dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    No i mam zagwozdkę. Szkody kat 3. Niby Terivę sie odradza. Zleciłem projekt i wycene tegoż stropu.

    W międzyczasie otrzymałem wyceny na Rectora i Granorda. praktycznie to są te same stropy. W obu przypadkach stosują rozwiązania, podwójnych belek oraz potrójnych w rejonie scian działowych , bądź dwóch potrójnych w drugim przypadku. Cena podobna , dochodzi kwestia rozładowania auta bo przywożą to naczepą. To jest kłopot.

    Inaczej jest z Vectorem. W cenie jest transport plus rozładowanie z ustawieniem na ścianach. Cena też o 15 % tańsza od sprężonych. Wiadomo wchodzi 16cm nadbetonu ale gdyby zbić cenę wykonawcy - a mam już umówioną za SSO , bez dachu - to wyszedłby tańszy a przy tym zaoszczędziłbym na wysokości stropu w kilku punktach - w tym, że kanały WM mógłbym w nim zatopić. Ma być też cichszy i jakby monolit tylko troszkę inaczej. Samej stali nie wychodzi dużo bo ok 4kg na m2.

    No i nie wiem. miał ktoś stycznośc z tymi stropami na szkodach górniczych?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    No i mam zagwozdkę. Szkody kat 3. Niby Terivę sie odradza. ....
    No i nie wiem. miał ktoś stycznośc z tymi stropami na szkodach górniczych?
    Na szkodach to i żelbet potrafi sie zarysować, tak więc pchanie się w gęstożebrowy strop przy szkodach górniczych jest nieporozumieniem.
    Płyta żelbetowa jest zdecdyowanie sztywniejszym elementem budynku jak jakiolwiek strop gęstożebrowy. I zarysopwanie jeżeli się pokaże nastapi przy zupelnie innych naprężeniach konstrukcji i w znacznie mniejszej ilości.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Na szkodach to i żelbet potrafi sie zarysować, tak więc pchanie się w gęstożebrowy strop przy szkodach górniczych jest nieporozumieniem.
    Płyta żelbetowa jest zdecdyowanie sztywniejszym elementem budynku jak jakiolwiek strop gęstożebrowy (...).
    Możemy zatem strop Vector przyjac jako lepsze rozwiazanie od jakiegokolwiek gestozebrowego stropu? Nie jest to monolit ale ma chyba sporo jego cech plus zasadniczy plus -szybkosc montażu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony