dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 152
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    U mnie 2 odwierty, na głębokość 4m. Zapłaciłem 450 zł.

  2. #82
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jarek100l

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja zrobiłem badania geologiczne za 1200 PLN - 3 odwierty na 5 metrów każdy. Jestem zadowolony i mogę polecić. (warszawa) Firma również wcześniej polecona przez znajomego architekta.
    Dopiero zaczynam ....

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dansid25

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    u nas 3 odwierty po 3m, calosc 500zl, gorzow wlkp

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marcin H
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Badania getechniczne wykonuje się zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 24 wrzesnia 1998 w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych, oraz normy PN-81/B-03020. Te przepisy mówią jakie roboty i w jakim zakresie mają być wykonane. A wykonanie tylko 2 wierceń i albo wierceń tylko do 3m to stanowczo zbyt mało i nie zgodne z tymi przepisami. Zatem żeby nie mieć później problemów i to nie tylko w urzędach radził bym wszystkim budującym zlecanie takich badań osobom z odpowiednimi uprawnieniami.
    geolog, geotechnik i geofizyk czyli 3w1
    Dziennik Budowy - http://forum.muratordom.pl/blog.php?47961

  5. #85

    Domyślnie

    Witam
    My za badania geotechniczne gruntu zapłaciliśmy 1700zł. Były to 4 odwierty po 6m. Badania wykonane w marcu 2008 w Szczecinie. Dostaliśmy szczegółowe opracowanie w 4 egzemplarzach.

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marcin H
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Trochę drogo ale z uwagi na głębokość i ilość otworów to cena wydaję się być adekwatna. Pewnie warunki geotechniczne nie były za proste, albo (i) podpiwniczenie budynku, dlatego tak głębokie otwory.
    geolog, geotechnik i geofizyk czyli 3w1
    Dziennik Budowy - http://forum.muratordom.pl/blog.php?47961

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin H
    Trochę drogo ale z uwagi na głębokość i ilość otworów to cena wydaję się być adekwatna. Pewnie warunki geotechniczne nie były za proste, albo (i) podpiwniczenie budynku, dlatego tak głębokie otwory.
    Dokładnie Działka przy skarpie, a w planach dom z garażem w podpiwniczeniu.

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marcin H
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dżunia
    Cytat Napisał Marcin H
    Trochę drogo ale z uwagi na głębokość i ilość otworów to cena wydaję się być adekwatna. Pewnie warunki geotechniczne nie były za proste, albo (i) podpiwniczenie budynku, dlatego tak głębokie otwory.
    Dokładnie Działka przy skarpie, a w planach dom z garażem w podpiwniczeniu.
    Czyli nie myliłem się. W tym przypadku zakres prac i głębokość otworów i zapewne sondowań geotechnicznych usprawiedliwiona i odpowiednia do takiego zadania
    geolog, geotechnik i geofizyk czyli 3w1
    Dziennik Budowy - http://forum.muratordom.pl/blog.php?47961

  9. #89

    Domyślnie

    Czy mogę prosić o namiary na geotechnika(-ów)? do zbadania działka gruntu w okolicach Piaseczna.

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anett*
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin H
    Badania getechniczne wykonuje się zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 24 wrzesnia 1998 w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych, oraz normy PN-81/B-03020. Te przepisy mówią jakie roboty i w jakim zakresie mają być wykonane. A wykonanie tylko 2 wierceń i albo wierceń tylko do 3m to stanowczo zbyt mało i nie zgodne z tymi przepisami. Zatem żeby nie mieć później problemów i to nie tylko w urzędach radził bym wszystkim budującym zlecanie takich badań osobom z odpowiednimi uprawnieniami.

    Mam pytanie czy te badania są zawsze wymagane? Mamy działkę dosyć stromą tzn. nie znam kąta nachylenia, ale różnicy jest 1,80m między przodem a tyłem domu - czy takie badanie jest bardzo wskazane w moim przypadku? Z góry dzięki za odpowiedź.

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Geoproces

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Dokumentacja geotechniczna - Poznań

    Witam wszystkich.

    Przez przypadek trafiłem dzisiaj na to forum i poczytałem posty jakie piszecie. Oczywiście wiadomo, że duże firmy, które wykonują badania geotechniczne wezmą mniej, ale ważna jest jakość takiej analizy. Duże firmy skaczą dziennie po kilku miejscach a ta sama osoba ma do wykonania 2, 3 dokumentacje... Nie łatwo tutaj o pomyłkę, która przecież będzie skutkowała posadowieniem budynku na źle rozpoznanym terenie i 300 000 jakie wydacie na dom będzie jakby wywalone w błoto.
    Najlepsze są małe firmy, z wykwalifikowaną kadrą, która nie ukończyła tylko czystej geologii... I warto abyście się pytali jakie facet (czy kobieta) ma wykształcenie... Najlepsi są hydrogeolodzy, gdyż mieli w swoim toku nauki geologię inżynierską i będą najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie.

    Osobiście znam taką małą firmę, która jest chętnie brana w rejonie Poznania, ale wykonują dokumentacje również na dużych przetargach (jeśli uda im się dobić

    Czy faktura, czy umowa o dzieło czy jakaś inna forma to jest kwestia dogadania.

    Za wiercenia biorą tyle ile wskazuje na to projekt budynku:

    - bez podpiwniczenia: ok. 600 zł
    - z podpiwniczeniem: ok. 1000 zł

    No i oczywiście to co najważniejsze. Nie jest sztuką walnąć otworki w ziemi i naściemniać co tam jest w podłożu ale oczywiście najważniejsze będą badania geotechniczne, a więc jakie obciążenia może na siebie przyjąć grunt na którym będziecie stawiać dom (a przecież chcecie aby doczekał on waszej czy nawet waszych dzieci starości). Za badania geotechniczne biorą:

    - bez podpiwniczenia: ok. 600 zł
    - z podpiwniczeniem podobnie.

    Oczywiście za sporządzenie dokumentacji, która będzie potem naprawdę przydatna projektantowi wezmą jeszcze kilka któwek ale naprawdę mają głowę na karku i nie znam osoby, która byłaby z nich niezadowolona.

    Oczywiście ceny zależą od głębokości i ilości wierceń... Tutaj podałem ceny za 4 wiercenia i 3 sondowanie o głębokości 3 m (bez podpiwniczenia) i min. 5 m (z podpiwniczeniem).

    Z tego co się podpytałem zajmują się rówież odwodnieniami, wierceniami studni, wykonywaniem stosownej dokumentacji (projekty geologiczno-techniczne studni) oraz pomagają w uzyskaniu operatu wodnoprawnego na pobór wód...

    Jeśli ktoś bierze ich i na geotechnikę i potem na wiercenie studni to naprawdę schodzą wtedy w dół z cenami.
    Mnie robili też studnię także poprosiłem aby mi trawnika nie popsuli, a oni tak wjechali ze sprzętem, że potem kiedy ogarnąłem trawnik to naprawdę została tylko rura na powierzchni i w bezpośrednim rejonie otworu trochę uszkodzeń trawy

    Mogę zostawić tel. kontaktowy do osoby z ich firmy tj. Wojciech Peisert - 0-660-756-246

  12. #92
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Geoproces

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam pytanie czy te badania są zawsze wymagane? Mamy działkę dosyć stromą tzn. nie znam kąta nachylenia, ale różnicy jest 1,80m między przodem a tyłem domu - czy takie badanie jest bardzo wskazane w moim przypadku? Z góry dzięki za odpowiedź.
    Hej, powiedziałbym, że w Twoim przypadku taka dokumentacja byłaby bardzo wskazana gdyż należy wykonać wkop w skarpę i zobaczyć czy po jakimś bardziej ulewnym roku domek Tobie nie zjedzie z tej górki

  13. #93

    Domyślnie Geoproces

    Kurde strasznie drogie badania robi ten Twój geolog.

    Siedzę w temacie dość dobrze i faktyczny koszt zrobienia opinii geotechnicznej dla domku bez piwnic to około 700 zł netto.

    I ta cena zawiera wszystko: wiercenia, sondowania i niezbędne badania laboratoryjne plus dokumentacja.

    Jak ktoś chce 600 zł za odwierty a dodatkowo 600 za jakieś badania gruntu, to ja naprawdę nie wiem jakie on badania chce robić. Dla tak prostych obiektów jak domki wykonuje się tylko podstawowe badania laboratoryjne, które są relatywnie tanie. A już pare stówek dodatkowo za napisanie dokumentacji to jakieś nieporozumienie. Kompletna dokumentacja zawierająca profile otworów, przekroje, wyniki badań, wnioski i zalecenia to jest parę godzin roboty i praktycznie, każdy geolog koszt opracowania zawiera w cenie wiercenia.


    Pozdrawiam

  14. #94

    Domyślnie

    Proszę o namiary na kogoś kto robi badania geotechniczne w Lublinie. Z góry wielkie dzięki
    mój dom

    Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć. (Albert Einstein)

  15. #95

    Domyślnie

    Badanie geotechniczne - trzy odwierty po 4m = 1000 PLN
    Ostrów Wielkopolski

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Uroczanka
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Badanie gruntu doradził mi mój architekt. Przekonał mnie, że dzieki temu będzie wiadomo, jakie technologie warto zastosować przy fundamentach. Często w projektach typowych fundamenty sa zaprojektowane tak, aby wytrzymały wszystko - no bo z góry nie mozna przewidzieć, na jakim gruncie będą stawiane domy według danego projektu. Ale jesli na konkretnej działce warunki nie są specjalnie trudne, to fundament można zrobić lżejszy, będzie taniej. Z kolei jesli woda jest wysoko (to też okresla badanie geotechniczne), to zapewne lepiej na wszelki wypadek zrobic cięższą izolację przeciwwodną, żeby nie mieć problemu z przesiąkająca do domu wodą.
    U mnie (okolice Warszawy, między Piasecznem a Tarczynem) badanie geotechniczne zostało zrobione w czerwcu 2009 i kosztowało 1220 zł (1000 + 22% VAT). Jako wynik dostałam całą "książeczkę" ze szczegółowym opisem warunków ogólnych oraz tego, co odkryto w każdym z 3 odwiertów (głębokość 5 m). Do tego załączniki z rysunkami.
    Opracowanie to przydało sie potem kilka razy - poza architektem i jego konstruktorem, pytali o warunki geotechniczne różni inni specjaliści: od remontu piwnic, od studni, od pompy ciepła i myślę, że na tym nie koniec.
    Aha, i z czystym sumieniem moge polecic Pana Jarka, który wraz z ekipą te badania wykonał. Był tu już na tym forum polecony przez Wicka K. jakiś czas temu i widze, że przez te bodajże 2 lata nie zmienił numeru telefonu (603 894 776), a to dobry znak, prawda?

  17. #97

    Domyślnie

    Witam,

    Szukam dobrego, taniego geologa który wykona badanie gruntu oraz dokumentację pod dom jednorodzinny w okolicach Wrocławia - Obornik Śląskich. Czy ktoś może mi polecić taką osobę ?
    "I know nothing good comes easy and all good things take some time" Dry County

  18. #98

    Domyślnie

    firma z Warszawy, badanie okolo 45km od siedziby, zaplacilam 900zl. Nie bylo mnie przy odwiertach (podobno byly trzy) - musialam zaufac ze zrobili je na mojej dzialce...

  19. #99

    Domyślnie

    Jestem umówiony na badania geologiczne na poniedziałek na co zwrócić uwagę? Czy zdać się na doświadczenie geologa. Zdam relację jak będzie po wszystkim.

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klub_AA
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Robilem odwierty w grudniu. Moim zdaniem trzeba zaufac. Bedzie dobrze

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony