dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 90
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 1797
  1. #1601

    Domyślnie

    @Owczar: czyli tą papę co wystawała spod ścian też obcinali?

  2. #1602
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Papa akurat nie wystawała bo od środka było więcej i tam wycinałem. Ale też bym ją obciął.

    Elewacja po piankowaniu będzie tworzyła ciągłość izolacji z ociepleniem fundamentu. W niektórych miejscach mam 20cm styropianu, czyli tyle ile dookoła płyty, ale nie przeszkadza mi to. Na dole pójdzie szara mozaika.

  3. #1603

    Domyślnie

    Ja też mam 2 ściany gdzie idzie 20cm, czyli tyle ile wokół płyty i się tym wcale nie przejmuję.

  4. #1604
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy myślicie, że taka skrzynka na filtr kieszeniowy F9 byłaby ok czy za mała? Chcę zamontować kasetę M5 a za nią skrzynkę z F9 (lub względnie F8/7) na czerpni. Myślałem też o CleanBox, ale cena nawet z rabatem, to trochę przesada.

    https://ecofan.com.pl/fbk-200-kaseta...na-p-2934.html
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  5. #1605
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zdecydowanie za mała.

    F9 to nie jest dobry pomysł. Rozmawiałem z gościem, który testował filtry końcowe od F7 do F9. F9 stawia ogromne opory i dość szybko je zwiększa. F8 to podobno najlepszy konsensus.

    Szukałem alternatywy do cleanboxa ale szczerze mówiąc niczego o tych rozmiarach nie znalazłem. Dodatkowo cleanbox ma na wyposażeniu presostat, więc nie musisz dokupować. Nie wspomnę już o jakości wykonania. zdecydowanie grubsza blacha, lakierowanie proszkowe itd. powierzchnia filtra ogromna. Mam u siebie 2 sztuki 250, tanie nie były ale nic ciekawszego nie znalazłem.
    Możesz ew rozważyć zrobienie puszki na zamówienie. Filtry też bez problemu Ci zrobią jakie chcesz.

  6. #1606
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Musze to przemyślec w takim razie. Nie do końca kumam dlaczego presostat jest tam potrzebny? Dodatkowo na stronie Thessli piszą:
    "Dzięki zastosowaniu skutecznej filtracji powietrza klasy G4 oraz M5 w naszych centralach wentylacyjnych, powietrze napływające na filtr CleanBox jest oczyszczone..." czy to znaczy, że ClenBoxa montuje się na nawiewie już za centralą?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  7. #1607
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wynika to z idei kaskadowej filtracji.

    Jak dasz na wejsciu filtr dokladny >F7 to po kilku dniach bedzie do wymiany. Optymalna jest min 3 stopniowa filtracja, ktora minimalizuje czestotliwosc wymiany filtrow.

    U mnie jest na wejsciu clean box 250 z filtrem G4 (wklad na zamowienie), potem filtracja w centrali F5 i za nia F8 clean box 250.

    Po drodze w chlodznicy bedzie jeszcze filtr weglowy co by nie czuc jak sasiad bedzie grillowal

    Presostat nie jest wymagany, ale jak bedziesz kontrolowal stan filtra? Na oko ciezko, a szkoda, zeby centrala sie meczyla.

    Im wieksza powierzchnia filtrow i im wiecej ich w kaskadzie, tym wymiana rzadsza i wbrew pozorom tansza. Duzy filtr nie kosztuje wiele wiecej od malego, bo koszty logistyczne sa podobne.

    Pamietaj o izolacji wszystkiego co jest przed rekuperatorem.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #1608
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dla mnie drugi CleanBox odpada, przynajmniej narazie, ale zakładając, że pozwolę sobie na jeden, to może zrobię podobnie jak u Ciebie tylko bieda wersja , tj. na czerpni filtr wstępny kasetowy G4 w jakiejś taniej skrzynce, potem filtry w Airpacku i na nawiewie CleanBox 250. Tylko to rodzi nowy problem, bo nie wiem czy wcisnę CleanBoxa za reku. Mozna by dac go równiez przed, ale szkoda wywalać oryginalne filtry..
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  9. #1609
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zdecydowanie daj go za reku (clean box). Ten G4 kasetowy na wejściu na pewno pomoże oszczędzać filtry plisowane w rekuperatorze.

    U mnie ogromna część sufitu w garażu 3,2m wysokości została przeznaczona pod wentylację



    A sam cleanbox wyglada tak:


    A tutaj juz po oklejeniu:
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #1610

    Domyślnie

    Owczar, rozdzielnicę już ruszyłeś? Moja w bólach powstaje, więc może mnie jeszcze wyprzedzisz.

  11. #1611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Zdecydowanie daj go za reku (clean box).
    Skoro dajesz go za reku, to jaki sens ma jego oklejanie?

  12. #1612
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A daj spokój zero.. ale zamówiłem dzisiaj fajne patchpanale do rozszycia rj45. Z zaciskiem od strony kabla i wtyczką. Można wygodnie dokładać i wyjmować kable.

    Zaczynam zamawiac halogeny i kamery na elewację. Ciągle coś pilniejszego

    Tuż przed przeprowadzką podlacze tylko włączniki, a resztę będę ogarniał po przeprowadzce. Będzie wygodniej trochę..

    Dzisiaj podliczenie elewacji. Odliczając robociznę za dach płaski wyszło 77k bez drewna, które będzie robiła kolejna ekipa.
    Za samą podbitke 11k. Do tego galanteria, obróbki blacharskie gzymsów, bonie itd ok 10k. Reszta to elewacja 25cm grafitu na tynkach kabe. Chore ceny...

  13. #1613
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kaizen, jeden jest przed reku, a drugi za. Okleilem oba, bo drugi jest za chłodnica. Gdy grzeję cwu to może wykraplac się na nim woda. Inna sprawa, że jest w garażu, który będzie grzany do około 10 stopni i do 18 gdy będę coś tam robił.

  14. #1614

    Domyślnie

    Pokaż te patchpanele Też powoli przymierzam się do rozszycia samych kabli sieciowych. Rozglądam się też za szafą rack. Jakieś polecane firmy, czy brać co pasuje wielkością, ceną i wyposażeniem?

  15. #1615
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zostały tylko 2 - to używki. To stricte do automatyki. Do sieci będę szukał kat6 z ekranem.

    https://allegro.pl/oferta/patch-pane...dShowitemShare

    Ja biorę sam szkielet. Wszystko wpadnie do zabudowy wentylowanej.

  16. #1616

    Domyślnie

    2x24 powinno mi styknąć. Czy dobrze rozumiem, że zaciska się te złączki na 3 zdjęciu i wsadza razem z kablem do patch panela?

  17. #1617
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak to wygląda. Jak przyjdą to będę mógł potwierdzić. Ale generalnie ciekawy patent, bo patchpanele bede mial wysoko i sporo to ulatwi.
    Sasiad sobie zrobil na zwyklych gdzie wsuwa sie kable bez zaciskania i troche narzekal na styki. Wystarczylo poruszyc i juz cos sie dzialo.

    Ja na dol mam wlasnie zwykle, a na gore dam te. Lacznie okolo 90 przewodow UTP. Gdzie sie dalo to pchalem
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  18. #1618

    Domyślnie

    Kupione. Tym bardziej, że kolega mieszka 100m od tego gościa

  19. #1619
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Taa rozdzielnica... U mnie od maja stoi w tym samym miejscu Teraz pod koniec sierpnia wrócę z urlopu to muszę to ogarnąć jakoś ale czasu nie ma wcale. Dzisiaj za to wymienili mi licznik na dwukierunkowy i odpaliłem falownik (znaczy typ odpalił na budowie po mojej instrukcji bo ja nie miałem czasu pojechać).

  20. #1620

    Domyślnie

    Eee to u mnie już wszystko wpięte w zugi, z zugów większość na przekaźnikach, zabezpieczeniach, itp. PC już idzie przez podlicznik. Nawet zasilanie pompy od kanalizacji już jest, a dziś miały się przepiąć kolejne obwody.

    Czekam też od ponad 2 miesięcy na internet od orange. Za pierwszym razem przyjechał gościu i stwierdził, że trzeba kopać to i sprzęt potrzebny do tego. Następnym razem przyjechał ze sprzętem, tj. młodym ze szpadlem, ale szybko dali sobie spokój Sam sobie w końcu ten kabel wkopię.

Strona 81 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony