dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Laser trzy płaszczyzny 360 stopni

    Jaki możecie polecić laser, który działa na trzech płaszczyznach(360 stopni)? Szukam prezentu dla męża, a z racji tego, że te sprzęty są dość kosztowne, wolę kupić coś sprawdzonego niż chińską zabawkę na trzy użycia. Zależy mi na sprzęcie wytrzymałym, bo o ile sam zainteresowany o swoje narzędzia dba, to już współpracownikom nie raz zdarzyło się np. przewrócić stojak z halogenem i w magiczny sposób zbić żarówkę... albo trzy jednego dnia.

  2. #2

    Domyślnie

    Do czego ma służyć?jaki budżet?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Laser ma służyć do łapania poziomu, idealnie, jakby mierzył odległość(ale to nie mus), wyznaczania kątów prostych, czy wyznaczania np. pasów do malowania na ścianie. Budżet im mniejszy tym lepszy, ale za mniej niż 2000 zł to w sklepach laserów nie widziałam

  4. #4

    Domyślnie

    Z laserami 360 stopni nie miałem za bardzo do czynienia i jak widzę najlepsze firmy raczej go nie mają w ofercie.Na szybko przejrzałem net i najlepszym wyborem jest chyba dewalt za ok. 2000zł.Napewno omijaj boscha,stanleya,itp.ponieważ jak piszesz różne osoby będą pracować z tym sprzętem a to delikatne urządzenia,każdy upadek,puknięcie,transport mogą spowodować rozregulowanie główki i złe pomiary...Widziałem jeszcze że leica ma coś takiego w ofercie,to jedna z czołowych firm ale ma słabe baterie i serwis.Liderami w niwelatorach laserowych są Topcon,Spectra oraz Theis, ale jak pisałem wyżej nie znalazłem takiego 360 stopni w ich ofercie,poszukaj może coś znajdziesz.Do mierzenia odległości wewnątrz wystarczy prosty dalmierz...

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dzięki! DeWalt chyba będzie najlepszą opcją, ale jeszcze poszukam. 360 ma być pomocny np do robienia skosów. Mówię, co słyszałam, bo to prezent nie dla mnie i wg mnie dalmierz też byłby OK

  6. #6

    Domyślnie

    Bosch GLL 3-80 na alledrogo zobacz .

  7. #7

    Domyślnie

    Ostatnio zastanawiałem się nad takim zestawem (sklepu nie znam)
    http://infopomiar.pl/sklep/p3382,las...-2m-tp320.html
    Z tym, że ja chciałem z detektorem na większe odległości. Drugim, który rozważałem był właśnie Bosch GLL 3-80

    "Wadą" tego DeWalta jest aku 10.8V. Gdyby miał 14.4 lub 18V można by go użyć, np we wkrętarkach.

  8. #8

    Domyślnie

    Bosch robi wiele dobrych elektronarzędzi,sam mam kilka,ma też chyba najlepszy serwis elektronarzędzi ale niwelatory laserowe ma amatorskie...To jest tak naprawdę kombinacja CST/berger-Stanley-Bosch,typowa marketówka,kiedyś CST/berger robił dobre urządzenia pomiarowe,ale dawno temu został sprzedany do korporacji i przemielony.Dewalt też nie jest mistrzostwem ale zdecydowanie lepszy wybór choć do "prawdziwych" firmówek mu daleko.Bepo,rozważ jeszcze hilti hyba mają w ofercie taki jak potrzebujesz.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie pomocne komentarze! Poszukam Hilti i DeWalta. O Boschu ślubny wypowiadał się niezbyt pochlebnie(miał wiertarkę kiedyś). Mam nadzieję, że znajdę coś w moim budżecie i sprawię niespodziankę mężowi

  10. #10

    Domyślnie

    Do zastosowań, które opisałaś, proponujemy laser Bosch GLL 3-80, który oferuje bogaty wybór funkcji zwiększających komfort pracy: automatyczną niwelację i dużą precyzję (± 0,2 mm/m), możliwość włączania linii pojedynczo, a także nachylenia i zablokowania linii lasera pod kątem. Przy współpracy z odbiornikiem ma zasięg do 80 m. Laser ten jest zamknięty w obudowie o podwyższonej wytrzymałości, spełniającej normę IP54. Musimy jednak uprzedzić, że narzędzia tego typu nie są przystosowane do wstrząsów i mogą stracić dokładność po upadku z wysokości, niezależnie od producenta.

  11. #11

    Domyślnie

    Co do Dewalta DCE0811D1R to zwrócę Ci uwagę iż nie posiada on możliwości zablokowania kompensatora w czasie pracy. A co jest konieczne jeśli chcesz przejść płynnie z pracy w poziomie do pracy przy skosie. A przydaje się to przy pracy ze skosami poddaszy (karton gipsy)
    Bosch GLL 3-80 posiada funkcję blokady kompensatora.
    Co do kupna prezentu sugeruję by małżonek sam wybrał co mu pasuje a ty za to zapłać. My tak z moją żoną robimy
    Konto może mam i świeżo założone ale muratora obserwuję od dłuższego czasu.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi i wypowiedź eksperta. Co do zapłaty za laser w sklepie... no nie Wolę męża teraz wypytać, co sądzi o tym czy tamtym itp. i kupić mu na urodziny z zaskoczenia. Dzisiaj pokazałam zapytałam go w Casto co sądzi o zestawie kluczy do auta, które również brałam pod uwagę i... namówił mnie, żebyśmy wzięli je od razu. Tak, więc tańsza wersja prezentu odpadła, musi być laser.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony