dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 42
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 833
  1. #581

    Domyślnie

    Cześć, ma ktoś z was ustawioną temperaturę wewn na sterowniku? Widzę, że większość grzeje krzywą. Próbowałem ustawić czujnik temp wew w menu serwisowym. Wyskakuje mi błąd e121. Resetuje zasilanie sterownika. Idzie usawic temp wewnetrzna do maks 30st. Na probe ustawiam 27st. Pompa działa lecz na wylocie caly czas cos w okolicach 25-26 st i nic się nie dzieje. Tak zostawilem na 24h i dalej temp w pomieszczeniu nie drgnęła nawet o 1stC. Czy tylko zewnetrzy termostat da rade czy cos z ustawieniami jest nie tak?

  2. #582

    Domyślnie

    Czy można jakoś wymusić wiekszy przepływ wody ?
    Bo u mnie ciągle tylko 20l/min, i nie sposób podwyzszyć tego, kręcenie rotarometrami nic nie daje.
    A w domu mam zimno, i nie wiem czy to nie przez przypadek problem zbyt niskiego przepływu.....
    Nowy dom, 33C ustawione, a w pomieszczeniach 18-19C. Pompa pracuje cały czas....
    ps. jest to mój pierwszy sezon w tym domu, może to też ma znaczenie?

  3. #583

    Domyślnie

    Jaka wylewka, jaka gruba. Od koedy grzejesz?

  4. #584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał shrek565 Zobacz post
    Pompę mam w harmonogramie pracy 5-22 a w godzinach 22-5 rano przerwa.
    [...]
    I teraz takie małe spostrzeżenie po co robić jej tą przerwę skoro gdy się po niej uruchomi zjada wszystko co zaoszczędziła przez 7 godzin...
    Przerwy można robić co najmniej z trzech powodów:
    1. Dla uniknięcia taktowania
    2. Dla zwiększenia COP puszczając gdy jest ciepło (czyli w dzień)
    3. Dla obniżenia kosztów poprzez grzanie w taniej strefie przy taryfie strefowej.

    Można też doszukiwać się optymalnego COP w zależności od obrotów sprężarki - najniższy COP ma chodząc na maksimum, nieco lepszy na minimum, najwyższy jest gdzieś pomiędzy. O ile da się wymusić najwyższe obroty puszczając w krótkich okienkach czy najniższe puszczając 24/7 (co grozi taktowaniem przez większość sezonu) o tyle nie znam sposobu na wymuszenie obrotów optymalnych (gdziekolwiek pomiędzy min i max by były).

    Puszczanie 5-22 jest cokolwiek bez sensu. Ani nie są to najcieplejsze godziny, ani tania strefa.

  5. #585

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przerwy można robić co najmniej z trzech powodów:
    1. Dla uniknięcia taktowania
    2. Dla zwiększenia COP puszczając gdy jest ciepło (czyli w dzień)
    3. Dla obniżenia kosztów poprzez grzanie w taniej strefie przy taryfie strefowej.

    Można też doszukiwać się optymalnego COP w zależności od obrotów sprężarki - najniższy COP ma chodząc na maksimum, nieco lepszy na minimum, najwyższy jest gdzieś pomiędzy. O ile da się wymusić najwyższe obroty puszczając w krótkich okienkach czy najniższe puszczając 24/7 (co grozi taktowaniem przez większość sezonu) o tyle nie znam sposobu na wymuszenie obrotów optymalnych (gdziekolwiek pomiędzy min i max by były).
    Maksymalnych tez nie wymusisz za bardzo zalezy jaki uklad jaka pompa np. jak moja pompa startuje np.po 12godzinach przerwy to wbija sie na np.66hz a moze ponad 100hz po 15min zchodzi na 55hz po kolejnych 20min na 45hz itd.
    Mozna ja zapuscic w trybie cichym co powoduje ze nie wkreci sie wyzej niz 50hz co pozwoli jej pochodzic sporo wiecej na tej czestotliwosci a potemm i tak zbija co 5hz w dół.
    Niektore pompy ponoc maja takie funkcje np.aroston ze ustawiasz w menu czestotliwosc pracy sprezarki i pompa startuje rozkreca sie do takowej i potem robi wszystko aby jak najdluzej ja utrzymac napewno nie przekroczy ale jak system sie rozgrzeje i nie bedzie mogla utrzymac zadanej to i tak sie zmoduluje nizej ale juz zawsze cos.
    W panasie mozna dokupic dodatkowa płytke i tez sterowac zapotrzebowaniem ze albo robisz jakis potencjometr albo sterowniczek i podajesz napiecie od chyba 0do 9v kazde napiecie odpowiada danej czestotliwosci pracy sprezarki
    Ale jak to w praktyce wyflada to nie zabardzo wiadomo.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Maksymalnych tez nie wymusisz za bardzo zalezy jaki uklad jaka pompa np. jak moja pompa startuje np.po 12godzinach przerwy to wbija sie na np.66hz a moze ponad 100hz po 15min zchodzi na 55hz po kolejnych 20min na 45hz itd.
    To zwiększ przepływy w GZ.

  7. #587
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    Z tego skraplacza u dołu jednostki zewnętrznej
    W dodatni temperaturach tak od +5 kapie

  8. #588
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Puszczanie 5-22 jest cokolwiek bez sensu. Ani nie są to najcieplejsze godziny, ani tania strefa.
    Mam na dachu 8 kw foto to kwestia ceny prądu mnie nie interesuje. A czy takie bez sensu te przerwy, przecież w dzień powietrze jest cieplejsze niż w nocy i wydajność pompy oraz pobór energii do transportu jest mniejszy.
    Tak wywnioskowałem z tego co pokazuje wirtualny licznik energa.

  9. #589

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek292 Zobacz post
    Jaka wylewka, jaka gruba. Od koedy grzejesz?
    6cm zwykła z mixokreta.
    grzeje od początku listopada,
    mam wrażenie choćby pompa miała na sztywno te 20l/min ustawione...


    ---------
    gdzie ustawiacie że pompa ma pracować np po 40min w każdej godzinie ?
    bo w harmonogramie, nie widze takiej opcji...

    --
    jakie macie COP przy obecnych temperaturach zewnętrznych, u mnie to wygląda na 2.3-2.6, według wskazań sterownika
    Ostatnio edytowane przez kamil6 ; 15-12-2020 o 18:47

  10. #590

    Domyślnie

    6cm to za cienko na podłogówkę. Powinno być min 5 cm nad przewodami. Co do pompy obiegowej to mam te same odczucia. Niby jest z inwerterem ale nigdy nie odczułem żeby działała mocniej. Mam przepływ 24-26l na dwóch poziomach, 18 pętli. Tak czy siak mam ciepło. Dziś pogrzałem 5g w nocy na 28 na zasilaniu, słonce sie pojawiło w dzien i dom sie przegrzał. Mam 23 stopnie i to jednak za gorąco. Jak w lutym będzie słonecznie to w połowie miesiąca koniec grzania jak pierwszej zimy w zeszłym roku.

  11. #591

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Niestety ten sterownik nie jest intuicyjny w Samsungu. Ja u siebie aby wyrzucić w sterowaniu zewnętrznego sterownika Sylusa (już to u mnie w ogóle nie działało - ciągle czekam na naprawę pompy, 3 tyg minęły) musiałem w ustawieniach krzywa grzewcza wyłączyć wszystkie termostaty. Teraz mogę grzać krzywą w trybie auto albo ustawić temperaturę wyjścia, np 30 stopni. Taką ustaw bo grzaniem 26 stopni ja mogę po 6 godzinach w nocy ustabilizować temp na poziomie 21,6 w najchłodniejszym pokoju. 30 to minimum aby wyjść na 22-22.5 stopnia.
    Udalo mi sie ustawić na sztywno 22st. Na chwile obecną udało się dojść do tej temp. Pompa podaje ok 29-30st w podlogowke. Na wypływie 26st. Czy taka temp sie utrzyma czy spadnie na zasilaniu. Pompa puszczona samopas. Zuzycie dobowe energii przez pompe ok 28kw? Czy nie za duzo?

  12. #592

    Domyślnie

    Ja spalam max 10kwh w taniej. Nie wiem jaki masz dom.

  13. #593

    Domyślnie

    Dom na plycie fundamentowej 10cm xps, na tym 14cm eps 035, 10cm wylewki, sciany beton komórkowy 24cm plus 20cm.grafit 033, sufity 45cm welny 044. Dom nowowybudowany. Jeszcze wykanczam ale grzeje non stop

  14. #594

    Domyślnie

    Zapomnialem dodac. Powierzchnia calkowita 189m2 w tym garaz w bryle ogrzewany 36m2. W garazu ok 15st. W reszcie domu 22st. Okna 3 szyby cieply montaz. Rekuperacja jeszcze nie uruchomiona

  15. #595
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek292 Zobacz post
    Zapomnialem dodac. Powierzchnia calkowita 189m2 w tym garaz w bryle ogrzewany 36m2. W garazu ok 15st. W reszcie domu 22st. Okna 3 szyby cieply montaz. Rekuperacja jeszcze nie uruchomiona
    Zanim przeczytałem metraż, chciałem napisać, że "spalasz" więcej niż mój nieocieplony domek Myślę, że masz OK i jak odpalisz reku i wszystko zrobisz, to będzie dużo mniej.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  16. #596

    Domyślnie

    Zastanawiam się jak lepiej grzac. Stala temp czy krzywa grzewcza 15/24 i -20/35. Jakie są wasze doświadczenia?

  17. #597

    Domyślnie

    Krzywa. Jak ci będzie za zimno albo za ciepło to sobie ja wyregulujesz (+5 , -5) choć musze przyznać, że nie działa to zbytnio. U mnie jak były słoneczne i mroźne dni to krzywa dawała jednak za dużo. Tylko, że ja nie grzeje do danej temperatury a po prostu czasowo.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 17-12-2020 o 15:36

  18. #598

    Domyślnie

    Spróbuję wrzucic grzanie krzywą bez kaganca czasowego. Zobacze czy zuzycie kwh spadnie i jak sie bedzie temp w domu zachowywać. Jakieś uwagi co do temp krzywej? Tak ja ww bedzie ok?

  19. #599
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ja spalam max 10kwh w taniej. Nie wiem jaki masz dom.
    Przy jakiej temp zewnętrznej spalasz 10 kWh?,u mnie przy +2-3 też spala około 10 kWh co+ cwu(raz dziennie).Przy zewnętrznej -2,-3 robi się już 15-18 kWh

  20. #600
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Mi teraz przy temperaturach w nocy -4 i w dzień 0 pompa zużywa przez dobę na co i cwu w taniej taryfie, czyli przez 13 godzin około 36kw. Powierzchnia ogrzewana 300mkw

Strona 30 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony