dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 197
  1. #161
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Akurat pomysł mieszanki został skopiowany z filmików Jabolka. Polecam je każdemu samorobowi i nie tylko. Znajdziecie pod tym linkiem https://www.youtube.com/channel/UCSU...1ZxMImfmxyAfow

  2. #162
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Na stronie, czy w filmiku któregoś z topowych producentów bloczków z Bk jest mowa o takiej mieszance do uzupełniania większych ubytków.

  3. #163
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    No i sprawdza się do tego świetnie. Polecam tak to wykonać. A potem na to klej do zatapiania siatki, aby przygotować otwory pod ciepły montaż.

  4. #164
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miror

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam pytanie jaką wysokość masz tego wieńca nad ścianką kolankową i nadproża w ścianie szczytowej? Zdecyduje się robić podobnie do ciebie bo w moim projekcie mam tylko wieniec nad ścianką kolankową o wysokości 20 cm, zastanawiam się czy to wystarczy jak zrobię taką wysokość razem z skosami nadprożami?.
    W betoniarni zgłaszałeś żeby gęściejszą mieszankę zrobili na te wieńce na skosach czy operator pompy po prostu nie dolewał ci wody i wyszła taka gęsta że nie zlewała się?

  5. #165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Witam. Budujesz w Mielcu?
    U mnie wysokość wieńca i tu i tu to 24 cm. Skoro masz w projekcie 20 cm to ktoś to pewnie liczył, i raczej wystarczy. Ale dołożenie kilku cm to żaden koszt, a będzie pewniej.
    Beton nie był zamawiany jakiś specjalny. Zwykły b25 na drobnym kruszywie. On sam z siebie powinien być wystarczająco gęsty aby to ogarnać. Wody nie powinno się dolewać do betonu, bo to pogarsza jego właściwości, a w tym przypadku sprawi, że będzie trudniej z tym skosem.
    Największy problem to wibrowanie tego skosu, wszystko wtedy spływa. Najlepiej na górze skosu nalać trochę więcej betonu i jak będziesz wibrował to spłynie część na dół. Potem zebrać namiar i jakoś to wyrównać, ewentualnie uzupełnić.

  6. #166
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miror

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Buduje w Maliniu k. Mielca podobny projekt i mam już pociągnięte 4,5 warstwy ścianek na poddaszu do okoła i teraz będę zabierał się za murowanie skosu i wieniec, też mi się wydaje że lepiej mimo wszystko zrobić taki wieniec dookoła żeby było mocniejsze.

  7. #167
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miror

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeszcze pytanko jak oceniasz pracochłonność tego wieńca na skosach? i czy robił byś to drugi raz z perspektywy czasu?
    Trochę boję się pracochłonności tego rozwiązania ale.. z drugiej strony u mnie projektant przewiedział tylko wieniec na ścianie kolankowej a w szczytowej która będzie miala 4,9m wysokości nie ma żadnego elementu żelbetowego wzmacniającego! jedynie ścianki działowe z bloczka komórkowego 12 cm w połowie szczytowej, nośne też z komórkowego 24 cm solbet 600. Mogę jeszcze zastosować takie rozwiązanie że wieniec z kolankowej pociągnę też na części ściany szczytowej do okien i nadproża nad oknami zaleje jednolite ale pytanie czy o wystarczy?

  8. #168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Szalowanie tych skosów zeszło tyle co całej reszty wieńca. Czasem trzeba było kilka razy pasować i docinać. No i jeszcze zabawa z doginaniem zbrojenia. Rozwiązanie czasochłonne, ale bardzo solidne bo jest dookoła ciągłość zbrojenia. Dzisiaj myślę, że zrobił bym tak samo. A na pewno nie zostawił bym tak wysokiego szczytu bez dodatkowych elementów betonowych.

  9. #169
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miror

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, dzwoniłem do kierownika i przedstawiłem mu sytuacje, był trochę zaskoczony że taka ściana jest zostawiona bez wzmocnienia i powiedział że takie rozwiązanie będzie najlepsze. Właściwie to powtórzył co mu zasugerowałem.
    I jeszcze powiedział żeby podwyższyć ten wieniec z 20 na ok 25 cm.
    Ostatnio edytowane przez Miror ; 27-06-2019 o 10:29

  10. #170
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cieszę się że pomogłem. Powodzenia w dalszych pracach.

  11. #171

    Domyślnie

    Co tam się dzieje? Gdzie jakieś zdjęcia? Wieniec ocieplony?

  12. #172
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Właśnie dzisiaj montują mi okna. A wpisy nadrobie jak znajdę trochę wolnego czasu i chęci.

  13. #173
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Wywołany do tablicy przez Kamila wygospodarowałem trochę czasu i chęci na kontynuację fotorelacji. Jak już wspomniałem mam założone okna, zrobiony dach więc można powiedzieć, że takie prawie SSZ. No ale po kolei.
    Ekipa od dachu zrobiła mi więźbę, później ja skończyłem murowanie szczytów. No i w następnej kolejności wziąłem się za kontynuację prac przy dachu. No i tu bardzo zmieniła się moja zakładana wcześniej koncepcja. No i zamiast membrany i dachówki, będzie blacha i pełne deskowanie z papą. Długo nad tym myślałem, a o zmianie zadecydowały głównie 2 rzeczy, membrany pod dachówką i projektowi mojej więźby. Dachówka jest bardzo trwała, jednak tego samego nie można powiedzieć o membranie zapewniającej wstępne krycie. Dachówka jest pokryciem niezbyt szczelnym, i po iluś tam latach może się zacząć robić problem. Przy domu parterowym można to w razie czego jakoś ogarnąć od strony strychu, a w domu z poddaszem przeciekająca membrana to już duży problem. Mógłbym dołożyć deskowanie do dachówki, jednak projekt mojej więźby tego nie przewidywał, a i tak myślę że jak na dachówkę był trochę z małym marginesem policzony. Więźba jest krokwiowo-jętkowa bez żadnych stolców, około 8,5 m odległości, między murłatami, a dachówka jednak trochę waży. Czy dobrze zrobiłem czy nie, czasu już nie cofniemy więc pora na fotki.

    Na start poszła deska czołowa z tyłu domu. I teraz dobra rada. Jak zrobią wam więźbę to jak najszybciej załóżcie deskę czołową. U mnie się kilka tygodni opóźniło, drewno zaczęło już schnąć, krzywić się i musiałem poświęcić dodatkowy czas na prostowanie tego. No i jeszcze wcześniej trzeba było zrobić sobie rusztowanie. Jako, że dysponuję tylko 14 ramkami warszawskiego, trzeba było pokombinować i zrobić to tak jak na fotce. Nie było może zgodnie z bhp ale swoją rolę spełniło.



    Miałem deskować deską calówką ale udało mi się w niezłych pieniądzach kupić OSB na piuro-wpust. Wyszło taniej jak deski, a praca na pewno szybsza. No i zacząłem płytowanie.



    Wiadomo, że prace przy wstępnym kryciu rozciągną się w czasie to żeby płyta nie mokła na deszczu to od razu pokrywaliśmy ją papą. Akurat kupiłem wierzchniego krycia, modyfikowaną sbs na osnowie poliestrowo-szklanej z Castoramy bo była w promocji. Zapomniałem dodać jeszcze, że wszystko jeszcze raz na bieżąco impregnowałem. Kupiłem impregnat Kuprafung-p 10 kg w wersji premium ( bardziej skoncentrowany). Opakowanie to wystarczyło na całą moja więźbę, choć malowanie na dachu jest dosyć upierdliwe.



    No i przy kącie mojego dachu, 38 stopni, trzeba było zadbać o możliwość chodzenia po nim. Przybijałem na gotowo kontrłaty, które przy okazji mocowały papę i do tego tymczasowo przykręcałem łaty. I tak prace posuwały się powoli do przodu.







    Gdy już doszliśmy do wysokości jętki trzeba było się przenieść na drugą stronę, żeby czasem wiatr czegoś nie zepsuł. Pożyczyłem 2 ramki rusztowania i nowy podest był dużo lepszy i stabilniejszy. Jednak doświadczenie robi swoje.


    No i znowu prostowanie krokwi przy desce czołowej i zmagania z papą.









    Cdn.

  14. #174
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Kontynuacja prac przy deskowaniu. Znowu trzeba było przenieść się na drugą stronę.



    Teraz prace ułatwiały deski ustawione na jętkach.



    Jak już wcześniej wspominałem z tą papą było najwięcej roboty. Rolki były dosyć ciężkie i niełatwo się to rozwijało. Z pierwszego mocowałem ją papiakami pod zakładem. Następnie zgrzewałem palnikiem połączenia pionowe i poziome. Przy moim kącie dachu teoretycznie nie musiałem tego robić, ale wiecie jak to jest na samorobnej budowie. I potem mocowałem ją kontrłatami.



    I znowu przesiadka na stronę południową i prace zbliżały się do szczytu. Trafiłem na ciepłe i słoneczne dni, więc na dachu było "cieplutko"







    W sumie to chyba lubię prace na wysokości. I w dodatku okolica z tej wysokości wygląda ciekawiej niż z ziemi.






  15. #175
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jaką masz papę?

  16. #176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Całkiem niezła fotorelacja się z tego wstępnego krycia zrobiła. Może się komuś te zdjęcia przydadzą. Mam tylko nadzieje, że wykonanie tego jest w miarę poprawne, bo nie chciałbym aby ktoś moje błędy kopiował. Może ktoś bardziej kompetentny się wypowie co można było zrobić lepiej.
    Wracając do dachu, ostatni pasek płyt wyszedł dosyć cienki. Można było wcześniejszą płytę docinać z długości ale uznałem, że nie było sensu.



    I teraz bardzo ważny temat czyli wentylacja dachu. Kładąc papę na płytach prawie całkowicie eliminujemy w tym miejscu możliwość przenikania wilgoci od wewnątrz. Musimy więc w jakiś sposób zapewnić wentylacje konstrukcji nośnej dachu i przestrzeni nad jętkami. Są różne szkoły jak to osiągnąć. Ja wybrałem rozwiązanie ze szczeliną wentylacyjną między płytami i docelowym ociepleniem, a z drugiej strony rozcięcie w kalenicy.



    Kolejnym etapem było dociągnięcie kontrłat i połączenie ich ze sobą.



    Trzeba było jeszcze zasłonić dziurę w kalenicy daszkiem. Został mi odpad papy, który idealnie pasował w to miejsce.



    Papa została naciągnięta, ale z czasem trochę obwisła środkiem, co było efektem zamierzonym. Dzięki temu powietrze ze spodniej strony płyt będzie wychodzić pod połać przy kontrłacie. Następnie razem z powietrzem spod blachy będzie wychodzić pod gąsior tym zwisem. Musi to tak wyglądać bo inaczej łata w dużym stopniu zaburzyła by ten przepływ, ograniczając go tylko do fali na blachodachówce.



    A jeśli ta szczelina przy kontrłacie będzie za mała, to zawsze można coś tam podłożyć od spodniej strony. Dostęp jest bardzo dobry.



    Dach chyba dobrze zrobiony bo upodobał go sobie bocian. I to moje 300 zdjęcie zamieszczone tutaj.



    Po zakończeniu prac przy kryciu wstępnym trzeba było przygotować otwory okienne pod ciepły montaż na taśmach. Dobrze jest to zrobić bo beton komórkowy, nawet zagruntowany, potrafi pylić i taśmy po czasie mogły by się odkleić. A najlepiej użyć do tego kleju do zatapiania siatki, u mnie akurat atlas grawis u. Świetnie się tym pracuje.









    Udało mi się również zamontować tymczasowe drzwi. Nie są może piękne ale za darmochę, więc przymykam na to oko.


  17. #177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Jaką masz papę?
    Papa zgrzewalna uni w pye pv250 s52
    Ostatnio edytowane przez Laczak ; 16-07-2019 o 09:27

  18. #178
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Na szczyt mogłeś membranę wysokoparoprzepuszczalną dać.
    W tej chwili przy kryciu docelowym rozetnij na samym szczycie papę. tam i tak przyjdzie tasma kalenicowa pod gąsior.

  19. #179
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Szukam czegoś na przykrycie szopy i chyba zostane przy tym co na dom dałem.
    Membrana asfaltowa. Lekkie to i mocne. cenowo podobnie.

  20. #180
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Na szczyt mogłeś membranę wysokoparoprzepuszczalną dać.
    W tej chwili przy kryciu docelowym rozetnij na samym szczycie papę. tam i tak przyjdzie tasma kalenicowa pod gąsior.
    Rozważałem taką opcję jednak pozostała sama papa. Jak już pisałem nie mam zaufania do membran. Wentylacja ma odbywać się szczeliną. Jak będzie za mała to będę wtedy to poprawiał. Okaże się jak będzie już ocieplenie.

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony