dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 42
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 833
  1. #601

    Domyślnie

    Cytat Napisał art8005 Zobacz post
    Przy jakiej temp zewnętrznej spalasz 10 kWh?,u mnie przy +2-3 też spala około 10 kWh co+ cwu(raz dziennie).Przy zewnętrznej -2,-3 robi się już 15-18 kWh
    Najwięcej spaliło mi z 12kwh. Dziś jest ciepło to poszło 4 w nocy i 3 13-15 z cwu. Za chwilę sie włączy aby nie wychłodzić domu, mam teraz w najchłodniejszym pokoju 22 stopnie. krzywą mam identyczną z Miśkiem.

    Jestem zdziwiony, że przy temp zasilania 28 stopni, rankiem podłogi są ciepłe.

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    Mi teraz przy temperaturach w nocy -4 i w dzień 0 pompa zużywa przez dobę na co i cwu w taniej taryfie, czyli przez 13 godzin około 36kw. Powierzchnia ogrzewana 300mkw
    300m2 to już nie przelewki. Do tego Zakopane
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 17-12-2020 o 22:12

  2. #602
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Najwięcej spaliło mi z 12kwh. Dziś jest ciepło to poszło 4 w nocy i 3 13-15 z cwu. Za chwilę sie włączy aby nie wychłodzić domu, mam teraz w najchłodniejszym pokoju 22 stopnie. krzywą mam identyczną z Miśkiem.

    Jestem zdziwiony, że przy temp zasilania 28 stopni, rankiem podłogi są ciepłe.



    300m2 to już nie przelewki. Do tego Zakopane
    Ciepło to ile ? 2-5 stopni ?bo to duza różnica w zużyciu nie to żebym sie czepiał ale temp.0,-2 duza wilgotność i robi sie juz podwójne zuzycie (leci defrost za defrostem).Fajnie wyglada jak spala 8-10 kwh ,u mnie przez 2 tygodnie zero słońca jest duza wilgotność i temp.0,-2 i juz spalanie dochodzi nawet do 20 kwh .Tej nocy jest +3 i zjadła 8 kwh
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

  3. #603

    Domyślnie

    Cytat Napisał art8005 Zobacz post
    Ciepło to ile ? 2-5 stopni ?bo to duza różnica w zużyciu nie to żebym sie czepiał ale temp.0,-2 duza wilgotność i robi sie juz podwójne zuzycie (leci defrost za defrostem).Fajnie wyglada jak spala 8-10 kwh ,u mnie przez 2 tygodnie zero słońca jest duza wilgotność i temp.0,-2 i juz spalanie dochodzi nawet do 20 kwh .Tej nocy jest +3 i zjadła 8 kwh
    A u mnie przy -1* spala =3kWh /doba z CWU
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #604

    Domyślnie

    Drodzy użytkownicy Samsunga, czy jest jakiś sposób na dezynfekcje zbiornika powyżej 60C bez extra grzałki w zbiorniku CWU?
    Mimo że uzytkuje pompę od prawie 3 lat teraz zauwazylem że mi nie dziala dezynfekcja mimo że sterownik nie zgłasza błędów. Mam ustawione #3041 na "on" i temp. na 70C i nie podgrzewa mi baniaka. Doczytalem w tym topicu że chyba niezbędna jest dodatkowa grzałka w zbiorniku ktorej nie mam. Istalator twierdzil że dezynfekcja jest aktywowana i bedzie robiła sie raz w tygodniu.
    Wedlug waszych opisow powinien mi wyskoczyć błąd jeśli nie ma grzałki ale ja slysze przekaznik, temperatura nie rośnie a błąd się nie pojawia....
    Jest jakis sposob na wygrzanie tego zbiornika bez tej grzałki? Bo woda nie pachnię ostatnio najlepiej i boje się jakiś żyjątek....

  5. #605
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Nie wygrzewa się wody do takiej temperatury bo narobisz więcej szkody niż pożytku. Poczytaj o intensywności wytrącania się osadów powyżej 60C.

    Wpływ zanieczyszczenia powierzchni grzewczych na straty cieplne
    Wzrost temperatury wody powyżej 55-60°C powoduje wytrącanie się osadów (kamienia) na powierzchniach grzewczych kotła, w rurach instalacji grzewczej, wymiennikach ciepła, itd. Zjawisko będzie tym bardziej intensywne, im bardziej „twarda” będzie woda, czyli im więcej będzie zawierać węglanów wapnia i magnezu. Ograniczenie zjawiska wytrącania osadów polega na poprawie jakości wody (stosowanie zmiękczania), a także utrzymywaniu możliwe niskiej temperatury wody użytkowej (poniżej granicznej wartości 55-60°C). Zanieczyszczenie powierzchni osadem znacznie zwiększa straty cieplne, tzn. zmniejsza oddawanie ciepła np. z komory spalania kotła do wody grzewczej (np. przy grubości 3 mm, obniżenie wynosi już około 20%.

  6. #606

    Domyślnie

    Przeczytalem kilka artykułów, wytycznych i nawet rozporządzenie i w każdym z tych dokumentów zalecane a nawet wymagane jest wygrzewanie zasobnika okresowo i regularnie do temperatury 65-70C. Ogolnie może miałbym to gdzies ale mając teraz ustawione 46C od pewnego czasu czujemy nieprzyjemny zapach cieplej wody wiec cos się tam nazbierało niefajnego.... stąd moje pytanie.

  7. #607

    Domyślnie

    z mojej pompy zrobiło się jakieś perpetuum mobile,
    ktoś umie wyjaśnić takie zjawisko:



    oraz czas działania:
    Ostatnio edytowane przez kamil6 ; 27-12-2020 o 13:25

  8. #608
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Pompa Ci działa 40 godzin na dobę Skośnookie pompy tak mają....

  9. #609

    Domyślnie

    Stąd COP 8.0 Cuda. Święta przecież.

  10. #610

    Domyślnie

    Mi za wczoraj pompa zjadla 30kwh. W nocy - 7 w dzień kolo 0. Nie wiem czy to dużo czy mało. W domu ok. 22, 5 st. Wyprodukowała 91kwh energi. COP ~3.0. Nie wiem skąd masz takie wartości COP. Pompa by musiala mieć klasę A+++++++

  11. #611

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil6 Zobacz post
    z mojej pompy zrobiło się jakieś perpetuum mobile,
    ktoś umie wyjaśnić takie zjawisko:



    oraz czas działania:
    No właśńie moja pompa Tez na nowym sterowniku od ok 2 tygodni pokazuje takie same "ciekawostki" : czas działania w ciagu doby po 40h , COP policzony ze zuzycia enerki i energi wytworzonej tez wychodzi astronomiczny po 6-7. Wczesniej pompa pokazywała precyzyjnie zuzycie energii - zgodne ze wskazaniami podlicznika, ale il. produkcji jakąś małą, czas pracy w godzinach na dobę wcześńiej sie zgadzał.
    Teraz przy temp +2/-2 ciągnie na dobę po 35-45kWh troche mnie to martwi. Ciagle nie wiem ktore ustawienie w menu jest lepsze dla pracy pompy: max. 100% czy max 70% . na 70% idzie na mniejszym przepływie ok. 22-24l/min ( przy 100% ok 30l/min) i wtedy powrót jet chlodniejszy i delta wychodxzi wieksa ( 3-5st).
    Jakie macie doswiadczenia z tym parametrem?
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

  12. #612
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Panowie 2 sprawy.
    1. Jak zmienić krzywą? W mrozy mam bardzo ciepło, a wraz ze wzrostem temperatury robi się chłodniej.
    2. Jak ustawić od.jakiej temperatury mają się załączyć grzałki?

    Pozdrawiam

  13. #613
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    Panowie 2 sprawy.
    1. Jak zmienić krzywą? W mrozy mam bardzo ciepło, a wraz ze wzrostem temperatury robi się chłodniej.
    2. Jak ustawić od.jakiej temperatury mają się załączyć grzałki?

    Pozdrawiam
    Jeśli podczas mrozów jest w porządku, ale poza mrozami jest za zimno, to musisz mieć bardziej płaską krzywą. Zwiększ trochę na swojej krzywej zasilanie, to dla wyższych temperatur zewnętrznych.
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  14. #614
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szmerol

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Sieradz
    Kod pocztowy
    98-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, dzisiaj sprawdzałem ustawienia odnośnie grzałki i wyszło że nie mam jej włączonej.
    Nie wiem włączyć czy nie?
    Ale jak bym miał ja uruchomić to co trzeba by było zaznaczyć W#4021 mam do wyboru BUH1 lub BUH1+2 (w instrukcji nie ma takich oznaczeń i nie wiem co to jest i którą wybrać?
    #4022 ustawione (obie)
    #4023 (użycie)
    #4024 (-16)
    #4025(25)
    Czy jeszcze gdzieś są jeszcze jakieś ważne ustawienia dotyczące grzałki?

    Kwestia 2
    #404...zawor mieszający ja ma w ustawieniach odchaczone jako wyłączony. Czy tak powinno być?
    Może ktoś pomoże i podeślę oraz wyjaśni kwestię zaworu.
    Z góry dzięki za pomoc.

  15. #615

    Domyślnie

    Instrukcja jest strasznie uboga. Niczego nie tłumaczy. 4023 masz obie, zapasowa i wspomagająca? Nawet nie wiem czy mam zapasową 4024 to temperatura użycia? Co to jest 4025?

    Mieszającego zaworu chyba nie mam. U mnie wyłączony jest.

    Dołączam się do kolegi i proszę o wytłumaczenie.

  16. #616

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Instrukcja jest strasznie uboga. Niczego nie tłumaczy. 4023 masz obie, zapasowa i wspomagająca? Nawet nie wiem czy mam zapasową 4024 to temperatura użycia? Co to jest 4025?

    Mieszającego zaworu chyba nie mam. U mnie wyłączony jest.

    Dołączam się do kolegi i proszę o wytłumaczenie.
    Ja mam obie grzałki ustawione jako kompensacja niskiej temnperatury, od -10C , ale to mój pierwszy sezon wiec nie wiem jeszcze jak to zadziała, nadciagaja mrozy wiec może będzie okazja sprawdzic.
    Martwi mnie troche zużycie ok 55-60KWh na dobe. Dom jak w stopce. Częste ( co 35-40min) defrosty i to że pompa max daje 38-40 stopni na wyjściu a temp czynnika grzewczego max 70C- tez tak macie?????
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

  17. #617

    Domyślnie

    Nie wiem co to jest kompensacja w tym przypadku? Grzałki pracują cały czas czy wspomagają w jakimś procencie? I czemu już od -10 stopni?

    60kwh to jakis kosmos, ale jak masz dom z poddaszem to taki może przyjąć każdą ilośc energii. Defrosty są chyba zależne od temp zewn i wilgotnosci? Jak możesz pisać ze co 35 min. To chyba zmienna wartośc? u mnie często są nawet częściej choć nie monitoruję tego bo śpię wtedy.


    38-40 to o CO piszesz? Ja podaje max 28-29 stopni. CWU mam ustawione na max 50 stopni , a zbiornik grzeje do 46 stopni.

  18. #618
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szmerol

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Sieradz
    Kod pocztowy
    98-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał SARUL Zobacz post
    No właśńie moja pompa Tez na nowym sterowniku od ok 2 tygodni pokazuje takie same "ciekawostki" : czas działania w ciagu doby po 40h , COP policzony ze zuzycia enerki i energi wytworzonej tez wychodzi astronomiczny po 6-7. Wczesniej pompa pokazywała precyzyjnie zuzycie energii - zgodne ze wskazaniami podlicznika, ale il. produkcji jakąś małą, czas pracy w godzinach na dobę wcześńiej sie zgadzał.
    Teraz przy temp +2/-2 ciągnie na dobę po 35-45kWh troche mnie to martwi. Ciagle nie wiem ktore ustawienie w menu jest lepsze dla pracy pompy: max. 100% czy max 70% . na 70% idzie na mniejszym przepływie ok. 22-24l/min ( przy 100% ok 30l/min) i wtedy powrót jet chlodniejszy i delta wychodxzi wieksa ( 3-5st).
    Jakie macie doswiadczenia z tym parametrem?
    Też chyba mam nowy sterownik bo takie same mam wskazania. Też bawiłem się krzywą i modulacja czy na 70% czy na 100. Od wczoraj wróciłem do ustawień krzywej jaką ustawiłem na początku. Też miałem zużycie około 30 kw dziennie. Im więcej postów czytam tył głupszy jestem. Mysle że może jednak dom musi się wygrzać bo to jest pierwszy sezon i w grugim sezonie będę mondrzejszy. Jak czytam jak ludzie opisują że im pompa bierze po 10kw przy 0-2 i w 200m domu mają po23 st. To chyba te wiatraki w agregatach sami kręcą. Nie wiem może coś nie tak z domem.

  19. #619

    Domyślnie

    Cytat Napisał szmerol Zobacz post
    Też chyba mam nowy sterownik bo takie same mam wskazania. Też bawiłem się krzywą i modulacja czy na 70% czy na 100. Od wczoraj wróciłem do ustawień krzywej jaką ustawiłem na początku. Też miałem zużycie około 30 kw dziennie. Im więcej postów czytam tył głupszy jestem. Mysle że może jednak dom musi się wygrzać bo to jest pierwszy sezon i w grugim sezonie będę mondrzejszy. Jak czytam jak ludzie opisują że im pompa bierze po 10kw przy 0-2 i w 200m domu mają po23 st. To chyba te wiatraki w agregatach sami kręcą. Nie wiem może coś nie tak z domem.
    Ja mam podobne spostrzeżenia. Małe zużycia maja Ci którzy maja domy z 100% podłogówki i najlepiej parterowe. Ja mam podłogówke na dole domu ok 90m@ i łazienki na górze i tam pompa może dawać zasilanie temperaturą o kilka stopni niższą niż potrzebuje reszta domu na poddaszu gdzie są mocno przewymiarowane ale jednak grzejniki. Teraz na dole wystarcza mi 30 st max a na górze musi być 35 na wyjsciu z pompy ciepła. Przy temp. Instalator dał mi znać że z tym sterownikiem nowym jest jakis problem z oprogramowaniem i dlatego tak pokazuje kosmiczne wyniki czasu pracy itd, chociaz na poczatku mni tak nie pokazywał , wrecz za malo ciepla wytworzonego. Zrobia aktualizacje.
    Nieraz jest tak ze pompa idzie na ustawieniu 100% max mocy pompy i moduluje sobie w trakcie mocą 70-100% i przepływem pompy obiegowej 22-30l/min a nieraz idzie sztywno na 100%
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

  20. #620

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie wiem co to jest kompensacja w tym przypadku? Grzałki pracują cały czas czy wspomagają w jakimś procencie? I czemu już od -10 stopni?

    60kwh to jakis kosmos, ale jak masz dom z poddaszem to taki może przyjąć każdą ilośc energii. Defrosty są chyba zależne od temp zewn i wilgotnosci? Jak możesz pisać ze co 35 min. To chyba zmienna wartośc? u mnie często są nawet częściej choć nie monitoruję tego bo śpię wtedy.


    38-40 to o CO piszesz? Ja podaje max 28-29 stopni. CWU mam ustawione na max 50 stopni , a zbiornik grzeje do 46 stopni.
    grzałka się załącza gdy pompa tego potrzebuje, nie wyrabia się , od zadanej temperatury , ja mam ustawione -10C bo do tej temp pompa powinna miec wystarczajaca moc zeby dogrzac dom, pozniej maja sie wlaczyc grzalki dodatkowo , mozna ustawic czy jedna czy dwie , kazda ciagnie 2KW.

    To 60 KW to dla mnie tez kosmos. to Tylko CO bez CWU. gdyby w domu byla tylko podlogówka to wiem ze ppotrzba by bylo pewnie duzo mniej KWh / d.
    28-30 st przy podłogówce u mnie tez jest za swiat, ale grzejnioki na poddaszu potzrebuja teraz 36-36 st. zeby dogrzac pomieszczenia

    Nic na to chyba nie poradze ze takie zuzycie, latem pozostaje lepiej docieplic tam gdzie sie da chociaz nie jest zle ocieplony dom raczej
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

Strona 31 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony