dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jaka kolejność, Tynki, wylewki drzwi zewnętrzne i brama garażowa

    Witam,
    Która kolejność jest poprawna (a może żadna ?) proszę o porady jak to u Was było

    1.Tynki => wylewki => montaż drzwi zewnętrznych i garażowych
    2.Tynki => montaż drzwi zewnętrznych i garażowych => wylewki

  2. #2

    Domyślnie

    Obydwie są poprawne. Ja robiłem drzwi po wylewkach aby się nie uszkodziły.

  3. #3

    Domyślnie

    A w którym miejscu kończyłeś wylewki pod drzwi zew i garażowe? Licowałeś z murem zewnętrznym czy wewnętrznym czy jak?

  4. #4

    Domyślnie

    Okna + drzwi > tynki > wylewki > brama garażowa.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie mam bramy. Wylewkę pod drzwi kończyłem ok 4 cm przed aby prowizoryczne drzwi się zamknęły potem podkulem na 12 cm aby drzwi z poszerzeniem się zmieściły. Jeśli będziesz miał drzwi z poszerzeniem to tak zrób a jeśli zwykle to wylewka do konca

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PanGarnek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Grabowa
    Posty
    122

    Domyślnie

    Dobre pytanie. Prosze o rade.

    1. Drzwi zewnetrzne powinienem miec juz zamontowane na tynkowanie?
    2. Brama garazowa wymaga wytynkowanej sciany. Chlopaki beda tynkowac po wod-kan i elektryce. Czyli co? Mam zostawic otwarta chate na czas tynkowania? Nie mam pomyslu jak to zgrac. Bo brame mam teraz dechami zabita a jak wywale deski to bedzie otwor i zaproszenie do szabrowania.

  7. #7

    Domyślnie

    Albo zapraszasz ekipę od tynków na wytynkowanie ściany pod montaż bramy, albo masz zabite dechami, tynkujesz wszystko i zapraszasz ekipę od bram.Jak dla mnie montaż bramy na samym końcu, po tynkach i wylewkach jest najbardziej bezpieczny i komfortowy.Faktem,jest,że z prowizoryczną zabudową bramy garażowej migrowałem 3 razy,najpierw była zamocowana od środka, potem od zewnątrz, a potem w ościeżu.Dopasowywane raz do tynkowania,raz do ocieplania,a potem do wylewek.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał PanGarnek Zobacz post
    Dobre pytanie. Prosze o rade.

    1. Drzwi zewnetrzne powinienem miec juz zamontowane na tynkowanie?
    2. Brama garazowa wymaga wytynkowanej sciany. Chlopaki beda tynkowac po wod-kan i elektryce. Czyli co? Mam zostawic otwarta chate na czas tynkowania? Nie mam pomyslu jak to zgrac. Bo brame mam teraz dechami zabita a jak wywale deski to bedzie otwor i zaproszenie do szabrowania.
    Pamiętaj, że drzwi to tez ościeznica. My zamontowaliśmy docelowe drzwi w tym samym czasie co okna. Tynkarze nam wytynkowali glify i juz nic nie musiało być uszkadzane i tynkowane ponownie (a tak by było gdyby pozbywac sie drzwi tymczasowych i wstawiac docelowe).

    Co do bramy, to my machnęliśmy sobie taką bramę tymczasową, która wytrzymała od marca do (chyba) października. Jedno skrzydło otwierane. Drzwi docelowe były zamknięte i wykonawcy ich nie używali, za to dostali klucz do kłódki i to były drzwi dla nich do naszego domu. Polecam taki system. Sprawdził się rewelacyjnie. Drzwi docelowe nieuszkodzone.

    EDYTA: W chwilę po oknach w domu pojawił się alarm, więc "masywność" zabezpieczeń w postaci kłódki nas nie martwiła.
    A samą bramę najlepiej montować po wylewkach bo wtedy jest już "próg" do którego dochodzi brama i można ją dobrze wypoziomować (żeby uszczelka dociskała do wylewki).



    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 22-11-2018 o 07:35
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  9. #9

    Domyślnie

    wystarczy otynkować otwór bramy i sufit i można wstawiać bramę dobry tynkarz Ci to zrobi przed wstawieniem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony