dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 90
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 1797
  1. #621
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Moje wyceny od Legalett i Megatherm różniły się sporo cenowo. Od Legalett miałam podobną wycenę do Twojej. Bez ogrzewania i na EPS, a nie XPS.
    No widzisz, jak Ci dobrze I jeszcze robota za free
    To może płytę sobie wykonaj za darmochę. Wyjdzie Ci jeszcze taniej
    Megatherm
    Energooszczędna (20 cm ocieplenia EPS): 37.800 zł + 8% VAT
    Pasywna (30 cm ocieplenia EPS): 41.000 zł + 8% VAT
    Energooszczędna (20 cm ocieplenia XPS): 39.900 zł + 8% VAT
    Pasywna (30 cm ocieplenia XPS): 44.000 zł + 8% VAT
    System Grzewczy wodny w płycie: 60 zł/m2 pow. użytkowej
    KOMPLETNY System Grzewczy elektryczny w płycie: 160zł/m2 pow. użytkowej


    Legalett na EPS 20cm (bez instalacji OP) 39 580+VAT więc niewielkie różnice w moim przypadku.

  2. #622
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A Kierownik Budowy na budowie od czego jest ?Bo śmiem twierdzić,że konstruktor wykona projekt płyty.To Kierbud odpowiada za babole i do niego pretensje później.No chyba,że u Ciebie Kierbud pełni jedynie rolę jak Adrian w Pałacu Prezedenckim i co mu podsuna to podpisze...
    Arturo, czy Ty naprawdę nie wiesz, że jak coś jest dobrze zrobione, to się wszyscy ochoczo do tego przyklejają i pod tym podpisują a jak źle, to każdy zwala na każdego ?
    Jeden na KB że pewnie nie widział jak wiązali i kładli zbrojenie, , kierownik że beton był zły a przecież on organoleptycznie tego nie sprawdzi, betoniarze, że ci od zagęszczenia gruntu pewnie coś zawalili...itd itp
    Mało to się zawaliło cudów, które miały stać ?

  3. #623
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Arturo, czy Ty naprawdę nie wiesz, ekak coś jest dobrze zrobione, to się wszyscy ochoczo do tego przyklejają i pod tym podpisują a jak źle, to każdy zwala na każdego ? Jeden na KB że pewnie nie widział jak wiązali i kładli zbrojenie, , kierownik że beton był zły a przecież on organoleptycznie tego nie sprawdzi, betoniarze, że ci od zagęszczenia gruntu pewnie coś zawalili...itd itp Mało to się zawaliło cudów, które miały stać ?
    Dlatego to Kierbud odpowiada nawet i za beton z betoniarni i tak jest ważny na budowie.Na forum była akcja z pękaniem ścian bo płyta siadla ale Kierbudem i od razu konstruktorem był jeden czlowiek i tak to będzie w przypadku obcych firm typu Legallet itp.Z tego co pamiętam Konstruktor wziął to na siebie.A plyta forumowicza o nicku budowlany_laik z zatopionym ogrzewaniem podlogowym.Na wątku elektrycznym jest dostępny i można poczytać.Z tego co pamiętam bo to było z 6 lat temu była tam kwestia gwaltownego jej grzania i naprężenia z tego powodu były duże.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-06-2018 o 17:54

  4. #624
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przy okazji, ile placiliscie za 10t piasku na podbudowe z transportem? Pytam głownie osoby z okolicy Warszawy.

  5. #625

    Domyślnie

    10t to nie wiem. Dzwoniłem do kilku miejsc w zeszłym tygodniu i 22-25zł/t za ciężarówkę min 18t. Mniej pewnie drożej. Ja płacę 22zł/t.

  6. #626

    Domyślnie

    Co do ceny plyty ... Jak sobie sam to liczyłem :

    10cm xps baasf 50 PLN
    1m2 betonu 45 zł
    Średnio idzie 15-20kg stali na m2 koło 17x3 PLN za 1kg kolejne 50zl
    Piach w zależności od potrzeb koło 20zl za m2.
    Pozostałe folie deski bednarka itp rury kolejne 10zl-15zl

    Więc za sam materiał wychodzi około 200 PLN do tego robota dostałem dwie wyceny na robotę od polecanych ekip od SSO i obydwie około 100pln m2. Także nie wychodzi dużo taniej niż firm specjalizujących się tylko w płycie ale pewnie można znaleźć i ekipę która to zrobi za 50pln m2. Wyceny za robotę na płytę około 180m2.

  7. #627

    Domyślnie

    Dolicz jeszcze koszt projektu płyty.

  8. #628
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Dolicz jeszcze koszt projektu płyty.
    Ok.2000zl jeśli osobny.Ja miałem przekonstruowane fundamenty na ławę przy okazji adaptacji projektu pod PnB.

  9. #629
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    A tu realne zestawienie ilości materiałów i ceny na płytę 179m2 gruba na 25cm z izolacją 20cm,można porównać dzisiejsze ceny.Ale plyta wraz z dodatkowymi zabezpieczeniami i na normalnych warunkach gruntowych wejdzie o 2t mniej stali i o 10m3 mniej betonu:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Do tej pory koszty:1.Podsypka 250t-3,5tys.zł-teść2.Kopara i ubijara-1,5tys.zł3.Styro 44m3-11,2tys.zl4.Stal 4,5t-12,9tys.zł5.Beton B30 53m3+pompa-12,5tys.zł6.Kanaliza-1tys.zł7.Folia,deski,pierdoły-2tys.zł8.Robocizna-10tys.zlW sumie ok.55tys.zł czyli jakieś 300zł/m2 płyty.
    Tu bardziej czytelnie bo forum ostatnio krzaczy:https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post4955034
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-06-2018 o 06:42

  10. #630

    Domyślnie

    Nasz koszt płyty łyta 135m2 , 25cm beotnu B25 , stal fi12 co 25cm (+ sporo dodatkowych zbrojeń) , pod płyta styropian EPS200 - 15cm , doookoła płyty EPS100 - 18cm , robocizna , hydraulika , roboty ziemne , piasek i itd ...Cena poniżej 30tys zł.Płytę robiła mi ta sama firma co robiła nam SSO.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #631

    Domyślnie

    ale u Ciebie ją robili więzienni robotnicy zazdroszczę kosztów roboty

  12. #632

    Domyślnie

    Hehe ..Wykonawca (właściciel firmy) powiedział że za wykonanie płyty bierze dużo mniej pieniędzy , bo wykonanie płyty (czas i ilośc roboczogodzin) jest dużo mniejsza niż przy zwykłych fundamentach. Normalnie płytę oni robią 3 dni ...Pierwszy dzień roboty ziemne + hydraulika. Drugi dzień styropian i zbrojenia (z gotowych siatek) , trzeci dzień wylewanie fundamentów.U mojego wykonawcy ekipa 6 osobowa i szef też pracuje ...U mnie robili więcej bo nie chciałem gotowych siatek i musiałem dopłacić 1000zł .Ale też nie ukrywam że miałem dobre ceny
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #633

    Domyślnie

    mi też tak mówią, 5 dni roboty i 20 tysi za 200m2 .... hmmm HMMMM

  14. #634
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    mi też tak mówią, 5 dni roboty i 20 tys za 200m2 .... hmmm HMMMM
    Negocjuj bo fundament powinien być najtańszym etapem w budowie domu jeśli ma się ekipę do SSO.Za dach wezmą Ci 40tys.zl bo jest znacznie skomplikowany niż płyta i robi się go 3 tygodnie ?

  15. #635

    Domyślnie

    Heee ..5 dni roboty i 20 tys ? To za budowę domu do SSO (czyli około 1,5 miesiaca bez żadnych przerw technologicznych) ile chcą ? 120-150 tys ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #636

    Domyślnie

    za 180m2 parterowy budynek 25 tysi, płyta 18 tyś około. Dach wiązary więc robią do wieńców.

  17. #637
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    za 180m2 parterowy budynek 25 tysi, płyta 18 tyś około. Dach wiązary więc robią do wieńców.
    Cfaniaki jednym słowem i że nie robią dachu chcą sobie to odbić na płycie i murowanie bo inaczej nie opłacało by im się wchodzić.Gdybym to ja miał taką budowę olalbym tą ekipę bo ewidentnie czulbym się wykorzystany.

  18. #638

    Domyślnie

    jak na razie mam 2 wyceny od polecanych fachowców tutaj i obydwie są identyczne z tym ze 1 ekipa ma doswiadczenie w płytach i sporo ich zrobiła a druga nie ... cena ta sama

    wiązary polecała ekipa z doświadczeniem sam budowlaniec wyszedł z tym tematem, powiedział że szybciej i lepiej wiązary niż tradycyjną więźbę.

  19. #639
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    wiązary polecała ekipa z doświadczeniem sam budowlaniec wyszedł z tym tematem, powiedział że szybciej i lepiej wiązary niż tradycyjną więźbę.
    Tak z ciekawości ile wyszły Ci wiązary ?Bo ja mam dach 230m2 ze stropem drewnianym i więźby wyszło w sumie 11m3 za 680zl za kubik czyli jakieś 8000zl a robocizna z ulozeniem dachówki 14000zl

  20. #640

    Domyślnie

    aaa nie mam żadnej wyceny ten budowlaniec powiedział że obecnie robią 160m2 parterówke pod Wawą i inwestor zamówił wiązary z montazem za 28 tysi.

Strona 32 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony