dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Panasonic Aquarea All-in-One 7 kW - ustawienia CWU

    Witam. Zaobserwowałem dziwne zachowanie mojej pompy. Mam ją stosunkowo od niedawna, więc jeszcze się jej uczę. Chodzi o to, że czasem za często włącza się grzanie CWU nawet jak nie ma takiej potrzeby. Mam temperaturę zadaną dla CWU na 50 stopni Celsjusza. Delta -10, czyli w normalnym trybie załącza się gdy temperatura spadnie do 39 stopni. I to jest OK. Dwa dni temu załączyła się w celu podgrzania wody ok godziny 20 - 21. Generalnie zauważyłem, że kolejny raz załącza się po upływie około 23 godziny od nagrzania w poprzednim dniu, czyli spadek o te 10 stopni zajmuje jej niecałą dobę. Mam fotowoltaikę. Wczoraj w ciągu dnia pomyślałem sobie, że skoro świeci ładnie słońce, to wymuszę grzanie ok. godziny 16 - 17, niech grzeje "za darmo". No i nagrzała dość szybko, bo temperatura wody jeszcze nie spadła o te 10 stopni, tylko było jakieś 45. Niestety kilka godzin później ok godziny 20 - 21 znów się załączyła, mimo, że temperatura spadła zaledwie do 49 stopni. Czyli tak jakby pamiętała, że dzień wcześniej włączała się o podobnej porze i postanowiła znów grzać. Podobna sytuacja była kiedyś jak po wichurze zabrakło prądu wczesnym rankiem. Gdy prąd włączyli to pompa zaczęła grzać wodę ok. godziny 8 rano, mimo, że też woda była jeszcze ciepła. Nagrzała ją do zadanej temperatury. Niestety ok godziny 13 - 14 znów się włączyła, bo o tej porze grzała dzień wcześniej. Dziwne to. Szukałem w ustawieniach co może to powodować, ale nic nie znalazłem. Wiecie może czemu tak się ona zachowuje?
    Ostatnio edytowane przez luke1106 ; 18-10-2023 o 15:57

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Może masz włączone sterylizację na konkretną godzinę .
    DodatkowoAll-In-One mają w ustawieniach opcje typu Smart DHW a serja J dodatkowo DHW capacity ( Standard/Variable) ( nie wiem jak to w polskim menu będzie ) , zobacz czy te opcje czegoś nie powodują.
    No i w temacie Panasonica też coś kojażę , że ktoś nie mógł dojść odnośnie grzania zbiornika ,i temat był nie wyjaśniony...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Model mojej pompy to WH-ADC0309J3E5C, czyli jak sądzę seria J.
    Aktualnie pompa grzeje dom, więc nie chcę jej wyłączać, by pogrzebać w ustawieniach - sprawdzę jak się wyłączy. Ale faktycznie coś w tym może być, wygląda to jak jakiś "inteligentny" tryb.
    W innym wątku znalazłem coś takiego:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8180065
    oraz:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8180267
    Ostatnio edytowane przez luke1106 ; 19-10-2023 o 11:12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony