Cytat Napisał Pello Zobacz post
Inne rynki raczej żądają bardziej "rozbudowanych automatyków"... Masz rację, właśnie o tym pisałem. W kotle Easypell Viessmanna udostępniono użytkownikowi tylko nastawę temperatury cwu. I wyłącznik kotła.

Sprawdźmy - @wrozansk - co oprócz temperaturą cwu chcesz sterować tą jego rozbudowaną automatyką, którą wymagasz ?

Pzdr
Co bym z chęcią zobaczył:
- sterownik pogodowy
- sterowanie pompami CO i CWU
- sterowanie zaworem mieszającym
- łączność sieciowa
- możliwość podłączenia czujników temperatury (zewnętrznej, pokojowej, CO, CWU itp.)

Nie znam się specjalnie na możliwościach sterowników, nigdy nie miałem do czynienia z żadnymi kotłami. Zależy mi po prostu na jak największej bezobsługowości.

Cytat Napisał eliks Zobacz post
No zauważcie że te bezobsługowe kotły typu Viesmann czy Windhager to już zapora cenowa dla Kowalskiego... Dlatego kupujemy coś kolo 10 tyś zł a potem próbujemy to ustawić. Dobra nowina jest taka, że te popularne piece Defro na prawdę nieźle działają, tyle że trzeba się na początku trochę pobawić.
Poniekąd się zgadzam, ale nie do końca. Po prostu zwiększając budżet zbliżamy się niebezpiecznie do kosztu zamontowania pompy ciepła, która w perspektywie powiedzmy 10 lat wyjdzie taniej niż kocioł i jest w 100% bezobsługowa. Wiadomo, że im więcej wydamy, tym więcej dostaniemy. W moim przypadku ustaliłem budżet na 12k PLN, gdyż uważam, że powyżej tej kwoty zakup kotła na pellet przestaje być opłacalny.

Czy byłbym w stanie zwiększyć budżet? Tak, powiedzmy do 15k PLN, ale tylko jeśli:
- nie miałbym możliwości zamontowania takiej pompy, jaką potrzebuję
- ten kocioł za 15k faktycznie jest tego warty

Pozdrawiam,

Wojciech