dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tilnen

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie Wstępne krycie na pas nadrynnowy czy podrynnowy?

    Cześć,

    Mam do Was tym razem pytanie jak w temacie. W zasadzie ja jestem już o wyższości jednego nad drugim przekonany ale chciałbym poznać Wasze opinie.

    Jeszcze nie jestem zdecydowany czy będzie membrana czy deskowanie ale przyjmijmy na tą chwilę, że będzie membrana (dyskusję czy to dobry czy zły wybór nie w tym temacie). Zakładamy, że zrobię nadbitkę (bo mi się bardziej podoba i taniej prawdopodobnie wyjdzie). Mam dwa scenariusze:

    1) Montujemy deskę czołową która będzie tak jakby pierwszą łata, na niej pas nadrynnowy, membrana wywinięta na pas nadrynnowy pod kontrłatach podciętych pod kąt (żeby nie było drugiej sztucznej rynny w miejscu wywynięcia membrany na pas), potem wróblówka z wentylacją i dachówka. Pomijamy czym wykończę deskę czołową, pas podrynnowy jest zbędny (chyba że jako zabezpieczenie deski czołowej przed warunkami atmosferycznymi). Rynna montowana na hakach doczołowych. Plusy rozwiązania to to, że skropliny z membrany odbierze rynna więc nie będzie kapać z okapu, jedna obróbka blacharska (tylko pas nadrynnowy), jakieś tam wzmocnienie przed wiatrem. Minusy to potrzeba zabezpieczenia deski czołowej, nie wiemy jak jest awaria pokrycia właściwego na dachu (uszkodzona dachówka), śnieg może zablokować wentylację połaci
    2) Nie montujemy deski czołowej, membrana idzie po krokwiach do końca na pas podrynnnowy, na 1wszą łatę montujemy rynhaki nakrokwiowe, potem pas nadrynnowy, wróblówka z wentylacją i dachówka. Plusy rozwiązania to to, że jak mamy awarie na dachówki to leci woda pod rynna = wiemy, że nie halo, zyskujemy dodatkowy otwór wentylacyjny z tyłu rynny (jak zawali śniegiem rynnę to mamy wentylację połaci). Minusy to dwie obróbki blacharskie, taśma okapowa żeby ptaki i inne nie właziły, badziej skomplikowany montaż rynien (trzeba giąć rynhaki i dłutować łatę).

    Cenowo pewnie wyjdzie bardzo podobnie bo w rozwiązaniu 1wszym trzeba zapłacić za deskę czołową i jej zabezpieczenie (blacha, farba, łupek etc.) a w 2gim trzeba zapłacić za drugą obróbkę blacharską, taśmę okapową i zapewne większą robociznę.

    Co wy byście wybrali?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W pierwszym przypadku przy nadbitce szeroka deska okapowa jest nieuprawniona. Tylko wąska pomiędzy krokwią a pierwszą łatą. Najlepiej zamiast łaty skośnie deskę, na której wyłoży się folia lub papa. Haki nakrokwiowe. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony