dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Opcja z przełącznikiem sieć agregat nawet ręcznym nie mówię już o automatycznym plus dobry generator z prawdziwą sinusoidą to już naprawdę duży wydatek chyba lepiej te butle wszystko zależy jak często brakuje prądu, mi został w spadku piec gazowy pod który podpiętą mam butlę ale przy braku prądu i tak nic to nie da, ale kuchenka gazowa już tak i kominek w którym paliłem przez ostanie 7 lat też, spokojnie przetrwam nawet cały sezon bez prądu gorzej z CWU ale żona morsuje wiec spoko

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał aaron21 Zobacz post
    Co w przypadku dłuzszej przerwy w dostawach prądu, zakładając, że pompa jest jedynym źródłem ogrzewania i podgrzewania wody.. ? W jaki sposób najlepiej się przed tym zabezpieczyć?
    Obczaić okoliczne wypożyczalnie agregatów i wypożyczyć w razie W.
    Trzeba też przygotować do tego instalację. Teoria mówi, że minimum to przełącznik i przyłącze. Ale jak tak przycisnąłem dwóch elektryków, to stwierdzili, że w sumie to zamiast przełączać przełącznikiem mogę wyrzucić bezpieczniki przy liczniku (jak nie ma prądu i chcę odpalić agregat) a przyłączyć mogę do gniazda siłowego zewnętrznego (w przypadku agregatu jednofazowego musiałbym odpowiedni kabel zrobić, żeby każda faza została zasilona z tej jednej którą generuje agregat).

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Obczaić okoliczne wypożyczalnie agregatów i wypożyczyć w razie W.
    Trzeba też przygotować do tego instalację. Teoria mówi, że minimum to przełącznik i przyłącze. Ale jak tak przycisnąłem dwóch elektryków, to stwierdzili, że w sumie to zamiast przełączać przełącznikiem mogę wyrzucić bezpieczniki przy liczniku (jak nie ma prądu i chcę odpalić agregat) a przyłączyć mogę do gniazda siłowego zewnętrznego (w przypadku agregatu jednofazowego musiałbym odpowiedni kabel zrobić, żeby każda faza została zasilona z tej jednej którą generuje agregat).
    Jeżeli masz przełącznik to musisz mieć wydane warunki / podpisaną umowę z dostawcą z adnotacją, że masz awaryjne źródło zasilania, opcja z bezpiecznikiem pozwoli zrobić to bez wiedzy dostawcy
    Energetyka chyba chce się zabezpieczyć na możliwość pojawienie się napięcia w sieci gdy teoretycznie jest ona wyłączona (np. tak samo jest z PV jest warunek, że jeśli nie ma sieci zasilającej to musisz odciąć swoją 'elektrownie' od sieci.)
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Niech Was ręka boska broni przed domorosłymi elektrykami.
    Rozłączenie od sieci Musi być niezawodne i w 100% niezależne od umiejętności, wprawy, czy rozeznania użytkownika.

    Korzystanie z takich protez wielokrotnie kończyło się śmiertelnymi porażeniami Bogu ducha winnych, niekiedy dalekich sąsiadów.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał dar3k Zobacz post
    (np. tak samo jest z PV jest warunek, że jeśli nie ma sieci zasilającej to musisz odciąć swoją 'elektrownie' od sieci.)
    Zakład nie pozwoli odebrać takiej PV jeśli nie jest to automatyczne, w przypadku instalacji ON-GRID uniemozliwia korzystanie z fotowoltaiki bez takiego odbioru (dedykowany licznik dwukierunkowy i do tego zaprogramowany)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  6. #26

    Domyślnie

    Mam pytanie ciagle w tym samym temacie. Podobno przy pompie i rekuperacji wchodzi w grę tylko kominek akumulacyjny. Myslę o szczelnym wolnostojącym (dom ok.130 m, salon ok.30). Jakiej powinien byc mocy?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Mam pompę powietrzną, mam rekuperację i mam kominek taki prosty powietrzny, nie akumulacyjny. Wszystko działa i jest ok.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ViolaEva Zobacz post
    . Podobno przy pompie i rekuperacji wchodzi w grę tylko kominek akumulacyjny
    a kto tak mówi ?
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  9. #29

    Domyślnie

    Ok. Decyzja podjęta:
    PC + kominek (bez płaszcza - dla klimatu raz kiedyś)
    Jeszcze jedno pytanie.
    Jestem w fazie adaptacji projektu:
    W oryginalnym projekcie mam kominek + kotłownie i ogrzewanie gazowe.
    Co powinienem zmienić w projekcie by dostosować go pod PC?

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    Wyrzucić komin, zrobić podłogowe ogrzewanie (ew. ścienne) w całym domu
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał dar3k Zobacz post
    Wyrzucić komin, zrobić podłogowe ogrzewanie (ew. ścienne) w całym domu
    No komin wyrzucam zostanie jeden do kominka. Rozumiem że sprawę poprawnej wentylacji w domu zapewni mi rekuperacja? Ogrzewanie podłogowe 100%.
    Jeśli chodzi o kotłownie lub i instalacje muszę coś zmieniać w projekcie?

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Formalnie musisz zmienić w projekcie kocioł na pompę.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał aaron21 Zobacz post
    Ok. Decyzja podjęta:
    PC + kominek (bez płaszcza - dla klimatu raz kiedyś)
    Jeszcze jedno pytanie.
    Jestem w fazie adaptacji projektu:
    W oryginalnym projekcie mam kominek + kotłownie i ogrzewanie gazowe.
    Co powinienem zmienić w projekcie by dostosować go pod PC?
    Witam,

    Przy zamianie ogrzewania z kotła gazowego na pompę ciepła, przede wszystkim można pominąć budowę oddzielnego pomieszczenia kotłowni oraz budowy kominów spalinowych. Jeżeli już zdecydujemy się na kotłownię, możemy wykorzystać ją również jako pralnię, suszarnię lub spiżarnię. Przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej z rekuperacją, możemy również pominąć budowę komina wentylacyjnego.
    Czy zastanawiał już się Pan nad wyborem producenta pompy ciepła i rekuperatora?
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers-Bosch

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony