Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
A jak wyceniles materiały do płyty do stanu 0 ?Dajmy na to robocizna 10tyś.zl bo tyle jest warta ?Na moja płytę 179m2 weszło:4t stali fi12,36m3 EPS200,51m3 betonu B30,80t posypki,4 godziny koparka,8 godzin ubijarka.No i robocizna 10tys.zł bo pierdol typu folia przepusty nie liczę.No i to plyta pod bunkier bo szkody górnicze.Płyta gr.25cm i 20cm izolacji pod płytą.Oczywiście pod wylewką izolacji już nie mam.
Tu dotykamy kolejnego problemu. Pisaliście, że mało budowlańców porywa się na wykonanie płyty. To ja zapytam - do kogo będziecie mieli pretensje, gdy np płyta pęknie ? Ja znam osobiście dwa takie problemy (pękają ściany nośne na płytach) a i tu na forum ktoś opisuje swoje przypadki z pękniętą płytą, wykonaną przez specjalistyczną firmę.
Zwykłą firma Zenka, Gienka czy Janka...nie da Wam ...dziestu lat gwarancji. Wszystko OK, jak będzie dobrze, ale jak nie będzie to do kogo ?
Ja, mając wybór pomiędzy samodzielnym wykonaniem fundamentów a płyty, wybieram to pierwsze, bo robiłem to nie raz. Dlatego Arturo, nie wyceniałem, bo się tego nie podejmę .