dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Otok LED

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie Otok LED

    Witam.
    Nie wiem czy dobry dział, ale mam pytanie o otok ledowy, który chce zrobić w salonie. chce umieścić paski ledowe na około salonu,pod sufitem czyli ok 35 mb tego będzie.
    Pierwszy problem, największy, jak to zrobić? nie będę miał zabudowy KG, więc nie mogę zrobić żadnej wnęki na paski ledowe, chyba że są jakieś gotowe profile/kształtki które można przymocowac do ściany.
    Druga sprawa, źródło światła lepiej by wyglądało jak by świeciło na sufit, czy może na ściany?
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sonicsquad
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kolego wpisz "profil LED" w google i przebieraj w ofertach. Pamiętaj że przy tej długości będziesz prawdopodobnie musiał zasilić taśmę led z dwóch stron żeby nie było spadków jasności. Do tego zasilacz dobrany do mocy led ale z zapasem.
    Co do kierunku świecenia - musisz sam się zastanowić. Przejrzyj zdjęcia w necie, pokombinuj...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonicsquad Zobacz post
    Kolego wpisz "profil LED" w google i przebieraj w ofertach. Pamiętaj że przy tej długości będziesz prawdopodobnie musiał zasilić taśmę led z dwóch stron żeby nie było spadków jasności. Do tego zasilacz dobrany do mocy led ale z zapasem.
    Co do kierunku świecenia - musisz sam się zastanowić. Przejrzyj zdjęcia w necie, pokombinuj...
    Mam wzmacniasz już zamontowany, i tak jak mówisz, z 2 stron zasilanie doprowadzone
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Są profile styropianowe, sam będę takie montował. Ale zasilanie z dwóch stron może być dużo za małe. Jesli oczywiście chcesz aby ci to równomiernie świeciło. Sam mam paski po 12mb, ale na 12mb mam w 3 punktach zasilane. U mnie robił Romkon i działa bezproblemowo.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Są profile styropianowe, sam będę takie montował. Ale zasilanie z dwóch stron może być dużo za małe. Jesli oczywiście chcesz aby ci to równomiernie świeciło. Sam mam paski po 12mb, ale na 12mb mam w 3 punktach zasilane. U mnie robił Romkon i działa bezproblemowo.
    Elektryk obliczył że na 37m starczą 4 doprowadzenia zasilania, i tak mi zrobił, jednak troszkę mi to koncepcje zburzyło, bo nie wiem czy teraz inteligentny sterownik zdołam pod to podłączyć
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony