dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie

    Mam pytanie: jakie sa normy na powierzchnie np. kratki wentylacyjnej w drzwiach
    do lazienki, jesli w niej znajduje sie kociol 2funkcyjny z otwarta komora
    spalania? Czy mozna do takiej lazienki zastowac drzwi z tulejami? Czy konieczny
    jest (wymagany przez przepisy) nawiew dodatkowy z zewnatrz ("zetka") ?

    Bede bardzo wdzieczna za pomoc...

    Agnieszka

  2. #2

    Domyślnie

    Otwór w drzwiach to chyba 400 cm kw, tuleje odpadają bo jedna ma ok 12 cmkw. w związku z tym pozostaje kratka.
    Jeżeli zrobisz zetkę to zapomnij o łazience, zimą będzie się można myć się w ubraniu.
    Jak piec będzie pracowała to do łazienki będzie dostawało się chłodniejsze powietrze z całego domu, co oznacza, że i tak będzie chłodniej niż być powinno.
    Czy nie warto zastosować koła z zamkniętą komorą spalania, pobieranie powietrza przez ścianę i skorzystanie z istniejącego komina? Te kilaset złotych naprawdę warto. Po pierwszej zimie człowiek żałuje, że nie przemyślał wszystkiego.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za info, tak sie sklada, ze akurat mam juz kociol - z otwarta komora i chodzilo o kase niestety... Projektant wymyslil ten nawiew z zewn. budynku. Nie moge sie nigdzie doszukac, zeby to bylo konieczne z punktu widzenia prawnego...

  4. #4

    Domyślnie

    Ostatnio był u mnie serwisant i powiedział, że w 99% przypadków w polskich domach zetki są zatykane na zimę szmatami. Piece mają i tak czujnik ciągu i w przypadku braku tlenu wyłączą się samoczynnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony