dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 42
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 833
  1. #701
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Pandzik, a jak mono Ci podgrzewa wodę cwu szczególnie w zimę? Mnie ghs powiedział że sama pompa nie dojrzeje mi do no 45* zbiornika i grzeje grzałką. Jak to jest u Ciebie?

  2. #702

    Domyślnie

    Spokojnie i 50 stopni idzie, ale mam ustawione na 45 żeby nie zwiększać strat przez ten cholerny system przeciwzamrożeniowy U mnie jak włączę grzałki wspomagające to idzie tylko na nich. nie wiem czemu. Zamiast 1kwh latem za podgrzanie CWU, wychodziło 5kwh z grzałkami.

    Przy -20 stopniach w podłogę szło 32 stopnie bez grzałek i pompa robiła to bez problemu. u znajomego Buderus za 40 tys wyłączył sie przy -15

    jakby ktoś sie interesował to policzyłem sobie COP za cały zeszły rok, Zużycie całkowite jedynie 1400kwh. wg danych z pompy zużycia (są wiarygodne) i wyprodukowania energii. Wyszło coś pomiedzy 2,8-2,9
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 05-11-2021 o 09:28

  3. #703
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Już miesiąc minął od montażu ehs mono 5kW u mnie. Co zaobserwowałem to to, że pompa chodzi non stop nie wyłańcza się. Jako że jest to dalej budowa i nie mam w dalszym ciągu ocieplonego stropu, na sterowniku mam zadaną temp. Wody 20st w domu utrzymuje się ok 15st., zmodulowala do 0.3kW i tak chodzi. Prez ten miesiąc zjadła 300kWh....
    Z dziwnych rzeczy zauważyłem na sterowniku czas działania 40-50h na dobę...... Z początku pokazywało dobrze.
    Druga rzecz to w jaki sposób wymiennik się oszrania, przed samym defrostem ma widoczne paski u góry i po środku nie zaszronione. Napisałem w tej sprawie do instalatora to odpisał że to normalne i pompy inwertorowe oszraniają się w paski zależnie z jaką mocą pracują.

  4. #704
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    MMark, to pompa inverterowa, więc nawet jeśli będziesz miał ocieplony dach to będzie modulować swoją moc i pracować ciągle. Czas pracy to jakiś błąd w sterowniku, skontaktuj się z instalatorem. A jeśli chodzi o oszranianie to norma, tak się oszrania. Mam tak samo.

  5. #705
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    No i mam pierwszą awarie równy miesiąc od uruchomienia
    Przyjechałem na budowę, pc nie pracuje i kapie woda z prawej strony, wchodzę do domu a na sterowniku błąd e911 i ciśnienie 0. Dobiłem do 1, wychodzę na zewnątrz a woda kapie jeszcze bardziej, czyli coś się rozszczelniło w jedn. zewnętrznej.....ehhh. szybki telefon do instalatora i mają przyjechać.

  6. #706

    Domyślnie

    Ale to dobrze ze z prawej strony kapie. Zdziwiłbym się gdyby kapała z lewej
    Ze środka czy z przyłącza? Dałeś jej trochę w kość.
    Sam już nie wiem, to dobrze, że PC chodzi na okrągło, czy lepiej jak np 6-8 godzin na dobę?

  7. #707
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Hehehe, nie dobrze ze z prawej kapie. U mnie odpływ jest po środku. A tu kapie ze środka obudowy tam gdzie jest cały osprzęt. Odpływ i przyłącza suche. Jak dobiłem cisnienia to zaczęło mocniej leciec.
    Jak w miesiąc pracy na minimum dałem jej w kość to jak to będzie chodzić za rok, dwa itd.

  8. #708

    Domyślnie

    Ile może pracować PC? Coś kiedyś słysząłem , ze 2000 godzin rocznie aby PC pracowała bezawaryjnie wiele lat. Twoja w miesiac zrobiła 700godzin. Moja w rok robi ok 1100.

  9. #709
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Też mniento zastanawiało że pracuje ciągle ale pytałem ghs i powiedział że ma chodzic, więc uznałem że tak ma być. Kiedy pompa wie że ma się wyłączyć?, steruje na razie wylotem wody który ustawiłem na 20stopni, skoro pompa zmodulowala do 0,3kW to widocznie osiągnęła parametr i go utrzymuje nie wykłańczając się.....
    Zobaczcie na zdjęcie, co to za parametr jest gdzie pokazuje jakieś -50 st. Temp. Zbiornika też pokazuje 50st a w zbiorniku zimna woda , nie był jeszcze grzany. O co chodzi to ja nie wiem.


  10. #710

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ile może pracować PC? Coś kiedyś słysząłem , ze 2000 godzin rocznie aby PC pracowała bezawaryjnie wiele lat. Twoja w miesiac zrobiła 700godzin. Moja w rok robi ok 1100.
    Teorie są różne ...

    Taki Pan jak TB uważa że pompa ciepła powinna działać nonstop , choć oczywiście nonstop nie będzie nigdy działać bo kiedyś osiągnie taką temp jaka spowoduje wyłączenie sprężarki , wiec to nie tak że bedzie działała spreżarka 365dni x 24godziny ..

    Tyle że pompy ciepła to także klimy a jak wiemy ceny klimatyzatorów są troszkę inne i najtańsze klimy 3,5KW można mieć już za 2000zł , więc w porownaniu do ceny pompy PW myślę że nawet jakby klima padła po 10latach to nie było by szkoda , a przy pompie PW za kilka razy więcej juz strata była by wyższa ..

    Sądzę że szybciej padnie coś innego , niż sprężarka ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #711
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Jak macie samsungi z 2019 roku to wada fabryczna i każda padnie. Ale jak miesiąc temu uruchomiona to nie z tej serii.

  12. #712

    Domyślnie

    A co w niej padnie i co to za wada fabryczna?

  13. #713
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    wada zaworu 4 drogowego pompa zamiast grzać będzie chłodzić do oporu aż sie rozsypie.

  14. #714

    Domyślnie

    Kultowo.

    Jesli to wada fabryczna to powinna być jakaś akcja serwisowa.

  15. #715
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Moja jest z końca 19 roku., Albo początek 20. Uruchomiona dopiero teraz nie słyszałem też o żadnej wadzie fabrycznej
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 17-11-2021 o 21:54

  16. #716

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    Moja jest z końca 19 roku., Albo początek 20. Uruchomiona dopiero teraz nie słyszałem też o żadnej wadzie fabrycznej
    ... do dzisiaj, kiedy padła. Daj znać czy to zawór

  17. #717
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Jasne, dam znać co i jak

  18. #718

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    wada zaworu 4 drogowego pompa zamiast grzać będzie chłodzić do oporu aż sie rozsypie.
    Jest news w tej sprawie. 8kw mono dostaną aktualizacje oprogramowania tego zaworu. Może wpłynie to też na wybór źródła wody do podmiany na zewnątrz...

  19. #719
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Jest news w tej sprawie. 8kw mono dostaną aktualizacje oprogramowania tego zaworu. Może wpłynie to też na wybór źródła wody do podmiany na zewnątrz...
    Skąd masz takie info? To tylko 8-semek się tyczy?

    Dziś był ghs u mnie zobaczyć co się stało no i stwierdził że zgłaszamy do Samsunga sprawę i o i zadecydują. Także nic nie wiem jak na razie.
    Pytałem tez o możliwa wadę fabryczną,to odpowiedział że w tych jednostkach nie spotkał się ale w poprzednim modelu coś było i wymieniali na nowe. Także nikt nic nie wiem....

  20. #720
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Czyli rozmroziło wymiennik płytowy i czynnik wraz z wodą wyszedł zaworem bezpieczeństwa, a sprężarka napiła się?
    Jeszcze tydzień temu zastanawiałem się nad 12 w monobloku, ale dobrze, że tu zajrzałem i trochę poczytałem.

Strona 36 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony