dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 42
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 833
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Przegląd pieca gazowego jest bardziej skomplikowany a dużo tańszy.... Instalatorzy idą na fali.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Moja LG Therma 9KW ma 1,55kg czynnika i nie podchodzi pod F-Gazy i nic nie trzeba rejestrować ani zgłoszać.
    Przegląd u mnie 300zł na rok. Dodatkowo jak ktoś nie chce to może zrezygnować z gwarancji a i tak będzie miał 2 lata rekojmi ...
    Do czasu, aż uchwalą konieczność rejestracji wszystkich sprzętów.
    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Przegląd pieca gazowego jest bardziej skomplikowany a dużo tańszy.... Instalatorzy idą na fali.
    Ale potencjalna awaria, nie daj Boże powiązana z rozszczelnieniem to już zupełnie inne kwoty.
    Ostatnio edytowane przez _John ; 19-07-2018 o 08:52

  3. #83
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Ok tylko, że przegląd nie jest w stanie zapobiec rozszczelnieniu się układu chłodniczego.....
    Jak piec gazowy się rozszczelni może być boom, jak pompa się rozszczelni to raczej nic się nie stanie no chyba że nowe pompy super ekologiczne na R32, który jest palny.

  4. #84
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Ok tylko, że przegląd nie jest w stanie zapobiec rozszczelnieniu się układu chłodniczego.....
    Jak piec gazowy się rozszczelni może być boom, jak pompa się rozszczelni to raczej nic się nie stanie no chyba że nowe pompy super ekologiczne na R32, który jest palny.
    Sprawy ewentualnych ( bo nie każdy je ponosi, ja na ten przykład nie ) przeglądów i ich kosztów, ustala się przed zakupem i zainstalowaniem PC, a nie kiedy już działa i zapłaciło się rachunek. Są instalatorzy, którzy jak napisał kolega powyżej -walą pieczątki za niewielkie pieniądze i jest ok-bo nie mają czasu na niepotrzebne wizyty kiedy wszystko działa jak trzeba. Ale spore grono, także forumowych instalatorów-doradców głównie z tego żyje. Sezon w pełni, a oni piszą setki postów na FM. Z takim "instalatorem" nie chciałbym nawet rozmawiać....

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Do czasu, aż uchwalą konieczność rejestracji wszystkich sprzętów..
    Od kiedy prawo działa wstecz ???

    I w jaki sposób będą "weryfikować" to czy ktoś zarejestrował ? Myślisz że typowy "kowalski" będzie o tym wiedział i się tym przejmował ?

    Będzie to następny martwy przepis którym nikt się nie będzie przejmował ani go nie egzekwował ...

    Jak dla mnie szkoda sobie głowę zawracać tymi bzdurami ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Sprawy ewentualnych ( bo nie każdy je ponosi, ja na ten przykład nie ) przeglądów i ich kosztów, ustala się przed zakupem i zainstalowaniem PC, a nie kiedy już działa i zapłaciło się rachunek. Są instalatorzy, którzy jak napisał kolega powyżej -walą pieczątki za niewielkie pieniądze i jest ok-bo nie mają czasu na niepotrzebne wizyty kiedy wszystko działa jak trzeba. Ale spore grono, także forumowych instalatorów-doradców głównie z tego żyje. Sezon w pełni, a oni piszą setki postów na FM. Z takim "instalatorem" nie chciałbym nawet rozmawiać....
    Tyle że co to da ?

    Powie że 300zł a za rok powie że 600zł bo ceny się "zmieniły" i teraz więcej bierze i co mu zrobisz ?

    Jak dla mnie wtedy lepiej zrezygnować z gwarancji i tyle a zamiast tego wykorzystać rękojmie ...

    Myślę że wielu ludzi nie wie że poza gwarancja jest też rękojmia i że gwarancja nie jest obowiązkowa a rekojmia 2 letnia tak ..

    Pamiętam jakiś czas temu kupiłem rekuperator. Zamontowałem i miałem z nim problemu (nieszczelny). Napisałem do sprzedawcy i powiedziałem że nie działa jak powinien. Jak się dowiedział że sam zamontowałem a on że nie mam już gwarancji i że mogę im podskoczyć.
    Napisałem oficjalne pismo i zglosiłem sprzet w ramach rekojmi i okazało się że pojawił się producent bezpośrednio a później w wyniku sporu oddano mi kasę i kupiłem innej firmy centralę ...

    Myślę że wiele firm co sprzedaje i instaluje pompy zrobiła sobie z tego szybki i dobry interes. Przy montażu pompy sporo się instalator namęczył i weźmie 1000-2000zł a tak przyjedzie na kilkanaście minut i skasuje 500zł. Później bardziej się opłaca robić "przeglądy" niż instalować ...

    Sami producenci aby "zaoszczedzić" przerzucają serwis na instalatora i aby go "zachęcić" dają mu możliwość zarobku późniejszego "na wyłączność" ..
    Przegląd czemu nie , ale powinna być lista autoryzowanych instalatorów (a przecież takie Samsung i LG ma) i tam klient powinien sobie wybrać takiego kto ma autoryzaję i da najlepszą cenę , wtedy ceny przeglądów by spadły , bo cena była by adekwatna co tego co serwisant musi wykonać i czasochłonności tego ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #87
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    To tak mniej więcej tyle za przegląd co za prąd w sezonie grzewczym???? Czy "wyliczacze" kosztów uzyskania kWh uwzględniają to w porównaniach ?
    tak
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Od kiedy prawo działa wstecz ???

    I w jaki sposób będą "weryfikować" to czy ktoś zarejestrował ? Myślisz że typowy "kowalski" będzie o tym wiedział i się tym przejmował ?

    Będzie to następny martwy przepis którym nikt się nie będzie przejmował ani go nie egzekwował ...

    Jak dla mnie szkoda sobie głowę zawracać tymi bzdurami ..

    Przecież obecne przepisy w taki właśnie sposób zadziałały, tzn. zmuszają do rejestracji PC zainstalowanych wcześniej, przed zmianą regulacji prawych.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    Przecież obecne przepisy w taki właśnie sposób zadziałały, tzn. zmuszają do rejestracji PC zainstalowanych wcześniej, przed zmianą regulacji prawych.
    A na czym polega ten "przymus" i jakie są kary dla kogoś "kto zapomni" lub "nie widział" i kto to sprawdza i weryfikuje ?

    Zapewne następny martwy przepis którym nikt się nie przejmuje i go nie respektuje , wprowadzony bo UE chciała ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A na czym polega ten "przymus" i jakie są kary dla kogoś "kto zapomni" lub "nie widział" i kto to sprawdza i weryfikuje ?

    Zapewne następny martwy przepis którym nikt się nie przejmuje i go nie respektuje , wprowadzony bo UE chciała ...
    Mam nadzieję, że znasz zasady nieznajmości prawa i "życzliwych" sąsiadów?

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Przegląd pieca gazowego jest bardziej skomplikowany a dużo tańszy.... Instalatorzy idą na fali.
    po prostu instalatorzy poczuli na tym dodatkową kasę bo coś muszą robić jak rozmawiałem to mówili że to proste urządzenie i działa jak lodówka hm lodówki chodzą po 30 lat bez przeglądu a tutaj nagle 500zł rocznie hm ? za co po prostu urządzenie jest drogie tzn. że instalatora stać na serwis...
    tylko że ja w aucie płacę mniej za 50 tys.

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Od kiedy prawo działa wstecz ???..
    Zdziwił byś się ile aktów prawnych np. Ustaw w naszym kraju tak funkcjonuje

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A na czym polega ten "przymus" i jakie są kary dla kogoś "kto zapomni" lub "nie widział" i kto to sprawdza i weryfikuje ?

    Zapewne następny martwy przepis którym nikt się nie przejmuje i go nie respektuje , wprowadzony bo UE chciała ...
    Nie trzeba nic kontrolować.
    Wystarczy wprowadzić kontyngent na czynnik
    Czyli uchwały o których nie masz pojęcia, a sprawią że twojego urządzenia nie opłaci się naprawiać.
    Cena czynnika r410, w ciągu ostatniego roku wzrosła dziesięciokrotnie.

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Nie trzeba nic kontrolować.
    Wystarczy wprowadzić kontyngent na czynnik
    Czyli uchwały o których nie masz pojęcia, a sprawią że twojego urządzenia nie opłaci się naprawiać.
    Cena czynnika r410, w ciągu ostatniego roku wzrosła dziesięciokrotnie.
    Tyle że pompa ciepła to nie klimatyzacja samochodowa i nie wymaga ona napełniania , no chyba że zostanie uszkodzona ona mechanicznie ...
    Klimatyzatory typu Split jak i pompy typu Split są w pełni szczelne , oczywiście jak są prawidłowo zamontowane.
    Lodówek też się nie napełnia ...

    Nie tak dawno nabijałem klimę w samochodzie . Było drożej niż kilka lat wcześniej , ale na pewno nie 10x drożej

    Jak to mówią poczekamy , zobaczymy ...
    Rewolucji się nie spodziewam , bo nawet urzędnicy wiedzą że nie mogą "przesadzić" , bo moze ich to duuuużo kosztować (politycznie i finansowo).

    Myślę że zmiany najbardziej jak już dotkną posiadaczy samochodów , bo tam klimatyzacje nie są w pełni szczelne i wymagają uzupełniania.

    Posiadacze pomp ciepła , kllimatyzatorów , lodówek tym się raczej nie przeją , bo tam nie ma potrzebny uzupełniania czynnika .....
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy któryś z kolegów forumowiczów wysyłał zapytanie o ofertę cenową do Neoklima i nie otrzymał odpowiedzi?
    Zarzuciłem właścicielowi że nie odpowiada na zapytania forumowiczów i już znam 2 przypadki i czy jest więcej?
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  16. #96
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Co prawda 1,5roku temu ale mi odpisali z oferta i pozniej nawet odpowiedzieli na kilka maili

  17. #97
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Czy któryś z kolegów forumowiczów wysyłał zapytanie o ofertę cenową do Neoklima i nie otrzymał odpowiedzi?
    Zarzuciłem właścicielowi że nie odpowiada na zapytania forumowiczów i już znam 2 przypadki i czy jest więcej?
    Może maja tyle roboty ,że nie sa zainteresowani . Teraz to prawie norma .

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mi montują 10 września, kontakt świetny, najpierw z handlowcem a teraz bezpośrednio z instalatorem ustalam szczegóły. Kontakt świetny czasami musiałem czekać na odpowiedź jeden dzień bo roboty mają mnóstwo, choć doszły mnie słuchy że poczta im zawodzi, a właściciel chce wyjaśnić w którym miejscu jest problem.
    Nie omieszkam zdać relacji z przebiegu montażu,oraz pracy Samsunga.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  19. #99

    Domyślnie

    Ja przed kilkoma dniami zamontowałem Samsunga 12 kW w wersji mono. Zacząłem wygrzewać wylewki i co zauwazyłem, to pompa po osiagnięciu zadanej temp. wyłącza sie i dość szybko następuje wychłodzenie czynnika w instalacji. W zaledwie w ciagu kilku minut temp. spada o kilka stopni. Na zewnątrz jest dość ciepło i chyba nie powinien nastepować tak szybki odbiór ciepła z podłogi. Czy jednak to prawidłowe zachowanie pompy? Coś ktoś podpowie?

  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Ja przed kilkoma dniami zamontowałem Samsunga 12 kW w wersji mono. Zacząłem wygrzewać wylewki i co zauwazyłem, to pompa po osiagnięciu zadanej temp. wyłącza sie i dość szybko następuje wychłodzenie czynnika w instalacji. W zaledwie w ciagu kilku minut temp. spada o kilka stopni. Na zewnątrz jest dość ciepło i chyba nie powinien nastepować tak szybki odbiór ciepła z podłogi. Czy jednak to prawidłowe zachowanie pompy? Coś ktoś podpowie?
    Sam sobie odpowiedziałeś "wyłącza sie i dość szybko następuje wychłodzenie czynnika w instalacji" . Co ma pompa do odbioru ciepła z podłogi? Pompa dostarcza zadany parametr jeśli go osiągnie to się wyłączy i tyle. Poza tym przy tej temperaturze na zewnątrz pompa ma pewnie z 20 kW mocy.

Strona 5 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony