dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko kazać dziadkom biegać po schodach to mało wygodne.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandwitch Zobacz post
    To, że ktoś chce mieć rodziców blisko, móc ich doglądać, opiekować się nimi w razie potrzeby, to nie znaczy, że dwie odrębne rodziny nie potrzebują swojej prywatności. Ludzie mają swoje przyzwyczajenia i nawyki, może rodzice chcieliby obejrzeć film we dwoje, co mają wtedy zrobić - wysłać dziadków do sypialni? Starsi ludzie potrzebują też trochę spokoju i odpoczynku od wnucząt, zazwyczaj nie mają siły spędzać z nimi całych dni.
    Do tego każdy czasem potrzebuje odrobiny samotności. Dzieci mają swoje pokoje, ale babcia to się może co najwyżej w kiblu zamknąć.

    Szanowanie potrzeby prywatności to nie jest izolowanie się.

    W domu, w którym jest odrębna kuchnia i salon jedno z dzieci może założyć własną rodzinę. Za to w domu bez dodatkowej kuchni, po śmierci dziadków i wyprowadzce dzieci zostaną 3 puste sypialnie. To naprawdę taki świetny plan?

    Dla mnie pogodzenie wszystkich potrzeb tak dużej rodziny na 140 m2 jest niemożliwe. Uważam, że to szalone marzenia. Mimo wszystko, jeśli już chcecie zbudować dwurodzinny dom, to z jakimś wzajemnym poszanowaniem i odrobiną prywatności. Starsi ludzie też mają swoje uczucia, potrzeby, nawyki. Też przyjmują gości. Też mają swoje ulubione meble, pamiątki, zdjęcia, ubrania.
    Propozycje, jakie się tutaj pojawiły, czyli stłoczenie dwojga dorosłych ludzi w sypialni 11m2, 1,5 mb szafek w kuchni, czy "salon" w formie ciasnej sofki wciśniętej w kąt kuchni, są po prostu... Przykre.

    Aha 140 m2 na 6 osób to za mało?, kurde to trzeba 90% bloków zburzyć, bo mieszka w nich 70% populacji . Np 4 osobowa rodzina mieści sie w bloku w 45-60m2 co daje max 15 m2 na osobę, a w domu 140m2 / 6 osób =23 m2 na osobę i jest to za mało...Kurde a co tam, zdradzę wam tajemnice ja się wychowałem w 40m2 w 5 osób i żyje i pokój miałem wspólny z 2 rodzeństwa. Ja wiem, że standard życia wzrasta, ale co niektórym to przysłowiowy głód do dupy nie zajrzał... niestety
    Ostatnio edytowane przez adam1234567 ; 09-01-2018 o 22:33

  3. #23

    Domyślnie

    To samo dotyczy schodów. Większość musi jednak z nich korzystać niezależnie od wieku.
    Jak ktoś jest chory to też już rzadko wychodzi z domu. Zawsze można salon zaadaptować na sypialnię.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam1234567 Zobacz post
    Aha 140 m2 na 6 osób to za mało?, kurde to trzeba 90% bloków zburzyć, bo mieszka w nich 70% populacji . Np 4 osobowa rodzina mieści sie w bloku w 45-60m2 co daje max 15 m2 na osobę, a w domu 140m2 / 6 osób =23 m2 na osobę i jest to za mało...Kurde a co tam, zdradzę wam tajemnice ja się wychowałem w 40m2 w 5 osób i żyje i pokój miałem wspólny z 2 rodzeństwa. Ja wiem, że standard życia wzrasta, ale co niektórym to przysłowiowy głód do dupy nie zajrzał... niestety
    A twoja babka prała na tarze i chodziła za potrzebą za stodołę. Czy naprawdę przeszłość to jest powód dla którego mamy ocieplać chaty mchem, prać i zmywać w rzece?

    Też wychowałam się w bloku i nie było to komfortowe.
    Brak osobnych pokojów z bratem generował wieczne konflikty. Pamiętam wojny o łazienkę.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    To samo dotyczy schodów. Większość musi jednak z nich korzystać niezależnie od wieku.
    Jak musi i nie ma wyjścia to co poradzi, ale jak się buduje od podstaw to sobie kłody kłaść na własne życzenie?
    Pozdrawiam
    Katka

  6. #26

    Domyślnie

    Taki "wspólny" dom to najgorsze co może być ..

    Takie coś ma mój znajomy ...

    ZERO prywatności , bo rodzice mogą sobie chodzić po całości domu bez żadnych zahamowań ...

    W takich przypadkach lepiej po prostu zbudować bliźniaka ...

    Później w razie czego można sprzedać tą część bliźniaka ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A twoja babka prała na tarze i chodziła za potrzebą za stodołę. Czy naprawdę przeszłość to jest powód dla którego mamy ocieplać chaty mchem, prać i zmywać w rzece?

    Też wychowałam się w bloku i nie było to komfortowe.
    Brak osobnych pokojów z bratem generował wieczne konflikty. Pamiętam wojny o łazienkę.
    Ja rozumiem, że człowiek z postępem czasu powinien się rozwijać a nie uwsteczniać, ale jeśli ktoś dla 6 osobowej rodziny potrzebuje 200m2 bo 140 to jest za mało to mnie śmieszy, bo obecnie jak wspomniałem na wstępie 70 % populacji mieszka w blokach i przypada max 15m2 na osobę. Pisanie o chodzeniu za stodołe to rzeczywiście jest przeszłością, dlatego ja piszę powyżej o dzisiejszych realiach.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam1234567 Zobacz post
    Ja rozumiem, że człowiek z postępem czasu powinien się rozwijać a nie uwsteczniać, ale jeśli ktoś dla 6 osobowej rodziny potrzebuje 200m2 bo 140 to jest za mało to mnie śmieszy, bo obecnie jak wspomniałem na wstępie 70 % populacji mieszka w blokach i przypada max 15m2 na osobę. Pisanie o chodzeniu za stodołe to rzeczywiście jest przeszłością, dlatego ja piszę powyżej o dzisiejszych realiach.
    Czyli radzisz komuś, żeby wydał 400 tys złotych na dom o komforcie mieszkania jak w bloku. Ma sens.
    Nikomu tutaj dachu nad głową nie brakuje, więc warto rozważyć, czy proponowane rozwiązanie ma sens i jest wygodne, a nie rzucać się na hurra i budować "żeby było".
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Taki "wspólny" dom to najgorsze co może być ..
    To swoją drogą.
    Jeśli ktoś liczy kasę, ale szanuje swoją prywatność to najlepiej wybudować asymetryczny bliźniak z niezależnymi mediami.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony