dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 167
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Czytałem na forum opinie P/W. Wszystko ok fajnie. Lecz nikt nie pisze o hałasie. Wiadomo nie można tez określić idealnie różnic w kwh między gruntową a P/W bo co dom to inny. Natomiast koszty budowy przemawiają za P/W. Mniej roboty. Wiadomo jak bym miał dostać dotację na pompę to bym się nawet nie zastanawiał nad gruntową bo powiedzmy koszt dotacji był by w granicach 2/3 kosztów odwiertów. U mnie cenią sobie 80 netto za m oczywiście do negocjacji. Ale właśnie cały czas boje się tych mrozów chociaż chociażby w tym roku maks u nas było -8 w dodatku tylko przez jedną noc, kolejną rzeczą jaka mi chodzi po głowie to przykładowo że np. rachunek za prąd za gruntową przyszedł by na 200 a P/W na 300. Kierbud tez ma pompę tylko nie spytałem jaką. Jak się z nim spotkam to też zasięgnę info. O temperatury w pomieszczeniach też się boję bo mam problem z krążeniem i u mnie zimne ręce i nogi to jest norma. Tak że nie chciałbym usłyszeć od dzieci że jest zimno a już potem pluć sobie w brodę. Fajnie jak by ktoś napisał czy ma podobne temp. u siebie i jak zachowuje się przy mrozach tych powyżej -15.

    Instalator powiedział, że teraz te pompy co robią to nie to co przed kilku laty tak że mają lepsze parametry i że u mnie przydało by się przewymiarować trochę pompę gdyż jestem ciepłolubny i chcę w pokojach 24 a woda w CWU 55 stopni.

    Wiadomo kto ma gruntową zachwala, kto ma P/W również zachwala. Oczywiście mało osób jest co przerobiły te dwie pompy.
    Ostatnio edytowane przez wojtf23 ; 20-01-2018 o 12:42

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Osobiscie preferowalem 2PC
    Bogatemu nie zabroni, dwa kominy kosztowały mnie niewiele ponad 4k zł (plus kawalek wylanego fundamentu) ile kosztowałyby dwie PC ?
    A tak na powaznie decyzja była świadoma mając komin moge z niego skorzystać w przyszłości (nie wiem co będzie za 10-20 lat) nie mając komina już go w zbudowanym domu nie postawie. A że mam dużo odpadów drewnianych po budowie (i nie tylko) zawsze się wykorzysta te odpady a piecyk kosztował mnie 1300 i wymiennik 700 zł.
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtf23 Zobacz post
    Fajnie jak by ktoś napisał czy ma podobne temp. u siebie i jak zachowuje się przy mrozach tych powyżej -15.
    A sprawdziles ile w roku masz dni poniżej -15 ?
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Nawet nie dni, tylko godzin - ktoś kiedyś podawał było tego z 20 godzin w sezonie grzewczym,

    w tym roku to max był -8 ST. C.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    TAKIE SZYBKIE PORÓWNANIE POMPA POWIETRZE WODA KONTRA GRUNTÓWKA!

    Dom 150m2 zapotrzebowanie na ciepło przy -20st.C 8kW
    1. Koszt montażu pompy gruntowej np. NIBE 8kW z odwiertem 180m, zbiornik CWU 180L to koszt około 45000 zł
    wysokość rocznego rachunku za ogrzewanie i wodę użytkową 1500zł

    2. Koszt montażu pompy ciepła Panasonic T-CAP 9kW na gotowo zbiornik CWU 200L to 27600zł
    wysokość rocznego rachunku za ogrzewanie i wodę użytkową 1900zł

    PODSUMOWANIE
    1.Różnica w kosztach ogrzewania na korzyść gruntówki to 400zł, o tyle rocznie gruntówka jest tańsza w eksploatacji
    2. Różnica w kosztach montażu na korzyść powietrznej 17400zł

    Różnica w koszcie montażu zwróci się po 43,5lat!!!!
    Czyli zanim gruntówka w finalnym rachunku zacznie się opłacać musi pracować 44lata!!!
    Dlatego właśnie pompy gruntowe są nie opłacalne, pompa powietrze woda tak samo ogrzeje dom jak gruntowa i radzi sobie nawet lepiej ponieważ za mniejszą kwotę dostajemy urządzenie mocniejsze o 1kW a do tego przy domu do około 180-200m pompa ciepła powietrze woda Panasonic T-CAP NIE używa w ogóle grzałek!!
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    1 z PC kosztowala tyle co te kominy...
    Druga tyle co twoj Zubadan przypuszczam...
    i jak zabraknie prądu będziesz biegać dla rozgrzewki
    Zbudan mnie kosztował 14k + 4k za kominy to musiałbyś kupić dwie pompy w cenie 18k
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 20-01-2018 o 16:40
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Idac tym tropem WSZYSCY powinni miec z 2 kominki
    a tego nie napisałem, to jest wybór każdego i wiele zależy od indywidualnego podejscia .Ja mam tyle drewna do spalenia po budowie ze bede pewnie palil z 5 lat - choc nie robie tego praktycznie czesto - od czasu do czasu w kominku doloze razem z drewnem kominkowym
    U mnie nie zabrakło jeszcze prądu na dłużej niż 1 dzień ale jeśli by się zdażyło to w mroźna zimę to miałbym problem więc to moja inwestycja w alternatywne źródło ogrzewania. A co będzie w przyszłosci ? moze opłaty za F-Gazy spowoduje że przestanie się opłacać utrzymywać PC ? tego nie wiem ale mam alternatywe - dom buduje się na dłużej niż 7 -10 lat.

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Mam stare samochody...
    nie wiem czy zrozumiałem, będziesz sie w nich rozgrzewać czy będziesz je palił ?
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Różnica w koszcie montażu zwróci się po 43,5lat!!!!
    No to przyznam aż takiej różnicy się nie spodziewałem ......
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    nie wiem czy zrozumiałem, będziesz sie w nich rozgrzewać czy będziesz je palił ?
    Dla dużej części "Wolaków" liczy się to co sąsiad widzi, samochód za 150000 widać, pompy w kotłowni już nie.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    No to przyznam aż takiej różnicy się nie spodziewałem ......
    Podaj mi wynik jaki chcesz pokazać, teorię jaką chcesz udowodnić, a ja Ci to policzę żeby tak wyszło.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    nie został spełniony warunek wielkości ciśnienia akustycznego nie przekraczającego 40dB na granicy działki w porze nocnej.
    NIe znam się na wygłuszaniu takich urządzeń ale nie wystarczyło postawić ekran dźwiękochłonny w okolicy pompy ? pewnie dużo taniej niż demontaż starej i montaż nowej pompy (lub zmiana systemu ogrzewania)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Różnica w koszcie montażu zwróci się po 43,5lat!!!!
    Czyli zanim gruntówka w finalnym rachunku zacznie się opłacać musi pracować 44lata!!!
    Dlatego właśnie pompy gruntowe są nie opłacalne...
    Tak można o większości inwestycji napisać, np. ocieplić stary dom za 45k, oszczędzając rocznie 1,5k na węglu - zwrot 30lat.
    Inwestycja bez sensu?

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Może i proszą się o kłopoty, ale ktoś im to policzył i zapewne był mądrzejszy ode mnie

    Co do pomp gruntowych- my na razie grzejemy kosmos, bo oprócz Thermano na krokwiach nie mamy żadnego docieplenia (nie licząc wełny w szczelinach między murem a dachem), więc myślę, że przy dociepleniu, jakie mamy zaplanowane (20cm grafitowego styropianu) to minimalne grzanie na PC nam w zupełności wystarczy. Dzisiaj byliśmy w domu- było 10 stopni w środku.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    PS: Co do hałasu- nie wiem, jak pompa powietrzna, ale gruntowa ma głośność starszego modelu lodówki i nie pracuje ciągle, tylko włącza się wtedy, gdy temperatura w domu spada poniżej ustalonego przez nas poziomu. Jej odgłosy nie są uciążliwe. Jedna z sypialni jest nad kotłownią i zastanawiamy się czy jest sens wygłuszać sufit w kotłowni. Pewnie zdecydujemy jak już pojawią się drzwi wewnętrzne i finalnie będzie wiadomo, jak mocno słychać ją nocą.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Tak można o większości inwestycji napisać, np. ocieplić stary dom za 45k, oszczędzając rocznie 1,5k na węglu - zwrot 30lat.
    Inwestycja bez sensu?
    Jak zrobisz nową elewację, to masz ładny dom a nie brzydki, jak masz do przewalenia 2tony węgla mniej to jesteś zdrowszy.
    Więc tu dochodzą takie kwestia które zmieniają rachunek zysków i strat.

    Ale ze względu na oszczędność 1500zł tylko to było by bez sensu,
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    cnc_pompy_ciepla o takie też mniej więcej mi porównanie chodziło między pompami.
    Odnośnie braku prądu będę miał kominek bez płaszcza. Tak że zawsze jak coś można jakoś podgrzać trochę dom. Oglądając filmiki na youtube praca P/W zaś tak nie przeraża. Tak więc chyba jednak polecę na P/W tak jak mnie instalator poradził jak i wy.

    Jedynie jakie pompy możecie polecić. Nie chodzi mi o modele tylko np. firma czy tam jakieś podrodzaje.

    Mogli byście się też wypowiedzieć na temat klimakonwektorów. Bo myślałem że są tylko do klimatyzacji a nie jako grzejnik.
    Ostatnio edytowane przez wojtf23 ; 20-01-2018 o 20:40

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    wiseman dziękuje że podałeś tak bardzo istotną informację. Zapewne nie powiedział by mi nikt tego. Natomiast Värmepumpsägare też dzięki. To co najważniejsze to nikt nie powie.

    Jak na razie na rynku jest na czynnik R32 Daikin Bluevolution o mocy maks 8kw w cenie 32000 katalogowo wraz z osobnym zbiornikiem CWu 300L. Szczerze to plus tych pomp to 65 stopni na wyjściu.

    Tylko pytanie czy się coś nie zmieni do 2025 jak wycofają R-410 i czy nie zaostrzą zaś dla R32.
    Ostatnio edytowane przez wojtf23 ; 21-01-2018 o 01:04

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Różnica w koszcie montażu zwróci się po 43,5lat!!!!
    Masz rację to nie zaprzeczalne, ale wydaje mi się że:
    1. gruntowa tak nie hałasuje
    2. dolne źródło można wykorzystać do chłodzenia pasywnego
    3. gruntowa wytrzyma dłużej niż powietrzna
    4. jak nawet kiedyś padnie to przy wymianie na nową dolne źródło powinno nadal być OK
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Też o tym myślałem. To tak jak z oponami w aucie. auto zostaje a opony następne.

    Mogli byście się też wypowiedzieć na temat klimakonwektorów. Bo myślałem że są tylko do klimatyzacji a nie jako grzejnik. Zastanawiam się czy nie pociągnąć instalacji pod klimakonwektory. A jak będzie więcej kasy to później je kupić. Tylko zaś się nasuwa kolejne pytanie. Czy warto mieszać klimakonwektory z podłogówką na poddaszu??? Wiadomo że dobre by były w lecie jako klima. Ale chyba też klimakonwektory działają tylko z P/W z gruntówką już nie???

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    To ci napiszę. U mnie w okolicy dwóch sąsiadów spotkało się w sądzie z powodu hałasu z PC powietrznej. Efektem tego była likwidacja PC powietrznej, ponieważ nie został spełniony warunek wielkości ciśnienia akustycznego nie przekraczającego 40dB na granicy działki w porze nocnej.
    Na jakiej podstawie sąsiad wygrał taką sprawę ? Podasz podstawe prawną? Przykład artykułu poniżej:

    Zasadniczo dopuszczalny poziom hałasu w terenie zabudowanym w porze dziennej wynosi 60 dB (od 6.00 do 22.00), a w porze nocnej - 50 dB. Poziom hałasu mierzony jest nie tylko na ulicach, ale także w domach. Pomiarów w pomieszczeniach zamkniętych dokonuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Wyższe normy w tym zakresie przewidziane są dla strefy śródmiejskiej miast powyżej 100 tys. mieszkańców będącej terenem zwartej zabudowy mieszkaniowej z koncentracją obiektów administracyjnych, handlowych i usługowych. W przypadku miast w których występują dzielnice o liczbie mieszkańców pow. 100 tys., można wyznaczyć w tych dzielnicach strefę śródmiejską, jeżeli charakteryzuje się ona zwartą zabudową mieszkaniową z koncentracją obiektów administracyjnych, handlowych i usługowych. Poziom hałasu w takiej zabudowie nie powinien przekraczać jednak poziomu 65 dB, a w porze nocnej 55 dB.
    ...czyli jak nie przekraczamy 50dB to jestesmy bezpieczni i sąsiad może sie jedynie na nas obrazić. A 50dB to PC P/W generuje, tyle że na wprost urządzenia w bardzo małej odleglości. Budynki mogą stać najbliżej siebie co 8m (6m bez okien). Przy takiej odległości hałas z pompy na pewno nie przekroczy 50dB nawet na max obrotach.. Nie ma już na rynku tak głośnej pompy, ja nie znalazłem. Mam pompę PC PW, jej hałas mnie denerwował na początku, kupiłem sobie nawet sonometr żeby sprawdzić rzeczywisty hałas i czy jest zgodny z tym co podaje producent ( te aplikacje na smartfony są do du...). Wyniki pomiarów mniej wiecej zgadzają sie z tym co podaje producent, max co robi moja pompa to 52dB, 1 metr od urządzenia na wprost na max obrotach. Producent podaje 50dB, tyle że w komorze bezechowej. 6m od urzędzenia hałas wynosi 45dB (tylko na max obrotach), daleko do 50dB na które może sie powolać problematyczny sąsiad.
    W zimę kiedy pracuje pompa najwiecej, okna każdy ma pozamykane, zwłaszcza w nocy, wewnątrz budynku sąsiad może słyszeć jedynie szmer a nie hałas bliski temu podawanemu w normach.
    Ostatnio edytowane przez Pod ; 22-01-2018 o 07:55
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony