dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 159 z 159
  1. #141
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sterować będą tym sterowniki w pokojach ;p

    fazy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a1.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	29,1 KB
ID:	405639

    Licznik chciałbym mieć jak by zdażyło się 1 taryfie załącyć C,O. Arduino zostawiam na później, nie wiem kiedy dokładnie to ogarnę.

  2. #142
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Zrobisz jak uważasz, widzę że jesteś przekonany do swoich koncepcji a szukasz tylko potwierdzenia prawidłowości podłączeń. Dla mnie temat zamknięty.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Zrobisz jak uważasz, widzę że jesteś przekonany do swoich koncepcji a szukasz tylko potwierdzenia prawidłowości podłączeń. Dla mnie temat zamknięty.
    Czemu tak stwierdzasz? i co Twoim zdaniem jest błedne w moich założeniach ? Z chęcią wysłucham podpowiedzi.

  4. #144

    Domyślnie

    Ale zaszalał - 35 kW, no no.
    Ale i tak chwilowo można obciążyć sieć mocą nie większą niż ok. 16 kW
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emek81 Zobacz post
    Obciążenie cieplne mam wyliczone na na 3600W
    To liczysz za mało na grzanie w G12. Potrzebujesz 10368 W. Jak do tego dodasz wyłącznie saunę, to potrzebujesz zabezpieczenia na fazę minimum 55A (a i to zaraz się mnie czepią, że za mało i tak prosto się nie dobiera zabezpieczenia). Czyli (przynajmniej w PGE) musiałbyś zamówić 40kW i zapłacić za to ponad 3K zł.

  6. #146
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To liczysz za mało na grzanie w G12. Potrzebujesz 10368 W.
    Tak znam te liczby nie mniej jednak wpisałem 7kW bo w g13 wychodzi 7900W OZC Asolt romił mi jeszcze na wczesniejsza wrsje domu gdzie dochodziła jedna sypialnia, teraz jej nie ma i zakładam że te 3600W jest zawyżone.

    Ok inaczej, dlaczego zakładacie że ogrzewanie będzie cały czas chodziło na maxa? W Saunie rczej po 22 godzinie nie będę siedział a jak doń pujde to ogrzewanie wyłącze na ten czas. Analogicznie wątpię aby zdażyło się żebym piekł kuraka w piekarniku i siedział w saunie i wszystko to po 22 godzinie po której ma dziaalac ogrzewanie. Wiem że mogą zdazyc się takie dni że bedzie sie dalo takie obciazenie uzyskac, ale chyba od tego sa zabezpieczenia?

    Poprawcie mnie jezeli sie myle albo podpowiedzcie jak inaczej rozlozyc obciążenia ;]

  7. #147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emek81 Zobacz post
    Ok inaczej, dlaczego zakładacie że ogrzewanie będzie cały czas chodziło na maxa?
    Potrzebujesz zebezpieczenia które nie wywali, w sytuacji chwilowej.\

    To trochę mało komfortowe, jak siedzisz w saunie, włącza się ogrzewanie i wywala bezpiecznik.

    Np. na starcie o 22:00 czy jak wróci prąd po dłuższej przerwie. Chyba, żę dorobisz automatykę limitującą jednocześnie działającą (choćby przkaźniki priorytetowe). Bo tu chodzi o zabezpieczenie, a nie zamówioną moc, którą w ramach zabezpieczenia możesz przekroczyć a i tak do naliczania kar liczy się średnia z 15 minut.

  8. #148
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Potrzebujesz zebezpieczenia które nie wywali, w sytuacji chwilowej.\

    To trochę mało komfortowe, jak siedzisz w saunie, włącza się ogrzewanie i wywala bezpiecznik.

    Np. na starcie o 22:00 czy jak wróci prąd po dłuższej przerwie. Chyba, żę dorobisz automatykę limitującą jednocześnie działającą (choćby przkaźniki priorytetowe). Bo tu chodzi o zabezpieczenie, a nie zamówioną moc, którą w ramach zabezpieczenia możesz przekroczyć a i tak do naliczania kar liczy się średnia z 15 minut.
    Problem jest w tym że autor wątku nie rozumie funkcji zabezpieczeń. Do tego jeśli zabezpieczenie już zadziała to będzie musiał z tej sauny zapitalać do skrzynki w granicy działki do tego w całkowitych ciemnościach
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oczywiśćie, w zimie będzie od jurtra nonstop -20oC (dla takiej temperatury jest liczone obciążenie cieplne ) JA wchodząc do sauny włączę sobie jeszcze [piekarnik i dla checy obstawię wszystkie gniazdka w domu wpinając 10 żelazek. Żeby było kolorowo zrobię dyskotękę z ledów. Ehhh widzę że ta dyskusja nie ma sensu.

    Rozumiem że u was w domu na porządku dziennym jest zasysanie tyle mocy ile macie przydzielone?

    Dla czego zakładacie że będe kożystał ze wszystkiego ile wlezie?

    Powiem wam ciekawostkę, czytam tu na forum że średnie zużycie prądu bytowego ludzie mają na poziomie 10kWh dziennie.... Ja mam 15 tygodniowo (spisuje od 2 mc) Jak zatem myślicie będę korzystał z całej mocy ? Trzeba zakładać różne możliwośc ale nie wciskajcie mi że jest to codzienność. Bo inaczej to jak ludzie ogrzewaja dom np podczerwienia? Facet robiący mi ofertę założył że będę potrzebował 14kW... jeszcze więcej niż w kablach. to co mam na rowerze robi prąd ? Whhh chyba odpuszcze dalsze pytania bo widzę że byle zniechęcic... Moze to przez tą sanę? spokojnie koszt to tylko 4 tys mała ma byc.
    Ostatnio edytowane przez Emek81 ; 23-01-2018 o 20:34

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emek81 Zobacz post
    Oczywiśćie, w zimie będzie od jurtra nonstop -20oC (dla takiej temperatury jest liczone obciążenie cieplne )
    Tyle, że typowe kable mają stałą moc. Więc temperaturę posadzki limitujesz czasem ich pracy, a nie pobieraną mocą. Czyli na starcie taniej strefy idzie całą moc w posadzkę. Kwestia, czy się wyłączy po godzinie, czy po trzech - zależy od zapotrzebowania na ciepło. Oczywiście możesz kombinować, żeby w sypialniach kable odpalały o 22, w salonie o 4, a w łazienkach o 21 i 5 rano. Ale to mało wygodne, bo w mrozy się okaże, że nie starczyło czasu w tych włączanych na krócej.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-01-2018 o 20:50

  11. #151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tyle, że typowe kable mają stałą moc.
    cholera to teraz mi cwieka zabiles ;/ Aż mi głupio że tak się uniosłem ;/ Tego pod uwagę nie brałem ;/ Muszę to sprawdzić bo ąz dziwne jeżeli to działa w taki sposób ;/

    Zawsze mogę rozdzielic na 2 fazy albo i 3 to ogrzewanie.

  12. #152
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emek81 Zobacz post
    cholera to teraz mi cwieka zabiles ;/ Aż mi głupio że tak się uniosłem ;/ Tego pod uwagę nie brałem ;/ Muszę to sprawdzić bo ąz dziwne jeżeli to działa w taki sposób ;/

    Zawsze mogę rozdzielic na 2 fazy albo i 3 to ogrzewanie.
    Emek to kolejna rzecz której nie rozumiesz, ja za to focha nie rozumiem, Ogrzewanie działa zero jedynkowo albo jest włączone albo wyłączone, jeśli chcesz grzać w taniej taryfie to musi przyjść taki czas że wszystkie obwody się załączą. Zero jedynkowo będzie też działał podgrzewacz wody, piekarnik, czajnik elektryczny itp. a i żona na pewno zapyta Cię czy można już włączyć pierogi bo zmywarka z pralką włączone a Tobie sauny się zachciało (ogrzewanie nie zapyta na pewno chyba że będzie priorytetowy). Nikt Ci sauny nie zazdrości uwierz, może faktycznie przestań pytać i będzie ok
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ok sprawdziłem ile kosztuje zwiększenie mocy, mam teraz 17 kW zmieniając na 40A czyli 27,6kW to koszto dodatkowych 720zł brutto, jeżeli to tak wygląda to ja z miejsca zmieniam na te 40A zabezpieczenie.
    TAURON:
    Wielkość mocy przyłączeniowej jest to wielkość mocy na jaką zostało zaprojektowane i wybudowane przyłącze do Twojego obiektu. Jest to maksymalna wartość mocy jaką możesz pobierać z sieci bez poważnych konsekwencji.
    elpapiotr:
    Ale zaszalał - 35 kW, no no.
    Ale i tak chwilowo można obciążyć sieć mocą nie większą niż ok. 16 kW
    mam w tym momencie przyłącz jest 17,25 dlaczego zatem chwilowo tylko 16kW?

  14. #154

    Domyślnie

    mam w tym momencie przyłącz jest 17,25 dlaczego zatem chwilowo tylko 16kW?
    Dlatego, że w pierwszym poście napisałeś :
    Przyłącz 14kW zabezpieczenie 25A sieć TN-C (z racjo ogrzewania elektrycznego będę chciał zwiększyć zabezpieczenie do 30A, chyba że stwierdzicie że to nie potrzebne)
    Ja tu widzę niezły burdel, siostro.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 24-01-2018 o 08:10
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  15. #155
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzisiaj na to zwrocilem uwage, niby 230x25A daje 17,25kW a w umowie napisane zabezpieczenie 25A a moc 14kW nic nie kumam.

  16. #156
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emek81 Zobacz post
    Dzisiaj na to zwrocilem uwage, niby 230x25A daje 17,25kW a w umowie napisane zabezpieczenie 25A a moc 14kW nic nie kumam.
    Odróżnij dwie rzeczy - moc umowną, którą możesz pociągnąć łącznie z trzech faz bez narażania się na kary umowne, od wartości zabezpieczenia, które limitują Ci moc na znacznie mniejszą, jaką możesz pociągnąć na jeden fazie.

  18. #158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ok według kalkulatora wychodzi że przy zabezpieczeniu 40A będzie maks 22kW.

    Cz w takim razie takie rozłożenie będzie ok?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fazy.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	405670

    (celowo sauny nie liczyłem, aby nie rozdmuchiwać dalej tematu w złą stronę)
    Pozdrawiam Eman.

  19. #159
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Taka ciekawostka, właśnie rozmawiałem z infolinią TAURONA i za dopłatą 889zł zwiększą mi moc przyłącza do 25,7 w górnej granicy. Czyli tyle mogę mieć maksymalnie obciążone przyłącze.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony