dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 90
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 1797
  1. #1581

    Domyślnie

    Do odbioru nie jest potrzebne pomiary elektryka tak jak niektórzy sugerowali że jest konieczne. Wystarczyła faktura od Enea

  2. #1582
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzięki, dobrze wiedzieć
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #1583

    Domyślnie

    A propos wspomnianej dziś wcześniej brakującej kanalizacji. W 3 godziny na 2 szpadle zrobiliśmy dziś prawie wszystko co firmie miało zająć koparką 1.5 dnia i kosztować 4000zł z moim materiałem

    Rury kładę oczywiście SN8 wavina żeby potem nie skończyło się jak u tego co ma wszystko najlepiej. W Wavinie szukali kolanek do nich, bo chyba tak rzadko idą. Dziwię się, że przy takiej cenie ktoś oszczędza.

  4. #1584

    Domyślnie

    Owczar, Ty miałeś oklejać rury pe-flex armaflexem, czy coś mi się pomyliło? Myślę o oklejeniu kawałka rury i ciekaw jestem jak to się sprawdza.

  5. #1585
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Armaflexem miałem oklejać rury PE w kotłowni, ale kupiłem za grubego armaflexa (trafił się w dobrej cenie) i sobie odpuściłem. Zostawiłem sobie kotłownię na sam koniec i będę myślał jak zrobić to estetycznie i dobrze.

    Peflexa oklejałem Wełną, ale tylko nawiewy na dole, które będą pod sufitem. Wełna isover 2cm. Strasznie upierdliwa robota. Drugi raz bym kupił chyba otulinę...





    Ostatecznie nawiewniki zamontowane. W salonie mocne przewymiarowanie zgodnie z założeniami
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #1586
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Elewacja coraz bliżej końca 2 ściany gotowe (jeszcze deski dojdą pod koniec sierpnia).



    Wewnątrz wykończeniówka i drenowanie konta zakupami...

    Zostaje mi jeszcze izolacja stropu na piętrze. Rozważam wdmuchanie granulatu, ale mam dylemat między wełną, a celulozą. Może ktoś z Was miał taki dylemat?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #1587

    Domyślnie

    U mnie jak zwykle na odwrót i dziś dach Mam już prawie łazienki pokończone. Ściany poszlifowane i pogruntowane. A dach w połowie dopiero

    A od jutra elewacja. Gdybym tylko za każde "jutro" przy samej elewacji dostawał złotówkę

  8. #1588

    Domyślnie

    @Owczar, a jaki ty masz tam strop? Bo ja na monolityczny daję styropian. Wyżej dawałem nawet rysunek.

  9. #1589
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja mam niestety drewniany. Żaluję że nie wylałem monolitu.

    Tak się składa, że przez moją pomyłkę zostaje mi styrop 25cm grafit i rozważam jego użycie w mixie z wełną.

    Plan jest taki, by zrobić sufit podwieszany OSB12mm plus GK. Na to wdmuchać wełnę lub gdzie się da to styro 25cm plus w każdą szczelnię wełnę. Sprawę komplikują wiązary, dlatego tradycyjna wełna i jej układanie odpada. Choć wolałbym zrobić wszystko z wełny szklanej - poza izolacyjnością chcę jak najlepiej wyciszyć - przelatujące samoloty. Tyle, że jak nie trafi się kupiec na styropian to będę musiał go zużyć i zrobię kombinowaną izolację.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #1590

    Domyślnie

    Ile tego styropianu? Termoorganika? Jaka lambda?

  11. #1591
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Termoorganika galaxy jeśli dobrze pamiętam. Zostanie coś koło 50 paczek.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  12. #1592
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ładne postępy u Was.Ja na ten tydzień planuję montaż szafy elektrycznej i schodów. Zabudowa poddasza nadal się robi. Liczyłem, że jak wrócę z wakacji to będzie gotowe, a tu nawet płyty nie wszystkie położone, a gdzie tam do gipsowania i szlifowania.
    Dostałem bardzo fajną cenę na robociznę elewacji. Widziałem dom zrobiony przez gościa i naprawdę ładnie. 27zł /m2 z tynkowaniem. Nie wiem jeszcze co powie na mój pomysł dawania kleju na grzebień i bez kołków, ale to chyba mniej, a nie więcej pracy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  13. #1593

    Domyślnie

    U mnie też mają kłaść na grzebień i bez kołków. Ale zobaczę jak będzie.

    @Owczar, trochę mało, bo mi pewnie trzeba będzie z 70 paczek, a potem nikt mi 20 paczek po 25cm nie przywiezie, albo mnie skasują jak za zboże. Ale w razie czego się odezwę.

    Powiedz mi jak masz rozwiązane połączenie styro na elewacji z płytą? U mnie na Styrodurze leżą 2 warstwy folii od płyty. A na tym jeszcze leży częściowo wystająca folia spod pierwszej warstwy ścian. Myślę żeby tą folię od płyty wyciąć w ogóle, a tą spod ścian wywinąć do góry, albo też obciąć.

    Edit: nie zrobiłem zdjęcia dachu, ale łacą co 10cm, albo mniej. Nie za gęsto? Na to idzie blacha na rąbek.

    Edit2: rozdzielnica też się rzeźbi. Dzień roboty, 2-3dni przerwy. Mam narazie PC przepiętą i idzie już przez podlicznik i zasilanie pompy od kanalizacji. Reszta nadal leży.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 05-08-2019 o 21:12

  14. #1594
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Agb, a czy masz czasem tak,że przy deszczu woda Ci przechodzi do wnętrza budynku pomiędzy folią na płycie, a tą pod pierwszą warstwą ściany? U mnie coś takiego ostatnio zaobserwowałam i wychodzi na to, że najpierw trzeba ocieplić chałupę zanim zacznie się robić cokolowiek w środku, a już na pewno wylewki..
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  15. #1595

    Domyślnie

    Tego nie zaobserwowałem. Ale jednej ze ścian niczym nie osłoniętej od deszcze miałem tak, że pierwsza warstwa wyrównawcza zaprawy była wilgotna po obu stronach ściany. Ale niespecjalnie się tym przejąłem. Można to zabezpieczyć jakąś masą do izolacji przeciwwodnej. U mnie tak będzie tylko nie mogę się zebrać. Pójdzie izoplast R-W, na to B-W, który będzie jednocześnie klejem do XPS-a, a dopiero powyżej styropian.

  16. #1596
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Też mam już kupiony izoplast. Miałam nawet zamiar malować ale najpierw musiałam pouzupełniać szczeliny między silką no i teraz muszę odczekać aż zaprawa dojrzeje. Trochę mnie uspokoiłeś bo ja z kolei wszystkim się przejmuję. Nie sądzę aby izoplast zakleił skutecznie te szczeliny między foliami ale rozumiem, że tu sprawę załatwi ocieplenie. Czy dobrze zrozumiałam, że na samym dole dajesz pas styroduru, a nad nim styropian? Do jakiej wysokości planujesz styrodur? Jakiej grubości? Czy robisz cokolik czy zjeżdżasz elewacją do samej ziemi? Ja mam płytę w 10 cm wannie z xps plus 10 cm opaski więc razem daje to burtę 20 cm xps (a w zasadzie 4x5 cm). Cały czas się głowię jak to ugryźć bo teraz poziom płyty mam praktycznie na wysokości gruntu. Z niecierpliwościa czekam też na odpowiedź Owczara co do dalszych losów tych wystających folii.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  17. #1597

    Domyślnie

    Ocieplenie nie jest hydroizolacją, więc niczego nie gwarantuje. Ale jak pójdzie izoplast i nie będzie tam napierała woda to powinno być ok.

    Na dole idzie XPS cięty na pół, czyli jakieś 30cm wysokości. Płyta ocieplona jak u Ciebie, tylko 2x10cm. XPS idzie 10+12cm i potem 25cm styropianu.

  18. #1598
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie też była folia od płyty, przez którą zdarzała się przesiąkać woda. Gdy deszcz zacinał, a spadek był 2 stronę domu to po papie na połączeniu ścian z płytą wlewała się woda.

    Teraz to odcięli i popiankowali na połączeniu z izolacją. Pójdzie na to siatka z klejem i na to struktura.

  19. #1599
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki, mam już jasność. Z tym, że u mnie styro 20 cm więc xps będzie musiał być max 17 cm. A planujecie jakoś równać krawędzie burty i opaski wokół płyty? U mnie nie ma idealnego poziomu więc boję się, że trudno będzie o szczelne połączenie z pierwszym pasem ocieplenia.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  20. #1600
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie było tylko piankowane. Myślę, że to wystarczy.

Strona 80 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony