dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Projekt Pafnucy - koncepcja

    Cześć wszystkim,

    Jestem na kolejnym etapie w realizacji swojego marzenia, a dokładniej na podstawie projektu dom w Zdrójówkach zaprojektowałem coś swojego.
    Założenia: wjazd od południa, parter z poddaszem,z minimalną ilością okien dachowych. Budynek w miarę możliwości nie za szeroki - chcemy zrobić taras od strony zachodniej i północnej.
    Na tym etapie zaprojektowałem tylko parter bo nie wiem czy moje założenia słuszne i do zrealizowania, a na poddaszu użytkwoym wydaje mi się, że sprawa jest prostsza. 3 sypialnie, łazienka, garderoba i pralnia.



    Poniżej zamieszczam swoje wypociny razem z naniesionymi wymiarami. Proszę nie sugerować się za bardzo rodzajem elementów wyposażenia, które są na widoku, ale bardziej ich umiejscowieniem. Niestety przy większej ilości elementów komputer już nie daje rady, więc tak musi wystarczyć. Druga sprawa to otwory okienne, nie zrobiłem ich bo ich położenie będzie w głównej mierze zależeć czy projekt ma sens istnienia. Założenia są takie, że w jadalni będą okna narożnikowe - szerokość 160cm w jedną stronę i 230 w drugą (wymiary przybliżone) długie do podłogi z wyjściem na taras. Następnie okna przy wypoczynku też raczej coś z narożnikiem (ewentualnie słupek rozdzielający okna). To samo z grubością ścian - na tym etapie wg mnie jest nieistotna, ponieważ nie mam pojęcia, które ściany muszą być nośne a które tylko działowe.

    Teraz moje wątpliwości:
    1. Dach ma być dwuspadowy, a mój projekt względem oryginału w Zdrojówkach bardziej zbliża się do kwadratu - nie będzie to karykatura?
    2. Zaprojektowałem wejście do domu na równi ze ścianą (w oryginale jest ono cofnięte w budynek) pytanie czy jest to słuszne? co z podcieniem? wydłużyć trochę dach na szerokość wejścia? czy lepiej przenieść drzwi w głąb budynku?
    3. miejsce schodów - jeśli chodzi o poddasze użytkowe to tak jak pisałem, wykorzystać w pomieszczeniach okna szczytowe, dachowe ewentualnie 1 lub 2. Czy umiejscowienie schodów oraz co za tym idzie wejście na piętro nie będzie kolidować z moimi założeniami. Większość projektów jednak ma wejście mniej więcej na środku bryły. Nie mam za bardzo pomysłu gdzie te schody upchnąć żeby było dobrze.
    5. Jak widać przy kuchni jest pomieszczenie gospodarcze. Jeszcze nie wiem czy nie podzielić tego pomieszczenia i wydzielić małą spiżarkę z dostępem bezpośrednio z kuchni?
    6. Gdzie zamontować piec gazowy? Czy w pomieszczeniu gospodarczym? (minus taki że raczej garaż będzie nieogrzewany i odizolowany od budynku - chyba że są to błędne założenia i lepiej ogrzewać) więc czy piec gazowy może znajdować się w nieogrzewanym pomieszczeniu? Może lepiej przenieść do na piętro np do pralni?

    4. Proszę o wszystkie uwagi i sugestie bo mimo że bazowałem na Zdrojówkach projekt wyszedł praktycznie zupełnie inny.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut_parter.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	17,0 KB
ID:	405462

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Przekombinowałeś

    Znacznie zmieniłeś ten oryginalny projekt.
    1. Przy domu w krztałćie kwadratu - tylko dach czterospadowy.
    2. Albo w głąg budynku albo daszek. Jeśli w głab to musisz dobrze ocieplić strop nad wejsciem, bo będzie mostek termiczny. Pamiętaj o drzwiach, większość producentów (szczególnie drzwi drewnianych) pisze wprost, ze drzwi nie mogą być narażone na działanie warunków atmosferycznych
    3. Schody w beznadziejnym miejscu, nie mogą być w tym miejscu. Po pierwsze, wygodny bieg schodów ze spocznikiem to 3,5 m więc do wypoczynku byś nie wszedł. Po drugie Twoje miejsce na wypoczynek ma chyba z 16 m2.....
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Moje podpowiedzi w tekście poniżej

    Cytat Napisał pawnook Zobacz post
    Cześć wszystkim,

    Jestem na kolejnym etapie w realizacji swojego marzenia, a dokładniej na podstawie projektu dom w Zdrójówkach zaprojektowałem coś swojego.
    Założenia: wjazd od południa, parter z poddaszem,z minimalną ilością okien dachowych. Budynek w miarę możliwości nie za szeroki - chcemy zrobić taras od strony zachodniej i północnej.
    Na tym etapie zaprojektowałem tylko parter bo nie wiem czy moje założenia słuszne i do zrealizowania, a na poddaszu użytkwoym wydaje mi się, że sprawa jest prostsza. 3 sypialnie, łazienka, garderoba i pralnia.
    ...
    Teraz moje wątpliwości:
    1. Dach ma być dwuspadowy, a mój projekt względem oryginału w Zdrojówkach bardziej zbliża się do kwadratu - nie będzie to karykatura?

    Wygląd to w pewnym stopniu indywidualne odczucia, ale przemyśl temat pod względem technicznym kąt połaci dachowej i wynikająca z niego wysokość całkowita co wpływa min na powierzchnię użytkową poddasza i wys ścianki kolankowej. Ważne są też zapisy w tym temacie w miejscowym Planie Zagospodarowania
    ---------------
    2. Zaprojektowałem wejście do domu na równi ze ścianą (w oryginale jest ono cofnięte w budynek) pytanie czy jest to słuszne? co z podcieniem? wydłużyć trochę dach na szerokość wejścia? czy lepiej przenieść drzwi w głąb budynku?

    O ile podcień tarasu to sprawa do przemyśleń ( np ogród zimowy) to osłona drzwi wejściowych wg mnie "must be" (szczególnie, jeśli drzwi otwierane na zewnątrz - to też warto indywidualnie przemyśleć pod względem "za" i "przeciw", kwestia wielkości wiatrołapu, kolizji z innymi drzwiami zaraz po wejściu itp) - albo w formie podcienia albo dodatkowego daszku.
    ----------------
    3. miejsce schodów - jeśli chodzi o poddasze użytkowe to tak jak pisałem, wykorzystać w pomieszczeniach okna szczytowe, dachowe ewentualnie 1 lub 2. Czy umiejscowienie schodów oraz co za tym idzie wejście na piętro nie będzie kolidować z moimi założeniami. Większość projektów jednak ma wejście mniej więcej na środku bryły. Nie mam za bardzo pomysłu gdzie te schody upchnąć żeby było dobrze.

    Jak dla mnie, to takie usytuowanie odpada - ale to moje/nasze podejście. Wybierając projekt szukaliśmy takiego, gdzie piętro nie konfliktuje z parterem. Mamy 3 pociechy, z czego 2 właśnie osiągnęły pełnoletność więc przez dom przewija się dużo znajomych mniej lub bardziej. Jako, że cenię sobie domowy "luz" ubraniowy i nie tylko, to nie chciałem, żeby goście dzieci schodząc/wchodząc o różnych porach ( ) oglądali mnie z żonką przy posiłku lub wyciągniętych na kanapie przy wieczornej lampce wina. Dlatego jest w miarę osobna klatka schodowa
    --------------
    5. Jak widać przy kuchni jest pomieszczenie gospodarcze. Jeszcze nie wiem czy nie podzielić tego pomieszczenia i wydzielić małą spiżarkę z dostępem bezpośrednio z kuchni?

    Wydzielić - przydaje się
    ---------------
    6. Gdzie zamontować piec gazowy? Czy w pomieszczeniu gospodarczym? (minus taki że raczej garaż będzie nieogrzewany i odizolowany od budynku - chyba że są to błędne założenia i lepiej ogrzewać) więc czy piec gazowy może znajdować się w nieogrzewanym pomieszczeniu? Może lepiej przenieść do na piętro np do pralni?

    W pomieszczeniu gospodarczym, możesz zrobić oddzielną pętlę OP lub mały grzejnik (nawet elektryczny - jeśli planujesz podłogówkę na całości domu). Pralnia na piętrze to nie najlepszy pomysł - chyba, że 100% suszenia w suszarce. Inaczej narażasz siebie/żonę na targanie koszy z mokrym praniem po schodach na dwór
    ----------------
    4. Proszę o wszystkie uwagi i sugestie bo mimo że bazowałem na Zdrojówkach projekt wyszedł praktycznie zupełnie inny.

    Wybór projektu to bardzo indywidualna sprawa, pamiętam jak szukaliśmy gotowca przez ponad 6 miesięcy i kilka było tych "ostatecznych". Zaczynaliśmy od oceny elewacji, wyglądu zewnętrznego i oczywiście ilości pomieszczeń - i już prawie decyzja o zakupie. Ale potem okazało się, że jednak środek do dużej przeróbki. Sprawdziła się dopiero metoda wirtualnych wyobrażeń życia codziennego w wybranym domu, i to ze szczegółami życia codziennego, które prowadzimy. Na zasadzie: wracasz z pracy z zakupami, otwierasz drzwi wejściowe gdzieś chcesz odstawić torbę, zimą zdejmujesz płaszcz - więc mała szafka przy wejściu, na przeciwko szafa ubraniowa/wieszak - co definiuje już wiatrołap. Potem zakupy do spiżarki/lodówki - więc kwestia łatwego dojścia i dostępu. Gdzie pralka/pralnia - to już pisałem przy schodach. Do tego jeszcze musiało być odpowiednie miejsce do zabudowy na moje akwarium (jest ścianą między spiżarką a salonem). I tak czynność po czynności, trochę nam zeszło, ale w końcu sukces - i do dziś jesteśmy bardzo zadowoleni wybór sprawdził się w 95% (jedynie pomieszczenie techniczne na parterze mogło być większe).
    (btw - Rzuć okiem, na naszą Z-tkę może Ci podpasuje - ja polecam)

    ...
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 21-01-2018 o 10:38
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego ze niewiele widać na tej miniaturce. Brakuje tu pomysłu na konstrukcje tego budynku , strop na 11 metrach musi się na czymś opierać tak samo jak dach. - tu nie widzę nic. Klatka schodowa 12-13 stopniowa - 17-18 to minimum, długość za mała. Dach dwuspadowy na takim budynku to ściana szczytowa jak w kościele , TIR bloczków na ścianę drugi na drugą, Ogromny wiatrołap i mikroskopijny salon. To jest słaba koncepcja a nie projekt.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za sprowadzenie na ziemię, chociaż myślałem, że mogą być z tego dzieci.

    @przemo1 - Twoja zetka bardzo fajna, tylko niestety nie ten metraż i fundusze z realizacją takiego domu jednak będę się posiłkował przy wprowadzaniu zmian do swojego

    @jajmar -
    1. ok pewnie wyjdzie tak jak mogłem przypuszczać karykatura. Przyjmując, że stosunek szerokości do długości dla projektu domu w zdrojówkach to ~1.3 to jeśli zachowam taką proporcję w swoim projekcie (zmniejsze delikatnie długość, zwiększę szerokość) to wyjdzie z tego ładna stodoła?
    2. odnośnie schodów, w moim projekcie mają długość 220 cm - czyli za mało tak? ile w takim razie przyjąć 300-320cm?
    3. Wiatrołap wyszedł spory bo nie miałem za bardzo pomysłu jak go zmniejszyć, tak żeby było miejssce na szafę pod zabudowę, oraz miejsce na WC - spróbuję to jakoś skompresować i połączyć. Jeśli chodzi o salon to generalnie takie było zamierzenie, jakieś 4m z sofy do TV plus dodatkowe miejsca siedzące - ale pewnie macie rację, że to za mało miejsca.

    Jutro jak czas pozwoli wrzucę aktualizację zgodnie z Waszymi uwagami. Póki co dzięki za poświęcony czas.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawnook Zobacz post

    @jajmar -
    1. ok pewnie wyjdzie tak jak mogłem przypuszczać karykatura. Przyjmując, że stosunek szerokości do długości dla projektu domu w zdrojówkach to ~1.3 to jeśli zachowam taką proporcję w swoim projekcie (zmniejsze delikatnie długość, zwiększę szerokość) to wyjdzie z tego ładna stodoła?
    2. odnośnie schodów, w moim projekcie mają długość 220 cm - czyli za mało tak? ile w takim razie przyjąć 300-320cm?
    3. Wiatrołap wyszedł spory bo nie miałem za bardzo pomysłu jak go zmniejszyć, tak żeby było miejssce na szafę pod zabudowę, oraz miejsce na WC - spróbuję to jakoś skompresować i połączyć. Jeśli chodzi o salon to generalnie takie było zamierzenie, jakieś 4m z sofy do TV plus dodatkowe miejsca siedzące - ale pewnie macie rację, że to za mało miejsca.

    Jutro jak czas pozwoli wrzucę aktualizację zgodnie z Waszymi uwagami. Póki co dzięki za poświęcony czas.
    Masz działkę? to masz warunki i katy dachu, zastanów się bo chodzi nie tylko o proporcje bo szczyt na ścianie 10 metrowej przy kącie 25 deg ma 230cm wyskości a przy 10 metrach kącie 35 deg już ma 350 wysokości, dla ściany 12 metrowej kącie 25 masz h=280 cm a przy kącie 35 stopni 420 - wg mnie ogromny szczyt. A co jak Ci wpiszą minimalny kąt 40-45 stopni? Nie same proporcje długości ścian sa ważne a długości przekrycia. Do tego dochodzą możliwości techniczne wykonania więźby.

    schody kondygnacja ma 280+strop 30=310 /18=17,2cm już dość wysoki stopień 18/2 to daje 9 stopni w biegu liczmy 8x27cm - masz216+min 90 na spocznik 300 to minimum.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Wygodny stopień ma 30 cm, więc trzeba liczyć 330 cm na wygodne schody ze spocznikiem
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja rozumiem, że wielu ludzi bawi rysowanie przyszłego domu (mnie również). I takie niezobowiązujące rysowanie na karce przestrzeni jest pouczające, daje szanse przetestować różne rozwiązania i pomysły. Ale nie wykonujcie pracy za architekta. Skup się na rozlokowaniu pomieszczeń względem siebie, ale nie rysuj domu co do centymetra, nie wstawiaj ściany nośnych. Posłuchaj rad architekta - może ma ciekawsze i oryginalniejsze pomysły niż narzucony z góry układ wymyślony przez inwestora?

  9. #9

    Domyślnie

    Elfir, oczywiście że tak. W 100 % się z Tobą zgadzam. Póki co pracuję nad swoją koncepcją i weryfikuję to na forum. Jak wybiorę się do architekta to nic nie będe narzucał i w 100% dam mu się wykazać. Te rysunki to póki co koncepcja (z resztą jak ktoś już napisał - bardzo słaba) tworzona bardziej z ciekawości, odnośnie co z jakich wymiarów może wyjść i jak w ogóle poruszać w tym temacie. Może dla niektórych to strata czasu, ale dzięki Waszym opiniom i kilku godzinom poświęconym w Sketchupie jestem znowu ciut mądrzejszy, a im więcej będę wiedział tym większa szansa na stworzenie idealnego projektu.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wrysowałeś duża kuchnię - ok, to wygodne, ale zwróć uwagę, że jej środek jest duży i pusty. Trochę trzeba się będzie w tej kuchni nachodzić.
    Myślałeś o tym, by schody oddzielały kuchnię od salonu?


    Spójrz na układ w tym kierunku:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-01-2018 o 12:39

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wrysowałeś duża kuchnię - ok, to wygodne, ale zwróć uwagę, że jej środek jest duży i pusty. Trochę trzeba się będzie w tej kuchni nachodzić.
    Myślałeś o tym, by schody oddzielały kuchnię od salonu?


    Spójrz na układ w tym kierunku:
    Układ w porządku, ale jest kilka "ale". Szerokość garażu aby był wygodny przyjąłem 350. Salon też wydaje wąski. No i bardzo ważne "ale" żona sobie wymarzyła coś ala wyspę w kuchni na otwartą przestrzeń (wg mnie to średni pomysł, ale nie mogę jej przegadać ) Generalnie koncepcja bardzo słuszna bo zawiera wszystko co potzebuje na parterze, a wymiary można dostosować w miarę możliwości do potrzeb.

    Możesz rozwniąć myśl: Myślałeś o tym, by schody oddzielały kuchnię od salonu?


    Wczoraj nie dałem rady ,ale dziś spróbuje wieczorem coś pokombinować w Sketchupie i wrzucę tutaj. No i wstępnie jakieś spotkanie z architektem. Tylko jak po pierwszym spotkaniu wyczaić czy danemu architektowi można zaufać, czy lepiej odpuścić i szukać innego? ma ktoś jakieś rady? Przez telefon różnie ty wypada, a znowu niekiedy trzeba już za pierwsze spotkanie zapłacić.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Aby wyspa (sensownych rozmiarów) weszła do kuchni, kuchnia musiałaby mieć pow. min. 20 m2. Chyba, że kuchnia jest otwarta i wyspa ma oddzielać kuchnię od salonu/jadalni.

    Co do schodów to myślałam o czymś takim:


    W przypadku schodów z betonu pod schodami można zmieścić spiżarkę lub ustawić wysoką zabudowę.

    albo ażurowe schody tylko jako lekka przesłona kuchni od salonu:

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Aby wyspa (sensownych rozmiarów) weszła do kuchni, kuchnia musiałaby mieć pow. min. 20 m2. Chyba, że kuchnia jest otwarta i wyspa ma oddzielać kuchnię od salonu/jadalni.

    Ja to wiem, Ty to wiesz, większość pewnie też, ale żona się uparła. Z racji właśnie mniejszego metrażu kuchni trzeba zrobić jako takie małe oddzielenie dalszej części domu w formie wyspy z 2 krzesełkami na szybkie śniadanie czy coś w tym stylu.

    Co do schodów to myślałam o czymś takim:


    W przypadku schodów z betonu pod schodami można zmieścić spiżarkę lub ustawić wysoką zabudowę.

    albo ażurowe schody tylko jako lekka przesłona kuchni od salonu:
    Pomysł jak najbardziej na tak, wrzucam małą aktualizację, zachowałem proporcję z oryginału, poszerzyłem i wydłużyłem nieznacznie więc może wyjdzie z tego jakaś stodoła. Dodałem małe pomieszczenie między garażem, a wiatrołapem, pytanie czy na kocioł i pralkę wystarczy (może być wąsko) ewentualnie urwę coś z watrołapu, bo instalacja pod podłogówkę swoje zajmie, a gdyby nie dało rady to zostaje jeszcze pomieszczenie gospodarcze, bo spiżarkę jak słuszie zauważyłaś można zrobić pod schodami.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt_pafnucy_v2.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	405692

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pralka na poddaszu - nie będziesz biegał z praniem po schodach.

    Przy schodach jednobiegowych możesz mieć przejście z kuchni do jadalni.
    Przy takich ze spoczynkiem to nie bardzo.
    Mnóstwo przestrzeni zmarnowanej na hol-kuchnię

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    pralka na poddaszu - nie będziesz biegał z praniem po schodach.

    Przy schodach jednobiegowych możesz mieć przejście z kuchni do jadalni.
    Przy takich ze spoczynkiem to nie bardzo.
    Mnóstwo przestrzeni zmarnowanej na hol-kuchnię
    Słusznie, wcześniej jednobiegowych nie brałem w ogóle pod uwagę, a po obejrzeniu kilku projektów w necie można je nieźle wykonać. Zostało jeszcze poddasze do zagospodarowania, jeśli zrobię to również zapytam o opinię, ale planuje wybrać się do architekta jak najszybciej, więc może w ogóle udpuszcze.
    Dzięki wszystkim za pomoc.
    Napewnoe jeszcze wrócę do tematu po spotkaniach i propozycjach architekta.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zobacz układ domu:
    http://z500.ddgdomy.com.pl/projects/...em-w-parterze/

    tylko kuchnia zrobiona w pokoju na parterze.

    Chodzi o pomysł rozmieszenia pomieszczeń a nie bryłę.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam po dłuższm czasie i przeczytaniu wielu wątków na forum, zdecydowaliśmy się na parterówkę. Bardzo proszę o opinie na temat projektu. Konstrukcja dachu wiązarowa.

    https://images83.fotosik.pl/1100/fe449bca9bfec677.png
    Ostatnio edytowane przez pawnook ; 23-06-2018 o 06:57

  18. #18

    Domyślnie

    ktoś coś? jakieś uwagi? chcę jak najszybciej podjąć decyzje odnośnie projektu i wszystkie uwagi mile widziane, a nawet wskazane

  19. #19

    Domyślnie

    Projekt wydaje się być*fajny, ale ten mikro pokoik z biurkiem przyprawia mnie o klaustrofobie od samego patrzenia Jesteś pewien, że nie lepiej byłoby go powiększyć*zamiast tej szafy?

  20. #20

    Domyślnie

    Cześć, pokoik ma być tylko malutkim biurem w którym będą mógł popracować od czasu do czasu. Nie zakładam spędzać tam wiele czasu. A szafa wydaje mi się, że może się przydać, skrytek, schowków i innych tego typu nigdy za mało. Przynajmniej tak mnie forum utwierdziło dziękuje za odzew

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony