wali babole. Reklamowałam zobaczymy kiedy teraz się pojawia . Mamy go serdecznie dosyć ''

    Może z kolegów coś doradzi kobiecie bo ma naprawdę problem.
    Ostatnio edytowane przez Pello ; 13-07-2018 o 14:30

  20. #160
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Wszystko może być możliwe. Może i kobieta coś nie tak robi ale był serwis u niej kilka razy .Wiec pewnie wytłumaczył obsługę kotła.

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony