dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 42
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 833
  1. #321

    Domyślnie

    Czy ktoś coś może napisać o nowej pompie Mono w szafie hydraulicznej Izzifast? Nowy sterownik, R32 itd
    Od montera ze śląska otrzymałem załączony plik. Nie do końca wiem co pokazuje. Ten model pompy to zdaje się oryginalna "lodówka" a nie produkt peflexu...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Porównanie pomp ciepła.jpg
Wyświetleń:	329
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	433633

  2. #322
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Z tego co widzę to jakieś porównanie pomp na R32 . Chyba wyraźnie widać co pokazuje.

  3. #323

    Domyślnie

    Bardziej mi chodziło o jakieś inne informacje. Na Splity z szafami Samsunga na R32 nie ma ponoć jeszcze cennika.

    Jakie też macie opinie o wersji Mono, czyli wymiennik mamy w zewn. jednostce i do domu wprowadzamy jedynie ciepłą wodę.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 17-08-2019 o 19:49

  4. #324
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Czy samsung 6kW split na gaZ R410A podlega rejestracji f -gazy. Mam jakieś błędne informacje bo jedna firma podaje że tak a inna że nie.

  5. #325
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    224

    Domyślnie

    Mam 9kw i nie podlega, także 6kw tym bardziej

  6. #326

    Domyślnie

    Dopiero model 11 KW 1 F ma 2,98 kg R410 i podlega rejestracji i jednorazowej kontroli w roku

  7. #327
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Przeglądy a rejestracja to co innego! Od ilości czynnika zależy częstotliwość przeglądów lub ich brak. Ale układy rozłączne należy rejestrować.

    Pompa niehermetycznie zamknięta – należą do nich pompy ciepła typu Split, czyli składające się z dwóch części – z jednostki montowanej wewnątrz domu i drugiej montowanej na zewnątrz;
    instalator musi wykonać część układu chłodniczego łączącego obie jednostki, w którym będzie krążył czynnik chłodniczy pompy ciepła (F-gaz).
    Ostatnio edytowane przez oberwatorPC ; 12-09-2019 o 18:07

  8. #328
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    A no wlasnie, odpisał mi instalator ze każdy split musi byc rejestrowany. O przeglądzie nic nie mówił. Ogólnie namawia mnie na monobloka na r32 ale tu mam obawy.
    I znowu dylematy ...

  9. #329

    Domyślnie

    Panowie, jeśli każdy split podlegał by rejestracji, to by się ten system rejestracyjny zawiesił.
    Poniżej 3 warunki, jakie musi spełniać urządzenie, aby podlegało rejestracji:

    Info z cro.ichp.pl na dzień 13.09.2019:
    "Jakie urządzenia podlegają rejestracji w bazie CRO?
    - musi zawierać czynnik chłodniczy, który jest SZWO lub FGC.
    - musi zawierać przynajmniej 5 ton ekwiwalentu CO2 czynnika chłodniczego, który jest FGC lub 3kg czynnika chłodniczego, który jest SZWO.
    - musi to być stacjonarne urządzenie chłodnicze, stacjonarne urządzenie klimatyzacyjne, pompa ciepła, urządzenie będące rozdzielnicą elektryczną, urządzenie zawierające rozpuszczalnik na bazie fluorowanego gazu cieplarnianego, urządzenie będące agregatem chłodniczym w samochodach ciężarowych chłodniach i przyczepach chłodniach, urządzenie będące organicznym obiegiem Rankine'a lub system ochrony ppoż. Dla systemów ochrony p-poż zakłada się Kartę Systemu Ochrony Przeciwpożarowej, a dla pozostałych urządzeń – Kartę Urządzenia."


    Konieczność rejestracji każdego splita, to jakaś własna interpretacja zapisów ustawy.

  10. #330

    Domyślnie

    Generalnie to chyba 12kW trzeba rejestrować. NP w Panasonicu AllinOne sprawdzałem.
    Mono ma jako szczelny ustrój ekwiwalent 10 ton CO2, stąd nie trzeba go rejestrować pewnie do 20kW mocy urzadzenia.

  11. #331

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Generalnie to chyba 12kW trzeba rejestrować. NP w Panasonicu AllinOne sprawdzałem.
    Mono ma jako szczelny ustrój ekwiwalent 10 ton CO2, stąd nie trzeba go rejestrować pewnie do 20kW mocy urzadzenia.
    Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?
    Polecam na spokojnie kilka razy przeczytać jeden post wcześniej, lub wejść na stronę do której podałem link.

  12. #332
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrobelbiz

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam.

    Jestem posiadaczem EHS Split 6kW od czerwca, lecz dopiero od kilku tygodni mieszkamy i grzejemy CWU.
    Mam pytanie odnośnie poruszanego w tym wątku tematu sterylizacji zbiornika CWU.

    Dezynfekcja ustawiona na piątek o 20, w sobotę rano błąd E919. Pomaga restart urządzenia.
    Próbowałem kombinować z kilkoma ustawieniami, lecz bezskutecznie. Przestawiłem sterylizacje na czwartek 21:00, i uruchomiła się:

    jak widać na zdjęciu, włącza się tylko grzałka dodatkowa, której nie mam w zbiorniku CWU - co dziwne, bo w ustawieniach FSV #3031 mam na 0 - OFF. Kompresor nie podejmuje pracy.

    I teraz moje pytanie, czy możliwe jest aby sterylizacja odbywała się przy pomocy kompresora + grzałek zapasowych wbudowanych w PC?
    FSV #4021 jest 1 ON, FSV #4022 jest na 2 (obie grzałki).

    W trybie testu pilota przewodowego sprawdzałem i obie grzałki zapasowe uruchamiają się - słychać oba styczniki i podnosi się temperatura czynnika.
    Korzystam z tej instrukcji obsługi: http://samsungehs.pl/wp-content/uplo..._generacja.pdf

    Pozdrawiam.
    wrobelbiz

  13. #333

    Domyślnie

    Ogólnie rzecz biorąc błąd wywala bo proces wygrzewania został nie dokończony, bo zapewne zabrakło wysoko odpowiedniej temp. Ja mam mono i osobną grzałkę w cwu. Jak nie była nastawiona na maxa to podczas dezynfekcji wywalało błąd.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  14. #334
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    224

    Domyślnie

    Dzwoń do swojego instalatora.

    Dziwne. U mnie normalnie dezynfekcja się włącza i wspomaga się wbudowanymi grzałkami.

  15. #335
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrobelbiz

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    wiertar, czy byłbyś tak miły i przepisał ze sterownika ustawienia FSV #302* "pompa ciepła", FSV #303* "grzałka dodatkowa", a także #402* "grzałka zapasowa"?
    Może coś jest po prostu źle ustawione i sterylizacje odpala na samej grzałce dodatkowej, której nie ma.
    Ostatnio edytowane przez wrobelbiz ; 18-01-2020 o 19:14

  16. #336
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    224

    Domyślnie

    Przykro mi ale jestem zagranicą, będę w domu za 3 tygodnie.
    Ale dam ci cynka na priv do kogoś kto ci powinien pomóc.

    P.s. kto ci to montował? Jaka firma?

  17. #337
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

  18. #338
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    224

    Domyślnie

    O widzisz uderz w stół a nożyce się odezwa

  19. #339
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ja nadal dużo nie potestowalem, ale z tego wszystkiego wynika, że grzałka zewnetrzna musi być aktywna, wiem w instrukcji jest to nie doprecyzowane. W instrukcji jest booster co również określa z jedną z grzalek wbudowanych (BSH).

    Nie wiem bo do tego jeszcze nie doszedłem, ale wydaje mi się ( niestety na ten moment tylko wydaje ) że grzałki w pompie pozwalają na extra capacity, ale nadal jest ograniczenie do 55 st C. Dlatego to grzałka jest niezbędna do tego aby dojść do tych 70 st.

    Potrzebujesz wygrzewac ten zbiornik ?

    Ja się wprowadzam za miesiąc i wtedy wygrzeje, ale tak z tego co patrzę to większość osób odpuszcza....

    A jakoś nie słyszałem żeby ktoś napisał że mu się przytrafiło.

    Wiem, wiem chodzi po glowie że ja będę ten pierwszy, ale.

    Jak podepniesz zewnętrzna grzałka , spróbuj wyłączyć systemowo grzałki w pompie i wtedy będzie dla potomnosci potwierdzenie że rzeczywiście chodzi o grzalke zewnętrzna.

  20. #340
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrobelbiz

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    Niestety ale włączyłem obie grzałki i dziś rano dalej E919. Włączenie dezynfekcji powoduje automatyczne uruchomienie grzałki dodatkowej (której nie ma) bez odpalenia pompy ciepła. Na razie tą opcję wyłączę, a jak kupię zew. grzałkę to będę testował dalej.

    Może moja zmiana temperatury progowej grzałki zapasowej ma tu jakieś znaczenie? Zmieniłem z 0oC na -10 oC.
    Dziękuję na razie za odpowiedzi, poczekam może na ustawienia od wiertar'a.

    Mam jeszcze takie małe spostrzeżenie nie związane z tematem dezynfekcji, mianowicie od 3 dni uruchomiłem CO wg. krzywej krzewczej.
    Zauważyłem, że gdy pompa dobije do zadanego parametru CO i wyłączy się, co jakiś czas uruchamia pompkę obiegową np. na 2-3 minuty.
    I nie byłoby w tym nic dziwnego, ale np. po minucie następuje "impuls" na zawór 3drogowy i przełącza go dosłownie na 5-10 sekund na CWU i znów wraca do CO. Wydaje mi się, że przez to następuje wychłodzenie zbiornika CWU (muszę dogrzewać go od 3 dni codziennie), a miałem fajnie go ustawionego - grzało go co drugi dzień do 47,5 i pompa uruchamiała się jak spadło do 37,5 (mało używamy wody, a zbiornik to Kospel Thermo Magnum 300l z 4,2m2 wężownicą).
    Czy to działanie ma związek z ustawieniami priorytetu CO/CWU? Nie przeszkadza mi to, po prostu na okres zimowy zmienię grzanie CWU do 44 i delta 5 zamiast 10.

    Pozdrawiam.
    wrobelbiz

Strona 17 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony