Witam. Zbliża się czas adaptacji projektu który wstępnie wybrałem i będziemy prubować to poskładać z Architektem.
Budynek przewiduje parter usługowy, poddasze mieszkalne. Wstępnie wymiary 15x9m lecz ponoć mam szanse zmiany na 18x9 co jest dla mnie bardzo ważne. Ale nie o tym temat. Załóżmy jednak, że bedzie to budynek 18x9m i tu pojawia się moje pytanie a mianowicie- jaki strop wybrać? Głównym wyznacznikiem dla mnie jest izolacja akustyczna gdyż tak jak powiedziałem, na parterze bedzie dość głośna działlność usługowa, zatem strop musi mieć bardzo dobrą izolacje akustyczną. Nie szukam oszczędności lecz przepłacać za coś bez sensu też nie lubię poradzicie mi jaki strop się sprawdzi najlepiej?
Długo myślałem nad stropem monolitycznym....lecz... heh nie bardzo chyba ze względu na to ze robie takie stropy non stop, z reszta jak całość budynku ...pracuję w CH, to moja branża. Tu budujemy tylko z żelbetu. Myślę że nie chce bawić się w szalunek i zbrojenie bo to strata czasu którego i tak nie mam. Poza tym wiadomo potrzebny jest szalunek stropowy bądź całe mnustwo desek i stępli... Większość prac bede wykonywał sam . Jeśli ktoś pomoże i doradzi coś to bede wdzięczny pozdrawiam