dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 90
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1797
  1. #781
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A z innej beczki. Poszliśmy z żoną oglądać parkiety i kupiliśmy 100m2 podłogi w fajnej cenie i złożyliśmy zamówienie na pozostałą część

    Swoją drogą, ceny dębu będą rosły. Jest ryzyko ograniczneia wycinki po aferze z Puszczą. Podpisaliśmy już umowę na przyszły rok na montaż. Dzięki temu blokujemy cenę. Koszt za m2 z materiałem 60zł.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #782

    Domyślnie

    Silkatów miałeś szukać, a nie podłogi

    Powiem Ci iż moi rodzice poszli do Home Concept? przy blue city oglądać podłogi i wypatrzyli sobie jakiś tam model nie pamiętam jaki to parkiet (chyba dąb?)... po czym ojciec zadzwonił do producenta bo chciał jakąś kartę informacyjna? czy coś takiego ... w homeconcept była opcja tylko z ułożeniem za 250pln m2, jak ojciec zadzwonił do tego producenta gdzies pod bielska białą to mu ją sprzedali za 80pln m2 z przywozem od nich bo jeździ w nasze okolice często także z ułożeniem, lakierem itp itd wyszło chyba 110-120pln m2 lekka oszczędność ...

    podrzuć na PW tą twoją podłogę zapisze sobie moze sie przyda

  3. #783
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Te 100m2 kupiłem za 160 z montażem więc cena naprawdę dobra w stosunku do innych sklepów - nawet w stosunku do allegro. Zdecydowaliśmy się na podłogę olejowaną - już jest zaolejowana u producenta.

    Podłogi chciałem kompleksowo - raz ze względnu na VAT, a 2 ze względu na te pozorną gwarancję.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #784

    Domyślnie

    ułożyłbym Ci za 5kę taniej no to grejt może Cie niedługo nawiedzę na budowie

  5. #785
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał sko87 Zobacz post
    Jeśli nie iść w pompy ciepła, to faktycznie zostają albo kable, albo podłogówka i piecyk elektryczny. Powiedzcie mi proszę jak to jest z tym grzaniem w II taryfie? Jak to wychodzi cenowo przy jakim metrażu domu. No i czy faktycznie jest ciepło w domu przy takich kablach, które właściwie cały dzień nie grzeją? Jak to się ma do rachunków za prąd, za urządzenia, które będą jednak używane w ciągu dnia?? Piekarnik, indukcja, TV itp??
    Jako doświadczony w boju już przez ładnych kilka lat powiem swoje 10 groszy nawet Po pierwsze OZC,wiem,że nie masz ale bazujemy na moim domu podobnie izolowanym i też na płycie ale ciut większym o 20m2.Zapotrzebowanie domu na energię wyszło 5500kWh,posiadam taryfę G12W gdzie "W" to jest ważny szczegół bo to oznacza iż od piątku od 22.00 do poniedziałku do 6.00 mamy do dyspozycji TYLKO I WYŁĄCZNIE tani prąd w cenie ok.0,30zl/kWh i to ma bardzo duży wpływ na całościowe zużycie prądu w domu bo w weekendy przynajmniej u mnie więcej prądu wtedy się zużywa niż w dzień powszedni bo od rana wszyscy są w domu,porządki,pranie,kompy,gotowanie itp.Koszt kWh w taryfie droższej to ok.0,62zl.Ale do rzeczy,chcąc grzać tylko w tańszej taryfie trzeba mieć możliwość akumulacji tej energii żeby starczyło na później zatem albo grubsza wylewka ok.9-10cm albo grzana płyta. Ja jestem hardkorem i polaczylem te dwie sprawy czyli rurki mam bezpośrednio na płycie a na to zasmazka w postaci wylewki 8-9cm także grzeje ok.33cm betonu. Oczywiście taka masa powoduje że grzanie odbywa się tylko w II taryfie z zachowaniem komfortu w okresie droższej taryfy.Teraz trochę matematyki,zapotrzebowanie domu jak pisalem to 5500kWh a Ty będziesz miała coś koło 5000kWh zatem gdybym grzal prądem za te 5500kWh placilbym 1700zl za ogrzewanie. Ale tu jest ALE bo jest jeszcze cwu,jako,że jestem blokmen gdzie od urodzenia taplalem się w wannie także i w domu jest tylko wanna bez prysznica. Na 3 osoby zużycie energii na cwu to ok.4000 kWh grzane w II taryfie daje nam 1200zl.Czyli podsumowujac gdybym grzal prądem to zużycie na c.o+cwu byłoby ok.9500kWh czyli 2900zl rocznie.Dla mnie była to kwota do przyjęcia dlatego chciałem prąd w domu ale nie kable . Ale po czasie stwierdzilem że jak jest możliwość zredukowania zuzycia i rachunków to czemu nie.Wpakowalem pompę p-w i tak targam nią 5 sezon grzewczy.Zużycie energii na c.o+cwu spadło mi do 3000-3300kWh rocznie czyli do 900-1000zl rocznie.I to chyba tyle w temacie grzania
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 26-06-2018 o 13:55

  6. #786
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    martingg, gdybym jeszcze wiedział, że się tym zajmujesz
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #787

    Domyślnie

    ba, zrobiłbym ci taką podłogę z palet ze mucha nie siada

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    martingg podał Ci aktualne ceny na rozkładanie podlogowki,ceny rurek masz przecież na allegro i do tego możesz odnieść swoje wyceny na każdy towar.Koszt 1mb rurki to ok.2,5zl
    dodam iż fachowiec jest polecamy w okolicy i nie jest najtańszy także można parę stówek taniej znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 26-06-2018 o 14:45

  8. #788
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sko87
    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-649
    Posty
    24

    Domyślnie

    Panowie,
    A co myślicie, jakby faktycznie zrobić "wodną" podłogówkę i ten piecyk elektryczny, który Arturo polecał??
    Do tego pewnie jakiś bufor/zbiornik na wodę musiałby stać w kotłowni? Ile litrów na 2 osoby?
    Myślałam też, żeby może panele fotowoltaiczne do tego dorzucić - dostałam ofertę na 7,13kW za 33tys.
    Co myślicie?

  9. #789
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Fotowoltaika bez dopłat się nie opłaca. Chyba ze zrobisz sam w dobrej cenie.

    Szybkie pytanie - taśmy rozprężne czy pianka?
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 26-06-2018 o 16:49

  10. #790
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał sko87 Zobacz post
    Panowie, A co myślicie, jakby faktycznie zrobić "wodną" podłogówkę i ten piecyk elektryczny, który Arturo polecał?? Do tego pewnie jakiś bufor/zbiornik na wodę musiałby stać w kotłowni? Ile litrów na 2 osoby? Myślałam też, żeby może panele fotowoltaiczne do tego dorzucić - dostałam ofertę na 7,13kW za 33tys. Co myślicie?
    Nie trzeba do tego żadnego bufora i to jest wielka zaleta tego kotła. Tak jak jest wtyczkę wpinasz do gniazdka i podlaczasz dwiema rurkami do rozdzielacza podlogowki a do cwu zwykły bojler 140l ze sterownikiem i timerem tak najlepiej,koszt jakiś 1tys.zl.Np: http://allegro.pl/bojler-elektryczny...897785439.html ,za magazynowanie energii będzie odpowiadala Ci wylewka lub płyta.Zrób OZC dowiesz się wtedy ile potrzebuje dom energii i wtedy decyduj ale dla mnie PV są be.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 26-06-2018 o 17:10

  11. #791
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Szybkie pytanie - taśmy rozprężne czy pianka?
    Ja mam na piance i ciężko mi zauważyć jak tam jest ale skoro nic nie czuje czyli musi być ok

  12. #792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Fotowoltaika bez dopłat się nie opłaca. Chyba ze zrobisz sam w dobrej cenie.
    Mam odmienne zdanie. Liczyłem i jak się dom przygotuje (głównie chodzi o tę połać dachu na południe) i jest niewielki, tj. do 100m2 JUŻ się opłaca, bo montują panele w cenie 4k brutto za 1kWp. Zresztą z roku na rok jest coraz taniej i gdyby UE nie blokowała chin by chronić rodzimych producentów, to już by kosztowały poniżej 3k (w Australii dla przykładu płacą 2700zł za 1kWp bez dopłat).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #793
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    [...]Szybkie pytanie - taśmy rozprężne czy pianka?
    Jeśli pianka to tylko na foliach paro-szczelnych i paro-przepuszczalnych.Mam okna na taśmach rozprężnych i jak do tej pory jest wszystko w porządku.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #794
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak, zapomniałem wspomnieć, że pianka z taśmami. Widziałem na żywo montaż na taśmę rozprężną i podoba mi się jak to jest zrobione. Czy to taśmy rozprężnej trzeba stosować dodatkowo tasmy paro-szczelne i paro-przepuszczalne? Coś czytałem, że sama taśma rozprężna spełnia te funkcję.

    Co do fotowoltaiki, to sam badam temat i czekam, aż jeszcze trochę stanieje. Ale liczę, że może jakieś dopłaty na pompę i PV uda się dorwać.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  15. #795
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie została zastosowana taśma rozprężna typu Trio-band. Nie ma potrzeby osłaniania jej dodatkowo foliami.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Dzięki temu blokujemy cenę. Koszt za m2 z materiałem 60zł.
    Szok. Mi oferty na 16x90x300-1200 kl.Rustik nie schodziły poniżej 208zł/m2 brutto bez listew (materiał z dostawą, klejenie, cyklinowanie, olejowanie). Zdecydowałem się dorzucić 30zł/m2 (14%) i będzie merbau.

  17. #797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    w cenie 4k brutto za 1kWp.
    Tyle, że PV do prądu do ogrzewania nie ma sensu.
    Wychodzi jakieś 800kWh/r (uwzględniając rozliczenie z ZE i spadek wydajności) za 4k zł brutto. Czyli jeżeli w 20 lat nie wydasz ani grosza na ubezpieczenie, konserwację, naprawy, wymianę falownika ani nic innego, co zwiększy koszty PV (wyłącznie instalacja) to wychodzi 4000zł/16000kWh=25gr/kWh. Tyle co tania strefa w G12.
    A jak ktoś ma takie szczęście, że w 20 lat ani grosza nie wyda dodatkowo - to w lotka wygrywa z raz na miesiąc, więc bez sensu robić sobie kłopot z instalacją na dachy. I jeszcze kwestia prawa. To przy założeniu, że zasady się nie zmienią - co też jest naiwnym założeniem.

    Za to do pokrycia prądu bytowego w drogiej strefie - może mieć sens. Ale ile tego wtedy trzeba? 2kVp?

  18. #798
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sko87
    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-649
    Posty
    24

    Domyślnie

    Panowie,
    Reasumując - przy ogrzewaniu wodnej podłogówki piecykiem elektrycznym oraz dodatkowo bojler - korzystniej wyjdzie zrobić taryfę G12?
    Chyba ku temu będę się skłaniać.
    A powiedzcie mi jeszcze jedno - gdybym zdecydowała się na pompę powietrzną - zużyje dużo mniej prądu niż piecyk? Jakie to będą różnice??

  19. #799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał sko87 Zobacz post
    Panowie,
    Reasumując - przy ogrzewaniu wodnej podłogówki piecykiem elektrycznym oraz dodatkowo bojler - korzystniej wyjdzie zrobić taryfę G12?
    Chyba ku temu będę się skłaniać.
    A powiedzcie mi jeszcze jedno - gdybym zdecydowała się na pompę powietrzną - zużyje dużo mniej prądu niż piecyk? Jakie to będą różnice??
    W zależności od uzyskanego COPu, 3-4x mniej. Tylko 3-4x więcej inwestycja kosztuje i to trzeba policzyć, a nie policzy się tego bez poznania projektowego zapotrzebowania domu na ciepło (OZC!). Także przestań w końcu zgadywać i zrób jak należy. Wybierz projekt, zbierz założenia co do materiałów, okien it. prześlij dane do audytora, zrobi OZC i wtedy usiądź do decyzji.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #800
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sko87
    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-649
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    W zależności od uzyskanego COPu, 3-4x mniej. Tylko 3-4x więcej inwestycja kosztuje i to trzeba policzyć, a nie policzy się tego bez poznania projektowego zapotrzebowania domu na ciepło (OZC!). Także przestań w końcu zgadywać i zrób jak należy. Wybierz projekt, zbierz założenia co do materiałów, okien it. prześlij dane do audytora, zrobi OZC i wtedy usiądź do decyzji.
    Myjk, o jaki projekt Ci chodzi? domu??

    Mój dom już stoi, w poniedziałek zaczynają kłaść dachówkę, więc nie rozumiem??

    Okna również już zamówione.

    Cały czas waham się odnośnie ogrzewania i dlatego Was męczę A, że jestem kobietą, to więkoszść fachowców próbuje wcisnąć mi kit :/

    Powiedz mi lepiej - do kogo się zgłosić, żeby policzyli mi to OZC? Bo charakterystyka energetyczna budynku, którą mam w projekcie, to pewnie nie to samo??

Strona 40 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony