dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    A tutaj kilka zdjęć z realizacji
    Miłego oglądania.

    https://www.youtube.com/watch?v=ZHu02YCZiEo

  2. #22

    Domyślnie

    Witam. Wszelkie prace były przeprowadzane na zgłoszenie mieściły się w możliwościach określonych w przepisach. Budynek nie jest zabytkiem stad to tylko remont generalny ale jednak remont.
    Remont na zgłoszenie obejmuje:

    -Zmiana pokrycia dachowego
    -Wstawienie okna dachowego bez naruszania konstrukcji dachu
    -Ocieplanie od zewnątrz domu nie wyższego niż 12 m
    -Zamurowanie okna lub drzwi
    -Adaptacja poddasza na cele mieszkalne, gdy nie wymaga ono przebudowy
    -Urządzenie łazienki w nowym miejscu
    -Budowa nowych schodów wewnętrznych bez naruszania elementów konstrukcyjnych domu
    -Remont lub modernizacja kotłownio oraz grzejników.
    --Wymiana instalacji c.o., wodnej i kanalizacyjnej, wentylacji mechanicznej, elektrycznej, gazu płynnego

    Jedynie założenie większych okien wymaga pozwolenie na budowę

    Oczywiście koszty w przypadku takiego drewnianego domu są większe niż się zakłada na początek u nas róznica miedzy kalkulacją a realizacją wyniosła ponad 40tyś a jeszcze nie został remont ukończony do końca.
    Jednak radość z podjęcia się niemożliwego jest wart tego
    Ostatnio edytowane przez Max10 ; 31-05-2018 o 18:02

  3. #23

    Domyślnie

    Cześć mija właśnie równy rok kiedy kupiliśmy dom który dla większości był nie do uratowania.

    Ponieważ większość osób które zakładają tematy z remontu starych drewnianych domów po pewnym czasie nie aktualizuje wiadomości z remontu prawdopodobnie z powodu braku czasu ale uważam ze bardziej w powodu nieodpowiednich komentarzy części z forumowiczów postanowiłem pokazać ze jednak można...

    Słuchajcie nadmienię tylko ze komentarze w stylu "zepsułeś stary dom jego dawną dusze itd." darujcie sobie , to mój dom moje pieniądze ,mi się ma podobać po drugie stary domy zachowuje się w niezmienionej formie w skansenach i tam można sobie pojechać i popatrzeć.Mój dom ma 220lat i został dostosowany do 21 wieku i panujących standardów.

    Jeśli chcecie kupić taki dom stary w złym stanie jak np. nasz dom musicie być przygotowani na ustępstwa ,niespodzianki i wydatki to nie jest łatwy remont ale zaznaczę też nie jest niemożliwy. Co do kosztów pomijać koszty kupna wiadomo niższe niż murowanego remont pochłania tą różnice na pewno.






  4. #24

    Domyślnie





    Na ta chwile dom jest wykańczany wewnątrz ale mieszkamy w nim od 8miesięcy i powiem wam ze niemożliwe jest możliwe , na wiosnę bierzemy się za elewacje...

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Hmmm, gratuluję ale dalej nie widzę sensu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #26

    Domyślnie

    Ja też nie.
    W Polsacie Dowbor remontowała kiedyś takie ruiny w 5 dni. Pewnie w połowie przypadków nie miało to sensu ze względu na koszmarny stan tego co zastali.

  7. #27

    Domyślnie

    Dom na pierwszy rzut wygląda jak wiele innych, ale osobiście nie kupiłabym go ...nawet po remoncie..... chyba, że na domek letniskowy.
    Obecnie mieszkam w podobnym domu, który został prawie zmieniony i wyremontowany dużymi kosztami.
    I to ,,prawie'' robi różnicę, bo dom jest cały czas skarbonką. Zimny( po mimo grubego ocieplenia) i z ciągle pękającymi tynkami. Nigdy nie będzie tym idealnym.

    Teraz wiem, że tylko budowa z dobrych jakościowo materiałów jest tym czego chcemy. Już nie wspominając o piecu kopciuchu, którego po prostu z mężem nie cierpimy i nie możemy się doczekać budowy nowego domu bez pieca.

    Ale każdy robi co chce i lubi...dlatego nie neguję i życzę udanych chwil i lat w waszym domku.Abyście cieszyli się nim długo.
    Poza tym, w tym wszystkim mieliście super doznania i jedną wielką przygodę, którą będziecie pamiętać całe życie i to jest chyba najważniejsze!



    Czy przed remontem był wykonany projekt rozbudowy przez konstruktora?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Przeczytałam z ciekawości. W środku wygląda standardowo, a jak wygląda z zewnątrz? Jeśli też standardowo, to ja też nie widzę sensu takiego remontu, zwłaszcza jeśli wychodzi to drożej niż budowa nowego. Powiedz mi, jeśli chcesz, jakie dla Ciebie są plusy Twojego rozwiązania?

    Nie zachowałeś nic z wizualnej strony (chyba, zakładam, że elewacja zewnętrzna jest standardowa; masz jakieś zdjęcia?).
    Wydałeś na niego więcej pieniędzy niż na nowy.

    Jedyne co mi przychodzi do głowy teraz to czas realizacji remontu. Pierwszy podst pisałeś w grudniu 2017, z tego co piszesz wprowadziliście się w lutym 2018. Trzy miesiące to trwa papierologia przy nowym.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Jedyne co mi przychodzi do głowy teraz to czas realizacji remontu. Pierwszy podst pisałeś w grudniu 2017, z tego co piszesz wprowadziliście się w lutym 2018. Trzy miesiące to trwa papierologia przy nowym.
    Dziękuje za zainteresowanie tematem.

    Tak z logicznej strony , zakup i remont nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem jednak zawsze jest jakieś ale... w naszym przypadku Doli to czas był głównym czynnikiem oraz lokalizacja. Jeśli chodzi o czas dokładnie we wrześniu dom został przez nas zakupiony a możliwość wykonania 95% remontu na zgłoszenie było kluczowe... Druga sprawa to lokalizacja ten dom miał spełniać kryteria czasu(zamieszkać na święta), bycia z drewna (konstrukcja) , widoku z okien oraz położenia nad poziomem morza , spełnił wszystkie założenia stad został odremontowany.

    Wbrew pozorom taki dom można wyremontować dużym nakładem siły i środków i mieć w nim obecnie 24,6C (nadmienię ze na dworze mamy 5C prawie halny i pada ), można mieć ogrzewanie gazowe i z kubkiem kawy przy oknie patrzeć jak sąsiad biega po drewno i węgiel do szopki.

    Co do elewacji zewnętrznej będzie dopiero robiona na wiosnę więc wizualnie dom oprócz wielkich okien na ta chwile wygląda jak stara wiejska chałupa tylko z oknami do podłogi jak będzie wyglądać raczej pojawi się okładzina z drewna z jakimiś akcentami 21wieku.

    Pytacie gdzie sens... Czasem ludzie marzą o innym życiu, przeprowadzce, zmianie pracy, piciu kawy z widokiem na ośnieżone górskie szczyty ... cześć marzy ale na marzeniach poprzestaje-a żyje się raz.
    My z żoną któregoś dnia po prostu nasze marzenia postanowiliśmy zrealizować , sprzedaliśmy poprzedni dom spakowaliśmy dzieci, psa ,przyczepę z osobistymi rzeczami przejechaliśmy całą Polskę w nasze idealne miejsce... to z marzeń - wiem brzmi śmiesznie i niewiarygodnie ale dzięki temu pije kawę z moim wymarzonym widokiem na góry (jeszcze bez sniegu)
    Ostatnio edytowane przez Max10 ; 24-10-2018 o 18:25

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    I to brzmi jak dobra opowieść Dzięki
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Gratuluję samozaparcia i konsekwencji w działaniu. Mówisz o tym domu z wielką pasją. Myślę, że przede wszystkim zauroczyła Was okolica i widoki, a nie tylko sama stara chałupa.Nie ma teraz sensu roztrząsać kwestii, że lepiej byłoby zburzyć i wybudować od nowa - klamka już zapadłą. Życzę jak najwięcej pięknych chwil w Waszym domu.

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    antonio787

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    00-074
    Posty
    7

    Domyślnie

    Efekt imponujący. A jak teraz dom wygląda z zewnątrz? Proszę o foteczki

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Dalej nie rozumiem idei. Z tej starej rudery niewiele zostało. Widać choćby te bale? Zdaje się zostaną zasłonięte ociepleniem? Okna?, Dach? Ten suporeks z lat 60? Co tam zostało oryginalnego, co widać?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Dalej nie rozumiem idei. Z tej starej rudery niewiele zostało. Widać choćby te bale? Zdaje się zostaną zasłonięte ociepleniem? Okna?, Dach? Ten suporeks z lat 60? Co tam zostało oryginalnego, co widać?
    Straszny nudziarz jesteś...

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Dalej nie rozumiem idei. Z tej starej rudery niewiele zostało. Widać choćby te bale? Zdaje się zostaną zasłonięte ociepleniem? Okna?, Dach? Ten suporeks z lat 60? Co tam zostało oryginalnego, co widać?
    Potraktuj to jak budowę domu z materiału z odzysku.
    Co stało dobrze i w dobrym miejscu-zostawili.
    Dostawili co brakowało a usunęli to, co przeszkadzało i mają swój wymarzony dom tam, gdzie chcieli, aby był.
    Celem nie było ratowanie ruinki.
    Swój cel osiągnęli, a Ty się czepiasz.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Mieli chęci, kasę i możliwości czasowe. Cel prawie już zrealizowali, zrobili coś wspólnie dla siebie, dzieci i swoich serduszek= zdrowie. Są zadowoleni z efektu i widoków. Ciekawe gdzie takie fajne miejsce jest (bez szczegółów, podajcie tylko nazwę wojweództwa i wysokośc nad poziomem morza) ewent. masyw górski. Mają dom z duszą. Ich zadowolenie jest najważniejsze a marudzenie starych pierdzieli nie cierpiących zmian wszelakich, to normalka i świadczy o starości mentalnej ich autorów.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jest chyba coś jeszcze...

    "Kiedy to się ZWRÓCI?"
    Bo tu, na tym forum, jest to problem główny!
    Ma się zwracać!

    Ciekawe jak i kiedy ma się zwrócić komfort, szczęście i samozadowolenie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jest chyba coś jeszcze...

    "Kiedy to się ZWRÓCI?"
    Bo tu, na tym forum, jest to problem główny!
    Ma się zwracać!

    Ciekawe jak i kiedy ma się zwrócić komfort, szczęście i samozadowolenie.

    Adam M.
    Pytanie do liczykrupów.
    Ile wynosi kurs (CHF) dla tych walorów: komfort, szczęście i samozadowolenie?
    Dla każdego osobno.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Potraktuj to jak budowę domu z materiału z odzysku.
    Co stało dobrze i w dobrym miejscu-zostawili.

    Dostawili co brakowało a usunęli to, co przeszkadzało i mają swój wymarzony dom tam, gdzie chcieli, aby był.
    Celem nie było ratowanie ruinki.
    Swój cel osiągnęli, a Ty się czepiasz.


    Adam M.
    Tak to traktuję. Nie rozumiem jednak tego zadęcia pod tytułem "ratujemy stary dom". Nie kwestionuję tego, że ktoś podjął taką a nie inną decyzję. Ma pieniądze, stać go. Proszę bardzo. Z tym starym domem nie ma ten nowy jednak nic wspólnego, oprócz miejsca na którym stoi.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #40

    Domyślnie

    No to zostałem wywołany do tablicy celem odpowiedzi.

    Ok kwestia użycia wyrazu "Ratujemy Stary Dom" - użyłem takiego sformułowania ponieważ dla mnie to dalej ten sam stary dom z pierwszego zdjęcia tylko ubrany w nowe ubrania, to staruszek którego wnuczek ubrał w swoje najnowsze jeansy i modne czerwone trampki ,czy przez to stał się znowu młodym chłopakiem??? nie , ale pokazał ze jeszcze trochę siły i wigoru w nim zostało.

    Ok zostawmy kwestie czy to budowa, remont, odbudowa czy ratowanie starego domu z pewnej śmierci agonalnej.

    Ok kwestia elewacji - no tą chwile dom czeka na elewacje i zewnątrz wygląda jak 200letnia ruina co bardzo nas cieszy bo wśród ludzi wywołuje skrajne emocje , pojawiają się pytania np. kuriera który jedzie z paczką "a to ta stodoła w lesie to dom???" , albo tekst w stylu "mieszkacie tu?" albo " a marzniecie tam" albo moje ulubione " żyjecie jakoś tam" , ciekawe jest też obserwowanie ludzie którzy widząc taką ruinę zakładają ze jesteśmy jakąś biedna rodziną ledwo wiążącą koniec z końcem, po zaproszeniu do środka nie bardzo są wstanie uwierzyć ze można w tej ruinie mieć chyba jakiś skromny poziom wykończenia nieadekwatny do wyglądu domu i placu.
    Ok ale się rozpisałem już wracam do tematu dom na wiosnę 2019 zostanie w całości (dach i elewacja) obłożony blacha t8 w kolorze czarnym lub antracytowym (tutaj jeszcze się zastanawiamy), z akcentem białej ściany w okolicy okien szczytowych a na dachu pojawi się 40 paneli fotowoltaicznych co w końcowym efekcie powinno dać nam efekt czarnego prostokąta z połyskującym czarnym dachem- trzymajcie kciuki żeby udało się zrealizować .

    Co do położenia Małopolska, 435m.n.p , wychodząc z domu albo jedząc obiad patrzę na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego Mogielice.

    p.s - postaram się jutro wrzucić jakieś zdjęcia z zewnątrz (na tą chwilę wycinamy drzewa na zboczu za domem)
    Ostatnio edytowane przez Max10 ; 14-11-2018 o 00:07

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony