Cytat Napisał shrek565 Zobacz post
To mamy taką samą moc pompy też mam 9 kw tylko ze mi grzeje 135 m2 plus garaż 25 m ale tam podłogówka jest rozłożona co 40 cm. No u Ciebie przy zadanej tem 29 stopni na pewno masz cieplejsze podłogi. No chyba ze mój pirometr jest do dupy…
Ja w tym momencie przy 31,5 mam w domu 22 C. Nie wiem może 25 cm styro na stropie to za mało. Na wszytko jeszcze jest 5 cm wylewki. Muszę pożyczyć od znajomego kamerę termowizyjną i poszukać czy to wina pompy czy gdzieś po porostu ciepło ucieka. W końcu to nowy 2 letni dom… Co nie zmieni faktu, że u mnie przy 31,5 podłogi są chłodniejsze a obwiniał bym za to mniejsze przepływy niż u Ciebie.
Nasz dom nie jest typowy , bo ma przeszklania ponad 30m2 (chyba coś bliżej 40m2) a do tego część domu ma sufity o wysokości prawie 5m (katedralne) , więc nie jest zbyt energooszczędny mimo że dobrze docieplony.

Z tego co mówił chyba Pandzik w Samsungu 8KW przepływ max to 22L/min. U mnie przepływ max jakbym chciał to będzie 40L/min . U mnie jest bardzo wysoki . W ksiażce serwisowej od LG jest napsiane że mimumlany przy 9KW jest 25,8l/min , ale u mnie na III biuegu pompy było prawie 40L i hałas olbrzymi . Ustawilem II bieg pompy to mam około 35L , na I biegu jest około 30L ale wtedy pompa juz taktuje u mnie ..
Myślę że dzieki sporego przepływu mogę mieć deltę 2 , czyli dać niższą temperaturę zasilania .