dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 42
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 833
  1. #761

    Domyślnie

    Cytat Napisał shrek565 Zobacz post
    To mamy taką samą moc pompy też mam 9 kw tylko ze mi grzeje 135 m2 plus garaż 25 m ale tam podłogówka jest rozłożona co 40 cm. No u Ciebie przy zadanej tem 29 stopni na pewno masz cieplejsze podłogi. No chyba ze mój pirometr jest do dupy…
    Ja w tym momencie przy 31,5 mam w domu 22 C. Nie wiem może 25 cm styro na stropie to za mało. Na wszytko jeszcze jest 5 cm wylewki. Muszę pożyczyć od znajomego kamerę termowizyjną i poszukać czy to wina pompy czy gdzieś po porostu ciepło ucieka. W końcu to nowy 2 letni dom… Co nie zmieni faktu, że u mnie przy 31,5 podłogi są chłodniejsze a obwiniał bym za to mniejsze przepływy niż u Ciebie.
    Nasz dom nie jest typowy , bo ma przeszklania ponad 30m2 (chyba coś bliżej 40m2) a do tego część domu ma sufity o wysokości prawie 5m (katedralne) , więc nie jest zbyt energooszczędny mimo że dobrze docieplony.

    Z tego co mówił chyba Pandzik w Samsungu 8KW przepływ max to 22L/min. U mnie przepływ max jakbym chciał to będzie 40L/min . U mnie jest bardzo wysoki . W ksiażce serwisowej od LG jest napsiane że mimumlany przy 9KW jest 25,8l/min , ale u mnie na III biuegu pompy było prawie 40L i hałas olbrzymi . Ustawilem II bieg pompy to mam około 35L , na I biegu jest około 30L ale wtedy pompa juz taktuje u mnie ..
    Myślę że dzieki sporego przepływu mogę mieć deltę 2 , czyli dać niższą temperaturę zasilania .
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #762
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A myślisz ze przeszklenia mają aż tak dużo do tego ? U mnie w samym salonie jest 20 m2 ( dwa duże okna 3,6x2,3 plus narożne) dom parterowy i wysokość 2,9
    Najgorsze jest to w tym samsungu ze samemu nie można zmienić biegu w pompie, chyba automatycznie dobiera przepływ ale średnio to jej idzie…
    Ewentualnie można by dołożyć jakaś pompkę do obiegu.

  3. #763

    Domyślnie

    Ja mam blisko 40m2 w sumie, ale w salonie mam z 5ciu sztuk najwieksze 2,5x2,35. Taka wysokość pomieszczenia i te okna mogą wpływać na zapotrzebowanie. PC chodzi na 22l i nic z tym nie można zrobić. Tzn można włączyć niższy bieg na pompie obiegowej, ale to jeszcze zmniejsza przepływ. Szkoda bo sama pompka obiegowa posiada tryb automatyczny.

    Delta 2 Kaszpira... Ja mam tylko dwa odczyty temp, wewnetrzny i zewnetrzny. Tłumacze to sobie że to powrót i zasilanie.Chyba wiem czemu nie wchodziła wyżej niż 28-29 stopni. Delta była ustawiona na 5, a "powrót" to ok 24 stopnie. Nie wiem ile litrów jest w systemie, ale przy 1100m 18ki pewnie ponad 200l. Przy takiej niskiej wymianie nie dziwota, że wraca chłodna woda. Przynajmniej system jest bezgłośny

  4. #764

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ja mam blisko 40m2 w sumie, ale w salonie mam z 5ciu sztuk najwieksze 2,5x2,35. Taka wysokość pomieszczenia i te okna mogą wpływać na zapotrzebowanie. PC chodzi na 22l i nic z tym nie można zrobić. Tzn można włączyć niższy bieg na pompie obiegowej, ale to jeszcze zmniejsza przepływ. Szkoda bo sama pompka obiegowa posiada tryb automatyczny.

    Delta 2 Kaszpira... Ja mam tylko dwa odczyty temp, wewnetrzny i zewnetrzny. Tłumacze to sobie że to powrót i zasilanie.Chyba wiem czemu nie wchodziła wyżej niż 28-29 stopni. Delta była ustawiona na 5, a "powrót" to ok 24 stopnie. Nie wiem ile litrów jest w systemie, ale przy 1100m 18ki pewnie ponad 200l. Przy takiej niskiej wymianie nie dziwota, że wraca chłodna woda. Przynajmniej system jest bezgłośny
    Myślę że ilość wody w obiegu jest u Ciebie całą "tajemnicą" szybkości grzania i niższej temp zasilania.

    U mnie podobno jest 800mb rury PEX 16 , więc wychodzi że wody jest 90L.
    Patrzą że niby "optymalne" na każde 20l wody w obiegu jest 1KW mocy pompy powinienem mieć pompę 4-5KW ...

    TY masz rury o większej średnicy i większej pojemności wodnej a i samych rur wiecej , wiec więcej ciepła jest oddawane. U mnie szybko to wraca i zapewne stąd ta delta 2 ...

    Myślę że cała "tajemnica" to rury Pex 18 u Ciebie. Teraz gdybym wiedziałto bym dał rury PEX 20

    U mnie raczej mam ogrzewanie dostosowane teoretycznie do pompy 3-5KW a nie takiego "potwora".
    Może u Shreka jest ten sam problem. Mały przepływ , mała ilośc wody w obiegu to mała moc grzewcza i wolne (małe) przekazywnaie ciepła.

    Jedynie co to ratuje wyższa temp zasilania albo dłuższe grzanie ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #765

    Domyślnie

    ja bym chciał wiekszy przepływ, Ty mniejszy...

  6. #766
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podejrzewam, iż każdy z nas będzie sam musiał sobie poradzić i nikt nam tu nie pomoże. Ja zmienię u siebie deltę z 5 na 4 a jak to nic nie da to na 3.
    Życzę powodzenia w dobrym użytkowaniu PC

  7. #767

    Domyślnie

    Cytat Napisał shrek565 Zobacz post
    To mamy taką samą moc pompy też mam 9 kw tylko ze mi grzeje 135 m2 plus garaż 25 m ale tam podłogówka jest rozłożona co 40 cm. No u Ciebie przy zadanej tem 29 stopni na pewno masz cieplejsze podłogi. No chyba ze mój pirometr jest do dupy…
    Ja w tym momencie przy 31,5 mam w domu 22 C. Nie wiem może 25 cm styro na stropie to za mało. Na wszytko jeszcze jest 5 cm wylewki. Muszę pożyczyć od znajomego kamerę termowizyjną i poszukać czy to wina pompy czy gdzieś po porostu ciepło ucieka. W końcu to nowy 2 letni dom… Co nie zmieni faktu, że u mnie przy 31,5 podłogi są chłodniejsze a obwiniał bym za to mniejsze przepływy niż u Ciebie.
    umiecie chociaż obsługiwać pirometr ? To nie takie proste. Naklejcie sobie czarną kawałek taśmy izolacyjny na powierzchnie i dopiero mierzcie . Każdy materiał ma różny współczynnnik emisyjnosci.

  8. #768
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam co prawda pompę innej marki ale chciałbym porównać ją do pompy brata a on ma samsunga. Jak to jest w samsungu :
    - czy podczas defrostu pompa może użyć grzałki do wspomagania?
    - zbiornik CWU ma ustawiony na STANDARD i wydawało mi się że kilka razy pompa użyła grzałki do wspomagania czy to normalne w tym trybie ?

  9. #769
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja mam z kolei pytanie z innej beczki.. na gruncie ehs'a na fbooku ktoś bardzo się upiera że Samsung robi bardzo ale to bardzo mało defrostow.. U mnie przy temp +1--3 potrafi robić co godzinę.. Zależnie od wilgotności.. Pytanie dla was, użytkowników, czy to jest prawidłowo?

  10. #770
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Domyślnie
    Ja mam z kolei pytanie z innej beczki.. na gruncie ehs'a na fbooku ktoś bardzo się upiera że Samsung robi bardzo ale to bardzo mało defrostow.. U mnie przy temp +1--3 potrafi robić co godzinę.. Zależnie od wilgotności.. Pytanie dla was, użytkowników, czy to jest prawidłowo? jak to jest u was?


    Proszę o usunięcie powyższego postu. Zaszła pomylka
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 150m2. Jeszcze nie zamieszkany..
    Ławy 10cm epsaqua.
    Ściany Potorhermy 25 dryfix + 20cm styro grafit 0.031.
    Dach 30cm welny 0.035
    Podłoga 10cm eps100 0.035
    100% ogrzewanie podłogowe 8cm wylewki
    Samsung EHS Mono 8kw

  11. #771

    Domyślnie

    nie wierz plotkom. Fizyki nie oszukasz W odpowiednich warunkach każda PC może robić defrosty i 3 razy cześciej, ale szczerze to trochę strzelam bo mnie to przestało interesować.

  12. #772

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrobry Zobacz post
    - zbiornik CWU ma ustawiony na STANDARD i wydawało mi się że kilka razy pompa użyła grzałki do wspomagania czy to normalne w tym trybie ?
    Tak, w trybie standard pompa pomaga sobie grzałkami po jakimś tam czasie jeśli nie osiągnie temperatury zadanej. Nie pamiętam jaki to czas, 60/90 min? Trzeba by poszukać na stronie Neoklimy na Youtubie w filmach poradnikowych sterownika gdzieś jest taka informacja (albo w instrukcji).
    U mnie CWU pracuje w trybie Ekonomicznym, w tym programie nigdy grzałka się nie załącza.

    Cytat Napisał chrobry Zobacz post
    - czy podczas defrostu pompa może użyć grzałki do wspomagania?
    Na pewno jest taka pozycja w ustawieniach serwisowych. Pytanie do tych co korzystają jak to działa i czy każdą pompa ma taką grzałkę? Ja mam tylko zapasową i wspomagającą. Obie wyłączone.
    Dom parterowy pow. 105 m2.
    Izolacja 20 cm podłoga 036 (EPS 100), 20cm ściany 032, 24 cm strop 031. Wylewki jastrych 8cm.
    Pompa Samsung EHS 6kW Split z zasobnikiem CWU 260l, rekuperator Thessla Airpack 300h.

  13. #773

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Pytanie dla was, użytkowników, czy to jest prawidłowo?
    U mnie w splicie 6kW defrosty też w tych okolicach temperatur są częste. Trwają 3-5 minut i woda spada o 2-3 stopnie ale są.
    Ale może to też kwestia tego, że grzeję tylko w ciągu dnia, więc po nocy trochę musi mocniej 'hulać'.
    Na początku jeszcze zwracałem na to uwagę - wychodziłem, przyglądałem się, zerkałem na zegarek... Teraz mi wystarcza, że mi w du*kę ciepło i rachunki są na tyle niewysokie, żeby rodzina i znajomi nie wierzyli.
    Ostatnio edytowane przez I am Batman ; 02-02-2022 o 09:09 Powód: literówka
    Dom parterowy pow. 105 m2.
    Izolacja 20 cm podłoga 036 (EPS 100), 20cm ściany 032, 24 cm strop 031. Wylewki jastrych 8cm.
    Pompa Samsung EHS 6kW Split z zasobnikiem CWU 260l, rekuperator Thessla Airpack 300h.

  14. #774

    Domyślnie

    Cytat Napisał I am Batman Zobacz post
    U mnie w splicie 6kW defrosty też w tych okolicach temperatur są częste. Trwają 3-5 minut i woda spada o 2-3 stopnie ale są.
    Ale może to też kwestia tego, że grzeję tylko w ciągu dnia, więc po nocy trochę musi mocniej 'hulać'.
    Na początku jeszcze zwracałem na to uwagę - wychodziłem, przyglądałem się, zerkałem na zegarek... Teraz mi wystarcza, że mi w du*kę ciepło i rachunki są na tyle niewysokie, żeby rodzina i znajomi nie wierzyli.
    Pewnie że rachunki bedą niskie jak sie grzeje tylko w dzień
    A noc? co tam niech głowa przymarza do poduszki- grunt że rachunki niskie i sąsiedzi nie wierzą że może tak być. tanio
    To takie typowe -podobne to tych co na śmieciuchach (brzdżenie ) No ale pochwalić sie można że za miesiąc mam 250kWh zuzycia.
    Bo tu właśnie o to chodzi. Nie aby było w domu ciepło TYLKO --by było Tanio. Paranoja.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #775

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Pewnie że rachunki bedą niskie jak sie grzeje tylko w dzień
    A noc? co tam niech głowa przymarza do poduszki- grunt że rachunki niskie i sąsiedzi nie wierzą że może tak być. tanio
    To takie typowe -podobne to tych co na śmieciuchach (brzdżenie ) No ale pochwalić sie można że za miesiąc mam 250kWh zuzycia.
    Bo tu właśnie o to chodzi. Nie aby było w domu ciepło TYLKO --by było Tanio. Paranoja.
    Paaanie, zluzuj. Skąd jakieś insynuacje, że mi głowa do poduszki przymarza?
    Akurat grzeje pierwszy sezon i po wielu próbach/zmianach sterowania, takie mi sprawdza się najlepiej. Pytanie czy chcesz to wiedzieć, bo i po co? Moje grzanie w dzień wynika z ustawionej temperatury 22, a w nocy 21, więc się nie włącza bo nie potrzebuje. Załączy się o 6 przy zmianie 21>22 to sie załączy, będzie trzeba o 4 nad ranem to zacznie grzać, ale lwa część grzania w dzień.
    Następnym razem dopytaj, nie traktuj takżego swojego widzimisię za fakt (jakoby dla mnie ważniejszy jest rachunek aniżeli komfort). Po co tyle jadu?
    Przez takie posty zapchaj-dziury jak twój odniechciewa mi się czytać forum, na którym ludzie powinni sobie pomagać.
    Dom parterowy pow. 105 m2.
    Izolacja 20 cm podłoga 036 (EPS 100), 20cm ściany 032, 24 cm strop 031. Wylewki jastrych 8cm.
    Pompa Samsung EHS 6kW Split z zasobnikiem CWU 260l, rekuperator Thessla Airpack 300h.

  16. #776

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Pewnie że rachunki bedą niskie jak sie grzeje tylko w dzień
    A noc? co tam niech głowa przymarza do poduszki- grunt że rachunki niskie i sąsiedzi nie wierzą że może tak być. tanio
    To takie typowe -podobne to tych co na śmieciuchach (brzdżenie ) No ale pochwalić sie można że za miesiąc mam 250kWh zuzycia.
    Bo tu właśnie o to chodzi. Nie aby było w domu ciepło TYLKO --by było Tanio. Paranoja.

    W wigwamie mieszkasz? nie wszyscy tak mają. U mnie na ten przykład to praktycznie koniec grzania. Ostatnio grzałem w nocy z czwartku na piatek za 6 kwh. Dziś po nocy mialem w najchłodniejszym pokoju 22,4 stopnia. Na dole nawet nie mierze. Jeżeli to się utrzyma , a ponoć ma, to jedynie dla komfortu letniej podłogi teraz pozostanie grzanie.

  17. #777

    Domyślnie

    Cytat Napisał I am Batman Zobacz post
    Paaanie, zluzuj. Skąd jakieś insynuacje, że mi głowa do poduszki przymarza?
    Akurat grzeje pierwszy sezon i po wielu próbach/zmianach sterowania, takie mi sprawdza się najlepiej. Pytanie czy chcesz to wiedzieć, bo i po co? Moje grzanie w dzień wynika z ustawionej temperatury 22, a w nocy 21, więc się nie włącza bo nie potrzebuje. Załączy się o 6 przy zmianie 21>22 to sie załączy, będzie trzeba o 4 nad ranem to zacznie grzać, ale lwa część grzania w dzień.
    Następnym razem dopytaj, nie traktuj takżego swojego widzimisię za fakt (jakoby dla mnie ważniejszy jest rachunek aniżeli komfort). Po co tyle jadu?
    Przez takie posty zapchaj-dziury jak twój odniechciewa mi się czytać forum, na którym ludzie powinni sobie pomagać.
    Mi rrównież sie odechciewa czytać jak czytam
    Cyt-grzeję tylko w ciągu dnia, więc po nocy trochę musi mocniej 'hulać'.
    Cyt-nad ranem to zacznie grzać, ale lwa część grzania w dzień.
    Dlaczego to lwia część to dzień? czyżby nie dlatego że dom został wychłodzony po nocy? W dzień mamy duże zyski słoneczne a ty LWIĄ część grzania masz w dzień.
    21--22*C to są temp nieakceptowalne dla mnie. Po za tym spadek o 1* też nie wchodzi w grę.( sądzę że ten spadek masz spoooooro niższy niż podajesz)
    Ha ha Cyt-będzie trzeba o 4 nad ranem to zacznie grzać, ale lwa część grzania w dzień. ----- skoro dom potrzebuje o 4-tej rano grzania to jakim to sposobem Lwia część jest w dzień?
    To wasze grzanie to tak jak pisalem ( brzdżenie)- i tyle To się w ogóle nie trzyma kupy.
    I nie ma z mojej strony Jadu-- tak uważam. A jak jest to zapytaj sam siebie. Czy aby na pewno -jest OK
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #778

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    W wigwamie mieszkasz? nie wszyscy tak mają. U mnie na ten przykład to praktycznie koniec grzania. Ostatnio grzałem w nocy z czwartku na piatek za 6 kwh. Dziś po nocy mialem w najchłodniejszym pokoju 22,4 stopnia. Na dole nawet nie mierze. Jeżeli to się utrzyma , a ponoć ma, to jedynie dla komfortu letniej podłogi teraz pozostanie grzanie.
    TAK mieszkam w Wigwamie o metrażu ponad 230m2 i z temp. 24h/doba w przedziale 22,8*C --do 23,4*C
    Nie wiem po co kupowałeś PC za naście tyś. ? Skoro wystarczy 6kWh na 2 dni?
    Myślisz ?
    Hm! --dom pasywny w stopce ciekawe? -a PC 8kW
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 05-02-2022 o 22:58
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #779
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    TAK mieszkam w Wigwamie o metrażu ponad 230m2 i z temp. 24h/doba w przedziale 22,8*C --do 23,4*C
    Nie wiem po co kupowałeś PC za naście tyś. ? Skoro wystarczy 6kWh na 2 dni?
    Myślisz ?
    Hm! --dom pasywny w stopce ciekawe? -a PC 8kW
    Owszem, mieszkasz w wigwamie, grzanym wcześniej ogniem zatem masz zerowe pojęcie o nowych domach ogrzewanych pompą ciepła.
    Kiedyś na wątku "kotłów na syf" zdałem pytanie, czy ktoś zużywa 1,5kg ekogroszku na dobę...

  20. #780

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo1972 Zobacz post
    owszem, mieszkasz w wigwamie, grzanym wcześniej ogniem zatem masz zerowe pojęcie o nowych domach ogrzewanych pompą ciepła.
    Kiedyś na wątku "kotłów na syf" zdałem pytanie, czy ktoś zużywa 1,5kg ekogroszku na dobę...
    :Już nie raz ci udowodniłem twą znajomość.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 39 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony